Skocz do zawartości

lukee82

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    249
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana lukee82 w dniu 25 Września 2019

Użytkownicy przyznają lukee82 punkty reputacji!

Reputacja

56 Excellent

Informacje

  • Skąd
    Łódź

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Witajcie. Sporo zawirowań u mnie w ostatnich latach. Niestety z braku czasu modelarstwo musiało trochę poczekać. Po dwóch latach przerwy mogę tylko napisać, że wracam do tematu i model będzie skończony Wciąż liczę na wasze wsparcie Po weekendzie wracam do klejenia i będę wrzucał kolejne etapy budowy. Pozdrawiam
  2. Mam wrażenie, że na tym zdjęciu jak i na tym ten błotnik wygląda nieco inaczej od strony środka niż ten który ja sklejam. Widać tu, że jest prosty i ma poziomą linię w górnej części. Znalazłem pokaz gotowego modelu Dragona gdzie również ten błotnik wygląda tak samo. Zaznaczyłem na nim tą linię o której wspomniałem wcześniej. Czy były jakieś różne wersje tych błotników? Wygląda to nieco inaczej niż te na zdjęciach z pojazdów ( muzealnych? ), które wrzucił Krzysiek. Na modelu dragona widać, że element o który pytałem jest po ZEWNĘTRZNEJ stronie czyli dokładnie tak wygląda: Jeśli taka jest prawidłowa wersja no to tak posklejam.
  3. Dzięki wielkie. Czyli jednak ten element nie od środka tylko od zewnątrz.
  4. Ok poprawiam. Dziś rozklejam a jutro zabieram się za ponowne sklejanie bo i tak mam końcówkę kleju. Poproszę was jeszcze korzystając z chwili o potwierdzenie, że zaznaczony przeze mnie element ma być od środka.
  5. Na szczęście również i te detale na osłonie są już w modelu więc nie muszę nic dorabiać. Dostosuję tylko odpowiednio blaszkę. Do modelu chcę jeszcze dokupić antenę oraz linę. Czy anteny miały różną długość w pojazdach czy był to standard? Podstawę chyba użyję z modelu natomiast samą antenę chętnie kupię. Znalazłem taką z Panzer Artu razem z podstawami ( chyba nowszymi ) German 2m standard antenna set PanzerArt RE35-181 (mojehobby.pl) ale nie jestem pewny czy będzie odpowiednia do tego modelu. Co do liny już chyba wcześniej pisałem, że nie udało mi się znaleźć dedykowanego produktu dla Pz. 1. Patrząc jednak po zdjęciach historycznych Panzerów 1 i 2 nie widzę różnic w grubości tych lin. Natomiast pojazdy muzealne ich nie mają więc idealna ocena jest dla mnie trudna. Na oko jednak nie widać wielkich różnic więc zdecyduję się chyba na linę do Panzera 2 z Eureka XXL.
  6. Ok zatem do usunięcia ( może było to łatwiejszego przyklejenie osłony, która w modelu była chyba gumowa ). To bardzo ważna dla mnie wiadomość ponieważ nie wiem czy zauważyłeś ale Aber wykonał siatkę z trzema miejscami do mocowania. Producent modelu właśnie wykonał te trzy mocowania. Natomiast nie zaoferował już wyrzutnika. Nie ma go również w zestawie blaszek. Na ten detal też nawet zwrócili uwagę. Nie wiem tylko teraz jak finalnie to rozwiązać. Siatka Aber'a ma trzy mocowania. Rozumiem, że takowych nie było skoro środkowy trzymał tylko wyrzutnik. Zatem muszę usunąć a wtedy mocowanie na środku zostanie nie użyte z braku wyrzutnika. Mogę je zatem tak zostawić lub usunąć. Rozumiem, co macie na myśli. W poście gdzie opisywałem sklejanie wspominałem, o mało logicznym rysunku w instrukcji. Cóż uznałem, że skoro jedną stronę zrobili gładką bez niczego a druga ma detale i wycięte miejsca pod zawiasy to ta strona jest górna. Nie wiem czy zdecyduje się na rozklejanie i robienie ich od nowa.
