Skocz do zawartości

Bredzio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Informacje

  • Skąd
    Gdańsk

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Cześć i czołem! W pierwszej kolejności gratulację za wybranie tak ciężkiego projektu. A teraz kilka zdań pomocy przy tym, co wykonujesz, ponieważ trochę siedzę w branży transportowej. Oznaczenie 10x4 mówi nam tutaj między innymi o 5 osiowym pojeździe, w którym dwie osie są napędzane. Wzorując się zdjęciem oryginalnego pojazdu mamy tu ciągnik, w którym pierwsze trzy osie są skrętne ( można poznać to po piastach). Co do zacytowanego Twojego screena, mam pewne obawy odnośnie poprawności zastosowanych rozwiązań przy zawieszeniu osi. Projekt zawieszenia, który zastosowałeś jest wykorzystywany przy pojazdach z osią "pchaną" lub "wleczoną" ( dużo zdjęć w google grafika znajdziesz pod nazwami "scania pusher" lub "scania boogie" ), w której wykorzystywane są poduszki do podnoszenia tej osi w momencie, kiedy nie jest ona potrzebna. W tym konkretnym pojeździe obawiam się, że zastosowane zostały stałe osie skrętne, które mają zupełnie inną konstrukcję. Kolejną sprawą jest fakt, braku możliwości zastosowania podnoszonej drugiej osi skrętnej, ponieważ w tym miejscu znajduje się koniec skrzyni biegów lub początek wału napędowego. Załączam poglądowe zdjęcie oryginalnego układu osi i zawieszenia. Druga oś skrętna jest stała na półresorach, a czwarta oś jest osią wleczoną ( posiada centralną poduszkę do podnoszenia ). Przy projektowaniu zwróć uwagę na bardzo archaiczny i prosty system sterowania kolejnymi osiami. Dodatkowo polecam przestudiować warsztaty Panów "Tomeka6" i "Sushi79", którzy mają bardzo dużą wiedzę techniczną. Jak będziesz miał pytania zapraszam na PW. Pozdrawiam, Przemek
  2. Cześć Widzę, że fajnie Ci idzie zabawa z tym modelem. Jednak ode mnie małe albo i w sumie duże ale... Prezentowany model przez Ciebie to wersja wyścigowa, torowa ( poprawcie mnie ). A środek wykonałeś od wersji "cywilnej" o ile CLK można nazwać pojazdem cywilnym. Przykładowe zdjęcie wnętrza z wersji biorącej udział w wyścigach typu Le Mans. Pozdrawiam, Przemek Mea culpa... Przepraszam za niedoczytanie.
  3. Cześć, a może tego typu gotowe rozwiązanie?
  4. Bredzio

    Volvo FH4 Globetrotter

    Cześć, Pytanie, jaki chcesz osiągnąć efekt na modelu. Czy ma być to zabawka czy kopia oryginału? Jeśli zabawka malujesz na taki jak Ci się podoba. Jeśli kopia moja propozycja jest taka. Dzwonisz do dealera Volvo Truck, prosisz o nr lakieru ramy i dorabiasz lakier. Koszt ok 50zł za puszkę 400 ml. Pozdrawiam.
  5. Hej, polecam portal Czerwone Samochody, tam masz przegląd wszystkich pojazdów jakie mamy w służbach. Nie jestem specjalistą od oznaczeń, jakie nadaje się pojazdom w Straży pożarnej. Patrząc po zdjęciu strzelałbym w oznaczenie "GBA" Oznaczenia określają w kolejności: G – samochód ratowniczo-gaśniczy, B – ze zbiornikiem wodnym, A – z autopompą. Przemek.
  6. Cześć, tak sobie oglądam Twoje poczynania i dobrze Ci idzie. Dwie rady ode mnie trochę mniej lakieru, bo widać jak zalałeś nim całą kabinę. Druga podetnij trochę tylne poduszki, aby wypoziomować pojazd, bo o ile pozycja jest możliwa w przypadku low decków to w momencie jazdy mało naturalna. Poniżej wrzucam Ci zdjęcia zbiorników, wcale nie są mniejsze niż w tych na normalnych kołach mają max 2x 700l pojemności.
  7. Bredzio

