Skocz do zawartości

Fotografia modeli, ustawienia aparatu.


michal.s

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia robie dla przyjemności ale przede wszystkim zawodowo.

To tak słowem wstępu ;)

 

Co do przysłony to im mniejsza tym lepsza, oczywiście jesli chcemy skupić uwagę na modelu a nie tle. Przy zdjeciach dioram to bym poszedł nawet do f.22 i wiecej

 

Ktoś tutaj pisal o obiektywach, dla mnie najlepszy jest szeroki kąt osobiście mój faworyt to sigma 15-35 ex.

Już z kilku centymetrów ostrzy wiec mozna ladne fotki zrobic.

W moim temacie o 7TP zdjęcia robione właśnie tym obiektywem i przysłona ustawiona na 4.5, co do światła to użyta została jedna lampa skierowana w sufit na 1/2 mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odświeżę temat. Zamierzam kupić lepszy aparat. Który wybrać ( oczywiście pod kątem robienia zdjęć modeli)

 

http://allegro.pl/olympus-e-520-10-0mpx-14-45mm-2gb-gwarancja-fv-i4251653181.html

 

http://allegro.pl/nikon-d70-nikkor-af-28-80mm-1gb-gwarancja-fv-i4251637921.html

 

http://allegro.pl/sony-dsc-r1-carl-zeiss-t-10-3mpx-2gb-gwarancja-fv-i4233140832.html

 

Wiem, wiem idę na łatwiznę, ale dobrze się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Zamierzam kupić lepszy aparat. Który wybrać ( oczywiście pod kątem robienia zdjęć modeli)

 

Nie istnieją aparaty 'do robienia zdjęć modeli'

 

Nikon będzie na pewno najlepszy, bo mozna za bezcen dokupić doskonałe manualne obiektywy - a nikon ma kompatybilność ze starymi (nawet bardzo) obiektywami. matryca 6MP w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz rację i nawet częściowo rozumiem Twoje słowa. Dzięki.

 

Moim celem było po prostu pokazanie jak wygląda zdjęcie z jednego z rozważanych tu aparatów wykonane przeciętnym obiektywem, przez przeciętnego fotografa. Na aparatach się nie znam i doradzić nie potrafię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj - to nie była krytyka

Fajny model, fajne zdjęcie, a watek o fotografii, więc przy okazji mozna o poprawianiu zdjęć.

 

A o co mi chodzi?

Jak otworzysz w jakimś programie graficznym i wyświetlisz "poziomy" (Ctrl+L) to zobaczysz czarny wykres, który po lewej nie sięga do końca. Przesuwając strzałeczkę w prawo (do poczatku wykresu) zlikwidujesz "zamglenie" obrazu i poprawi się kontrast.

A lekkie wyostrzenie poprawi czytelność szczegółów.

 

Zielonkawe zabarwienie jest dyskretne i można go pominąć.

 

PS.

tak na szybko:

 

http://www.iv.pl/images/57287292706935644458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam !

W końcu postanowiłem zainwestować w coś co pozwoli mi fotografować moje modele. Mamy w domu jakiegoś starego Sony , ale to typowy prawie bezobsługowy egzemplarz muzealny

Ponieważ chciałbym fotografować czasami coś w plenerze, nie chcę dźwigać ze sobą jakiegoś aparatu z ogromnym obiektywem i nie chcę wydawać więcej niż 1200zł. wybrałem Olympusa XZ-2.http://www.saturn.pl/aparat-olympus-xz-2-czarny,id-683617

Nie jest to najnowszy model, ale z tego co o nim czytałem nie jest zły

Czy ktoś kto ma pojęcie (ja nie mam niestety ) i wiedzę o fotografowaniu modeli mógłby napisać parę słów czy będę miał z niego pożytek fotografując moje ulepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przymocować aparat do statywu. Jeśli takowego brak - postawić na stabilnym podłożu np. worek wypełniony ryżem.

2. Przygotować jednolite tło na którym ulepek będzie fotografowany.

3. Ustawić właściwy balans bieli.

4. W aparacie ustawić ręcznie ISO 100 (lub inne najniższe)

5. Przestawić aparat w tryb priorytetu przysłony i przysłonę ustawić na najwyższą - będzie duża głębia ostrości.

6. Ustawić w aparacie tryb robienia zdjęć jako samowyzwalacz (w tym olku to 2 lub 12 sek.)

7. Wycelować w ulepek, ustawić ostrość i zrobić zdjęcie.

8. Cieszyć się ze zdjęcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W temacie tła. Około 30 minut roboty, około 34,99 zł wydane. Problem z szukaniem tła - rozwiązany. Nie wygląda może zbyt imponująco, ale do szybkiego przygotowania "studia" wystarczy.

 

Top+Gear+001.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Adamerio - Nikon coolpix P80 to wystarczający sprzęt by wykonać nim dobre zdjęcia modeli. Jeśli zastosujesz się do mini poradnika "wisa" to będziesz miał fotki jak złoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.