  7. Wielkie dzięki Krzyśku. Przeoczyłem natomiast jeszcze jedno pytanie. Mianowicie muszę dopytać czy element , który zaznaczyłem to również tylko w tym modelu? W pojeździe muzealnym tej listwy nie widzę więc jeśli to wymysł producenta to usunę przed przyklejeniem wydechu i kratki.
  8. Ok zatem mogę usunąć co nie jest potrzebne i montuję. Będę musiał tylko dorobić ten element ( zaznaczony na czerwono), ponieważ nie ma go ani z modelem ani w blaszkach. Zapytam od razu co to było? Czy to tylko osłona rury czy może spełniało to inne zastosowanie? Zaznaczyłem również na zielono dwa wystające elementy. Czy to jakiś element mocowania? Na niebiesko natomiast oznaczyłem otwór widoczny obok, który również nie wiem czy miał jakieś zastosowanie. Z góry dzięki za informacje. EDIT Przeoczyłem ten element w instrukcji modelu. Jest w zestawie. Mimo to chętnie poznam jego zastosowanie .
  9. Zamontowałem dorobione sprężyny i błotniki zostawiam w zwykłej pozycji. Jeśli chodzi o wydech to może posiada ktoś zdjęcie lub schemat jak on wyglądał bez tej osłony? Najbardziej interesuje mnie mocowanie go. Ten z zestawu ( poza mocowaniem by w ogóle się trzymał tyłu pojazdu, które po sklejeniu nie będzie widoczne ) ma jak by już odlane jakieś "podpory"? Natomiast w instrukcji Abera pokazany przerobiony już wydech ani ich nie posiada ani też producent nic nie dodaje co by je miało zastąpić poza mocowaniami bocznymi. Jestem wobec tego ciekaw jak to wyglądało w rzeczywistości i jeśli ktoś może podpowiedzieć lub pomóc zdjęciem/schematem bez osłony/siatki będę wdzięczny. Ja tymczasem podoklejam jeszcze na tyle załączone w zestawie blaszek brakujące śrubki.
  10. Dzięki za fotki panowie. W zestawie niestety światła nie ma więc będę musiał zrobić je sam. Na razie zabrałem się za błotniki przy, których schodzi mi sporo czasu. Instrukcja za bardzo nie pomogła ( mało logiczny rysunek ) ale powyższe zdjęcie od Gregory'ego już mocno. Nie mam jeszcze w głowie finalnej koncepcji czy zostawić błotnik w takiej pozycji czy może chociaż z jeden zrobić podniesiony. Prześpię się z decyzją bo zanim zrobię drugi to chwilę zejdzie Na razie pierwsze przymiarki z pierwszym. W przerwach poprawiam spawy i dokleiłem też kolejne haki - na wieży oraz po bokach pojazdu i na przedzie. Na tyle czołgu zostanie mi jeszcze do zrobienia jedna trudna rzecz - wydech. Intryguje mnie ta kratka, która będzie go finalnie osłaniać? Jak z malowaniem tego elementu? Co robicie w takiej sytuacji? Mam obawy, że jeśli przykleję tą kratkę to będę miał potem problem z malowaniem tego wydechu. Poproszę was o radę jak to wy robicie w takich sytuacjach.
  11. Dziś przerwa od "spawania" i trochę zabawy z blaszkami. Zrobiłem samemu dwa elementy na wieżyczce ( to chyba jakieś przytrzymywanie włazów gdy są otwarte? ), których nie było w zestawie Aber'a a chciałem podmienić to co było z plastiku. Doszły też haki. Obok kratki jeden. Dwa z tyłu. Dorabiam też do nich z Green Stuff'u nity/śruby czy tam łebki śrub ale wyszły nieco za duże wiec jak przeschnie lekko je zmniejsze. Na razie jeszcze nie wychodzi mi praca z masą od Green Stuff tak jak bym chciał. Natomiast