Skocz do zawartości

Sposób na metalizer pod pędzel.


pepociufakers

Rekomendowane odpowiedzi

Natrafiłem na ciekawy i co już wstępnie przetestowałem skuteczny sposób na nakładanie metalizera pędzlem.

Tutaj link:

http://www.essmc.org.au/Natural_Metal_Finish.html

Do testów użyłem metalizera na bazie alkoholu [pozostałość po sylwestrze;)] :

Vallejo Silver MC211 ,

następnie polerowałem zwykłą szmatką z ichry. Nie wygląda to źle, a napewno lepiej niż klasyczne nakładanie pędzlem.

 

I odrazu nasuwają mi się takie pytania związane z tym tematem:

1) jakie podkłady będą najlepsze i tu widzę trzy możliwości do sprawdzenia:

a) Mr. Surfacer 1000/1200 i na to metalizer

b) Mr Surfacer 1000/1200 i na to czarny kolor i dopiero metalizer.

c) bez podkładu, odrazu na goły plastik metalizer

 

2) Jakim lakierem(z półki tańszych lakierów) zabezpieczyć taką warstwe aby nie stracić efektu,

a) Czy może nie zabezpieczać tylko odrazu kłaść na to kalki ( z takimi opiniami też sie spotkałem)

 

Jeśli znajdę chwilę czasu sprawdzę to empirycznie, porobię jakieś zdjęcia i zamieszczę wyniki, tymczasem zachęcam do eksperymentowania

i dzielenia się swoimi wnioskami.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Heh, problem nieskuteczności wyszukiwarki leży niestety po stronie architektury silnika phpBB na którym jest ono oparte, w podstawowej wersji nie jest w stanie ocenić wartościowości posta i po prostu wyrzuca w wynikach po kolei jak leci wystąpienia wyszukanego słowa.

Spis treści wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale trzeba by było kiedyś przysiąść i to ogarnąć - powiedzmy że pamiętam z grubsza co gdzie kto wartościowego opisał, dzięki temu mógłbym szybko wyszukać najsmakowitsze kąski i porobić odnośniki do różnych części relacji itp. Może w wakacje, kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ta technika sprawdza się w 100%. Po prostu drybrush na dużej powierzchni, działa jeszcze lepiej jak z metalizera odparuje nam część medium (alkohol). Na zwykłym szarym, matowym podkładzie np. Vallejo gray primer 097 w parę minut zrobisz idealne metalowe powierzchnie, na gołym plastyku będzie gorzej trzymać, nie polecam. Nie trzeba polerować bo polerujesz już w trakcie nakładania.

 

Metalizerów ani farb metalicznych się nie lakieruje - efekt zostanie utracony, tzn będzie jakby metal dostał nalot i zmatowiał, chyba, że chcesz taki efekt osiągnąć ale tu już nie widzę sensu stosowania metalizera.

 

Moim zdaniem fajnie wychodzi metalizer a na to glaze akrylowy w danym kolorze, mamy kompromis można miejscami wyświecić a miejscami zmatowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprawdzałem i pokrycie metalizera Humbrol lub Gunze lakierem akrylowym redukuje efekt metalizera (efekt błyszczącego metalu) mamy zmatowienie, podstawowa zasada - nie używamy varnish'a na metalizer lub farbę metaliczną (polecam FAQ na stronie Vallejo). Co innego w lakiernictwie gdzie maluje się farby metaliczne ale tam jest inna farba i inny lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie do jakiegoś sklepu internetowego kup kilka metalizerów serii Super, MC i Humbroli potem spryskaj różnymi typami lakierów i obserwuj wyniki. Nie mam siły wypisywać konfiguracji i efektów jakie będę po zastosowani metalizera X z lakierem Y. Ty mnie pytasz o jaki efekt(!) chodzi przy stosowaniu metalizera, potem czy chodzi o super metalic, ta seria ma bodajże 7 typów każdy inaczej się zachowuje, litości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha już wiem skąd nasz spór! Sprawdziłem głębiej Super Metalici i okazuje się, że kilka z nich można lakierować a kilka nie - producent wspomina o zepsuciu efektu ale na kilku, nie wszystkich. Także firma gunze zaserwowała nam nieporozumienie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.