    Cysterna We-are-family

    Cześć, już jakiś czas obserwuję Twój warsztat, i nasuwa mi się jedna myśl. Gdzie Ty się tak spieszysz? Koledzy mówili, tłumaczyli, pośpiech jest wrogiem modelarzy. W trzy dni pokazujesz nam gotową ramę naczepy na kołach. Myślisz, że jest to okej? Jeśli ma być to kolejna "zabawka" jak Actros to spoczko. Osobiście jednak proponuje zacząć od lektury forum, bo dużo można się nauczyć o powstawaniu modeli, użytych metod jak i różnych patentów. Kolejna sprawa, prosisz o zdjęcia, w googlach masz tego setki, wystarczy odpowiednio poszukać w grafice. Znajdziesz wszystko od budowy ramy, przez osie kończąc na malowaniu całej cysterny. Nie wiem może się mylę, ale najpierw się przygotowuje warsztat szczególnie od strony merytorycznej a później klei. Co do samego modelu, jakiej szpachli używasz, bo te łączenia ramy wyglądają jak zalane jakimś klejem? Dwa tu powtórzę trzy dni i gotowa rama. Czy nie razi Cię ogrom śladów od wypychaczy, szwy od łączenia formy lub nadlewki? Kolejne pytanie, co dalej? Jakiś podkład i później lakier czy może zostaje jak jest, czyli czarny plastik? Moja propozycja to wizyta na oryginalnych stronach producentów takich jak WABCO, BPW, SAF, Kassbohrer, Schwarzmuller, LAG Trailers. Każdy posiada na stronach specyfikacje techniczne jak i rysunki. Dużo się dowiesz na temat budowy ciężarówek, podpatrzysz kolorystkę czy różnice w uproszczeniach jakie stosuje Italeri. Pozdrawiam, Przemek.
  8. Bredzio

    Mercedes-Benz Actros MP3

    Witam, dziś tylko mała aktualizacja, do wykonania przedniej części ramy potrzebuje na wymiar właściwego zderzaka. Nie czekając wyciąłem elementy, które były zbędne przy mojej wersji i teraz będę miał możliwość spasowania przodu z ramą i ocenienia jak wykonać elementy ramy. Poniżej schemat jakie części są używane przy wersjach budowlanych. Pozdrawiam, Przemek.
  9. Bredzio