sam produkt jest bardzo fajny i pomocny. Gorzej, że coś dodałem ale za to pourywałem na tyle łańcuszki ( niepotrzebnie je przyklejałem tak wcześnie ) więc dokleję je na koniec budowy bo jeszcze trochę działań na tyle pojazdu będzie to pewnie co trochę by tylko przeszkadzały. Muszę znów poprosić was o pomoc. Na zdjęciu pojazdu muzealnego zaznaczyłem dwa miejsca o które chcę zapytać. Zgaduję, że to mocowanie po jakimś świetle a obok z prawej kabel, który do niego prowadził? Poproszę o potwierdzenie mojej tezy lub wyjaśnienie jeśli się mylę co to było. Jeśli znajdzie się foto całego elementu będę wdzięczny.
  12. To już odpuściłem ale nie zrozumieliśmy się bo chodzi mi o to miejsce na tyle ( pod zasobnikiem w przypadku tego pojazdu muzealnego ). Zaznaczyłem na czerwono to jasne na zdjęciu miejsce. Dlatego zapytałem czy to nie jest może spaw samej tej tylnej części nawet jeśli nie była ona przyspawana do tej górnej.
  13. Dziękuję za pomoc fotkami Dorabiam zatem dalej kolejne spawiki. Patrząc jednak na to zdjęcie mam wrażenie jak by coś tam było A może nie było spawu między dwoma częściami ale był na sam spaw na tej części tylnej? Czy to tak na fotce jakoś oświetliło dziwnie jak by tam coś było?
  14. Ok zatem zamki na miejscach. Nie poszło mi za łatwo i idealnie nie jest ale przy tym rozmiarze i braku doświadczenia, cieszę się, że są chociaż na miejscu Na następny model muszę się chyba uzbroić w.. okulary To już chyba pora niestety. Poprawiam jeszcze spawy oraz dorabiam te najmniejsze i mam jeszcze pytanie odnośnie kilku. Na tyle przy kołach gdzie zaznaczyłem. Nie jestem pewny czy w tych miejscach było spawane ale wygląda mi to na takie drobne spawy. Wolę dopytać. Na tym zdjęciu zaznaczyłem spaw na górnej części. Wydaje mi się, że miejsce gdzie zaznaczyłem na zielono jest widoczny spaw natomiast dolna jego część zaznaczona na czerwono jest zasłaniana przez element tyłu. Czy dobrze rozumuję? Zaznaczyłem też na dole na zielono miejsce, które nie wiem czy jest spawem. Poproszę o potwierdzenie. Ponieważ nie robię pojazdu z tym zasobnikiem na tyle muszę jeszcze zapytać o to miejsce zaznaczone na zielono. Czy tam było spawane? Gdy skończę finalnie ze spawami będę chciał w kolejnym etapie zamocować na tyle błotniki oraz tłumik.
  15. Działam dalej ze spawaniem. Zdecydowałem się na użycie drucika 0,2 mm na wieżyczce tam gdzie spaw jest nieco cieńszy. Nie wiem czy ulepił bym z Green Stuffu coś cieńszego. Względnie jestem zadowolony i chyba tak zostawię. Drucik trochę powyginałem pierw i porysowałe nożykiem aby nie był idealnie prosty. Te spawy które wykonałem z pręcików trochę też przetarłem papierem ściernym i pilniczkami tam gdzie wyglądały za grube oraz by nie miały idealnej tej samej grubości. Na przedzie przykleiłem też dodatkową płytę. Zostało mi jeszcze poprawienie spawów na przodzie i kilka małych do zrobienia na tyle. Chcę również dopytać i prosić o pomoc z tym elementem. To rozumiem jakiś zamek od klap? Wdzięczny będę za fotkę jak to wyglądało bo niestety Aber nie pokazał jak to ma być sklejone Nie wiem również w ilu miejscach ma być ten "zamek". Na czerwono zaznaczyłem te miejsca, gdzie pokazuje instrukcja ale co z tymi miejscami, które zaznaczyłem na zielono? Czy to też to samo zamykanie? Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.