Skocz do zawartości

Mercedes l4500 malowanie od A do Z


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Logo.jpg

 

Jest to mój pierwszy poradnik zdjęciowy a więc proszę o wyrozumiałość, malowanie bez sensacji ogólnie same podstawy, mam nadzieję że się przyda. Wszystkie pytania proszę zadawać w tym temacie.

 

1-7.jpg

 

Malowanie ogólne (bazowe) w tym temacie trzeba się przyłożyć bo po wyschnięciu ciężko nanosić poprawki, a to dlatego że farb akrylowych po wyschnięciu nie można rozmazywać jak oleji.

Filtry akrylowe które w znacznym stopniu wypławiają malowanie wykonuję z głównej farby bazowej czyli w tym przypadku piaskowej, rozcieńczam w stosunku 50:50 i nakładam z aerografu do tej pory aż uzyskam efekt który jest pożądany.

 

2-10.jpg

 

3-10.jpg

 

4-9.jpg

 

5-10.jpg

 

6-9.jpg

 

Za pomocą wpierw gąbki nasączonej wodą przetarłem całą powierzchnie ściągając większe płaty farby, następnie wziąłem do ręki wykałaczkę i powtórzyłem operacje uzyskując wyjściowy efekt.

 

7-7.jpg

 

8-5.jpg

 

9-5.jpg

 

10-5.jpg

 

11-4.jpg

 

12-3.jpg

 

Tzw. biedronka czyli wypłowienie i zróżnicowanie koloru bazowego wykonuje się nakładając trzy lub więcej kolorów w formie plamek na cały model.

Następnie należy je rozetrzeć na pomocą płaskiego pędzla nasączonego w terpentynie lub white spiricie. Ja nakładałem dwukrotnie dla uzyskania pożądanego efektu.

 

13-2.jpg

 

Filtry można je kupić lub wykonać samemu, ja osobiście nie używam tego typu specyfików mig'a lub ak tylko robię sam. Polecam farby olejne transparentne Van Dyck'a które rozcieńczam w stosunku 1:1 chociaż można kombinować jak się tylko chce.

 

14-2.jpg

 

Wash punktowy w odróżnieniu od ogólnego nakładamy w miejsca które mają być mocno przyciemnione, np. jak w tym przypadku styki drzwi lub przerwy pomiędzy deskami.

 

15-1.jpg

 

16-1.jpg

 

Mokre plamy, dobrze je wykonywać błyszczącymi lakierami najlepiej akrylowymi, ja zawsze używam farb w sprayu Motip które także dobrze nakłada się pędzlem.

Ostatnim czasem zacząłem robić mokre plamy vallejo still water który nadaję się do tego najbardziej.

 

17-1.jpg

 

18-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Tyle czasu minęło a model nadal nie skończony, jeszcze zostało pigmentowanie (brudzenie) to jeszcze dorobię mały poradniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najwięcej takich poradników. Z mojej strony wielki + dla Ciebie , i oby jak najwięcej takich poradników z twojej strony jak i z strony innych modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam

Bez kitu powiem że to najlepszy przystępny poradnik na temat malowania i syfienia modeli jakie widziałem.

No dalej skończ zaczętą pracę niech wszyscy mają z niego korzyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.