Skocz do zawartości

Wash Vallejo


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czym najlepiej ścierać gotowy wash vallejo i po jakim czasie ? . Czy mogę go zastosować na model pokryty akrylami i sidoluxem ?. Zrobiłem małą próbę i powiem szczerze , że pozostałości washa nie bardzo chciały się zetrzeć i to tylko po kilku minutach schnięcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czym to ścierać,jest to preparat acrylowy i położony na powierzchnię acrylową ,trochę słabo.

Dla mnie to kasa wyrzucona w błoto ,za te pieniądze radze kupić farbe dla plastyków olejną i benzynę do zapalniczek.

 

Tak jak łosza tak i podkładu z vallejo lepiej unikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę. Sam używam od czasu do czasu.

Ogólnie należy go ścierać zmywaczem do farb akrylowym z wodą, polecam Vallejo specyfik do mycia aero.

Cała sztuczka polega na tym że trzeba to robić w ciągu do 30min., ja zmywam go wamodowskim zmywaczem. Jeżeli zrobimy to w ciągu maks 30min. to jest super, po tym czasie jest już gorzej.

imo. jeżeli mam dużo czasu robię z olei, jeżeli się spieszę to z Vallejo, często bywa nawet że mieszam te metody w jednym momencie co daje różne efekty, na powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ale po co sobie utrudniac życie jakimiś łoszami vallejo i tym bardziej zmywaczem wamodu i ryzykować /zmywacz wamodowski na prawde dobrze sobie radzi ze zmywaniem farb acrylowych / lepiej taniej i bezpieczniej używac łosza z farb dla plastyków i np.benzyny do zapalniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też masz racje. ale jak pisałem też to że jak mieszamy różne techniki fajne efekty wychodzą. Może jak kiedyś będę w Łomży z pracą to podrzuce Tobie DVD o Vallejo.

Tak po za tym To jeszcze jakiś czas temu Ciebie i mnie pomylono razem. Z imienia i z nazwiska jesteśmy jak bracia, a nawet klony, a i uwierz że niektórych znajomych też mamy tych samych. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć Vallejo do mycia aerografu, ale tak jak pisałem wcześniej jest na to max czas 30min. od czasu położenia.

Można od razu też korygować wodą i czystym pędzlem.

[pisząc wcześniej i teraz o wamodzie i innych specyfikach do zmywania tych waschy.

Nie bójcie się tego robić, ponieważ Wasch Vallejo jest w ciągu 30min(max) świeży i czy to warstwa na którą się go kładzie jest akrylowa czy olejna, nie zmyje jej, no chyba że ktoś zapomni, a wasch wyschnie w tedy d..a i całość trzeba zmyć do czystego modelu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.