    Mercedes-Benz Actros MP3

    Witam, kalki zamówiłem od razu po zakupieniu modelu, leżą już jakiś czas u mnie. Wykonaniem zajął się jeden z forumowiczów. Jakość mnie zadowala, zobaczymy jak będą wyglądały na pojeździe, próby wypadły pozytywnie bo dostałem w zapasie kilka kalek w ramach zamówienia. Pozdrawiam, Przemek
  10. Witam, Nazywam się Przemek jest to moja pierwsza relacja na tym forum, tak, więc z wielką chęcią chce wszystkich Was powitać. Na samym forum, jako cichy oglądacz jestem już od jakiegoś czasu, w trakcie, którego dosyć sporo się nauczyłem. Z modelarstwem plastikowym mam styczność od młodzieńczych lat jednak były to "projekty" typu sklej w jeden wieczór i postaw na półkę. Rozpocznijmy, więc faktyczną relację zaczynając od krótkiego wstępu. Tak jak w tytule padł wybór na model MB Actrosa MP3 wydanie od Italeri częściowy przepak starych modeli z dodanym nowym przodem i kalkami o wdzięcznej nazwie "White Liner". Z racji, bycia w temacie samochodów ciężarowych poprzez wykonywany zawód z przykrością muszę stwierdzić, że model nie ma zbyt wiele wspólnych cech z oryginałem, jakim była edycja limitowana "WL". Opisane zostaną w późniejszych postach. Do tego momentu przygotowania do budowy modelu trwały około dwa lata, było to zdobywanie dokumentacji technicznej, wizycie w jednym z oddziałów MB Trucks i wykonaniu dokumentacji zdjęciowej jak i na przeszukaniu internetu w poszukiwaniu zdjęć elementów pojazdu. Sam pomysł na wykonanie modelu wpadł mi do głowy, kiedy zobaczyłem na drodze niemiecki zestaw, który kupił nasz rodzimy przewoźnik. Teraz coś o samym modelu, mam zamiar wykonać wersję budowlaną posiadającą napęd 4x4, kabinę L z częścią sypialnianą i wysokim dachem z silnikiem v8 o oznaczeniu modelowym 2051. Zakres prac będzie polegał na przebudowie ramy, usunięciu tylnego zawieszenia, dodania zawieszenia na resorach, dodania skrzyni rozdzielczej i przedniego mostu napędowego. W przypadku kabiny zostanie ona obniżona, dodany zostanie tunel środkowy. Tak z grubsza wygląda pomysł na wykonanie, zobaczymy z czasem ile z tego wyjdzie. Baza do przeróbek: Poniżej zdjęcie jak ma prezentować się całość ( malowanie będzie inne): Malowanie Wszystko ładnie się piszę i mówi, czas na zdjęcia modelu. Do tej pory zostały sklejone podłużnice i miejsca wycięć pod zawieszenie pneumatyczne zostały zaklejone hipsem. Miejsca wypychaczy zaszpachlowane i wykończone na gotowo. Po położeniu pierwszej warstwy podkładu będę widział, co jest do poprawy. Muszę się przyznać, że nigdy nie robiłem w hipsie i była to nowość dla mnie. Na chwilę obecną to wszystko, w następnym poście postaram się opisać różnicę w zawieszeniach jak i ich zastosowaniach, chcę pokazać, na czym polega budowa samochodu ciężarowego i by model bym dobrze odwzorowany wobec oryginału. Czekam na waszą falę krytyki, ponieważ posiadam duże braki w swoim warsztacie modelarskim. Pozdrawiam, Przemek.
  11. Hi, your job is really amazing , especially looking at that designed and built at one time using CAD and CNC. Could you tell us what company bulit this trailer and how many years has? And the last one, you choose really difficult axle to build, looking at this picture. Sorry for my english, Przemek.
  12. Link do strony producenta, PDF na dole, strona 15/20 masz blueprinta http://www.fassi.com/fassi-loader-crane/heavy-duty/f1950ral-he-dynamic.html jedna sztuka poszła do Warszawy do Straży Pożarnej nr boczny 310w48 ( grafika google) producent jednostki to firma Wawrzaszek http://www.wiss.com.pl/index.php może kontakt do nich coś da....
  13. Siemka, oh oh jaki godny temat się szykuję Zobaczymy cóż za potworka stworzysz Ciekawa opcja napędu 8x2 w połączeniu w domyśle z ciężkim ciągnikiem i naczepą HD. Czemu taki pomysł? Podrzucam coś do rozpatrzenia Będzie ciężko ale może się skusisz. Proponuje zamiast tego małego HDSika, coś tyci większego - FASSI 1950 http://i.ytimg.com/vi/iyqj2sa1ooM/maxresdefault.jpg a na ciągniku wygląda to tak http://www.fassi.dk/files/dyn_ban_images/1.jpg No ale tak to trzymam kciuki bo i tak znając Ciebie będzie wypas. Powodzenia, Przemek
  14. Siemka, słuchaj szukałem tak trochę po necie tych Actrosów i znalazłem fajną relacje krok po kroku jak buduje się ten model. Faktycznie model trochę zwaloryzowany ale to tylko lepiej ze strony merytorycznej dla Ciebie. http://forum.autoinscale.com/viewtopic.php?id=3911 Pozdrawiam, Przemek.
  15. Siemka, nie chce być złośliwy ani nie jestem jakąś wyrocznią, bo sam jeszcze niczego nie pokazałem tu na Forum, ale wydaje mi się, że wszystko za szybko i zbyt zachłannie robisz. Cieszy Nas, że mamy następnego fana ciężarówek ale musisz pamiętać o pewnych podstawowych rzeczach. Mówiłeś, że oglądałeś pewne filmiki na YT z actrosem w roli głównej i o ile mi się wydaje bardzo fajnie jest tam pokazane krok po kroku jak co robić. A Ty tak trochę na akord robisz bo masz czas i chęci. Okej jest to fajne bo każdy z Nas chciałby mieć tyle wolnego czasu na modele Bardzo fajnie, że Nas o wszystko pytasz ale poczekaj na odpowiedź Tak jak z malowaniem wyszło. Messer Ci tłumaczył co i jak, ale jak nie jesteś pewnie to napisz i poczekaj. Czy budę byś pomalował wczoraj czy dziś to chyba mała różnica Teraz jak już masz wszystko pomalowane to już za dużo nie poczynisz. Ale zawsze na przyszłość będziesz już wiedział co i jak. Poniżej dam Ci kilka relacji z budowy: popatrz poczytaj a dużo się dowiesz. Od siebie polecam relacje Panów, którzy się w tym temacie udzielają, bo robią fachową robotę. viewtopic.php?f=88&t=13522&hilit=actros viewtopic.php?f=88&t=39256 viewtopic.php?f=88&t=29806&hilit=schlingmann PS. Ja od ponad roku czytam to forum i nadal uczę się tego fachu, bo wiem, że każdy przeczytany post to o jeden sposób więcej na problemy z modelem, a nie wybrałeś łatwej sztuki. Nie bierz tego jako moja złośliwość a raczej jak pomoc, bo kibicuje Ci - Actros to fajna sprawa. Pozdrawiam, Przemek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.