Skocz do zawartości

Talens Van Gogh ???


sabatms

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie może to nie ten dział ale mam pytanko do wszystkich - robię przymiarkę zakupu farb dla plastyków Talens Van Gogh i pytanie jakie kolory wybrać najlepiej do różnych efektów eksploatacji (lotnictwo i szkutnictwo jak narazie) paleta jest dość wielka więc wolę spytać się Was, i jeszcze jedno 200 ml. na długo starczy jedynie do tego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Jeżeli z rozsądkiem będziesz używał i przygotowywał tyle farby ile ci potrzeba to powinno ci na trochę starczyć kwestia również ile modeli rocznie?Są modelarze którym starcza na rok tubka ale jak mówię kwestia ile modeli i jak się szasta taką farbką.Z kolorów ciężko mi coś powiedzieć (najlepiej dobrać kolory osobiście mając je w ręku).Na pewno czarny,jakiś rudy lub ceglany i brąz czy ciemny czy bardzo ciemny a także biały jeśli coś w zimowym klimacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kurcze, powiem szczerze, nie wiem...

Na pewno jest różnica cenowa

 

 

joł a jak to wygląda ad ceny i pojemności ???. może ktoś ma porównanie w praktyce które lepiej nabyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tubka farby olejnej starcza na bardzo długo - przy typowych zastosowaniach zużywa się ich minimalne ilości, stąd moim zdaniem lepiej od razu zainwestować w farby lepszej jakości, niż frustrować się wyrobami tańszymi. Renesansów osobiście nie polecam, jakoś ciężko mi się je rozcieńcza oraz po wyschnięciu często wyglądają dużo gorzej niż zaraz po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

 

Zależy to od tego, co Chcesz postarzać.

Jeśli to WW II, może być np. burnt sienna, burnt umber,ivory black to naprawdę wystarcza. Poza tym, człowieku, po jaką cholerę taka wielka tubka?

Na modelarskie potrzeby w zupełności wystarczy Ci 20 albo 40 ml. 200 to jest tuba od bieli tytanowej, czyli największa.

Najlepiej Wejdź sobie na np. www.sklep-plastyczny.pl i tam zobacz całą paletę, a później Dobierzesz sobie, co Ci pasuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Trochę pozowlę sobie odświeżyć temat. Mianowicie wróciłem do modelarstwa i kilkukrotnie przeglądając forum natknąłem się na posty odnosnie farb Talensa. Z tego co się doczytałem w necie są to farby olejne - czy to jest to samo co Humbrol i Revell? Jak to się ma do korzystania z aero? Czym to rozcięczać i w jakim czasie to schnie i jak się to ma do stosunku miedzy czasem, pieniędzmi a efektami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pozowlę sobie odświeżyć temat. Mianowicie wróciłem do modelarstwa i kilkukrotnie przeglądając forum natknąłem się na posty odnosnie farb Talensa. Z tego co się doczytałem w necie są to farby olejne - czy to jest to samo co Humbrol i Revell? Jak to się ma do korzystania z aero? Czym to rozcięczać i w jakim czasie to schnie i jak się to ma do stosunku miedzy czasem, pieniędzmi a efektami
To są farby dla artystów plastyków, przeznaczone raczej do malowania na płótnie/desce, niż do malowania modeli plastikowych. W modelarstwie wykorzystywane są przeważnie do robienia washa, a rozcieńczane zazwyczaj terpentyną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.