Skocz do zawartości

Obróbka małych części


Marcinkedziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam problem z obróbką małych części.

Ponieważ jestem raczej początkującym modelarzem, ta czynność jak na razie sprawia mi przy sklejaniu najwięcej problemów.

Niektóre części mimo nawet skali 1:48 i tak są bardzo małe małe.

Pęseta nie pomaga.

Czy jest jakiś sposób?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrabiasz części pensetą?

Świetnie do obróbki nadają się wszelkiego rodzaju pilniki używane przez nasze panie, w szczególności te 4 w 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrabiasz części pensetą?
Zapewne kolega Marcinkedziak nie obrabia pęsetą, a używa jej do uchwycenia części. Tu nic nie pomogę. Sam też miewam z tym problemy, a „patentów” pewnie tyle co ludzi. Cóż — repetitio est mater studiorum.
…Świetnie do obróbki nadają się wszelkiego rodzaju pilniki używane przez nasze panie' date='[/quote']Plastikowy rdzeń i gąbka/pianka pomiędzy warstwą ścierną, a rdzeniem powodują, że są elastyczne i odrobinę „dopasowują” się do obrabianej powierzchni. Ze względu szerokość rzadko kiedy mniejsżą niż 1cm nie nadają się zabardzo do zakamarków.
w szczególności te 4 w 1.
Z tym gorzej mam taki jeden i dość szybko się zużywa przy dość wysokiej cenie. Mi znacznie ciekawiej wypadły o pojedynczej gradacji kupione w mini „hurtowni” dla manicurzystek na lokalnym bazarku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie do obróbki nadają się wszelkiego rodzaju pilniki używane przez nasze panie, w szczególności te 4 w 1.

Powiedzmy, prawie świetnie. Nigdy nie wiadomo jaka jest naprawdę gradacja. Jedne nadają się do pracy na mokro, inne natychmiast rozlatują się w wodzie. Dlatego wolę kupić modelarski pilnik z firmy CMK 4w1. Jest naprawdę super.

Odnośnie małych części. Pęseta, pęsecie nierówna. Warto kupić naprawdę porządny zestaw. Najtaniej chyba w sklepach medycznych. Okrągłe części wkręcam przez papier do uchwytu wiertarskiego. Dobry "patent" podał kiedyś p. Andrzej Ziober. Drobne części obrabia wkładając ręce do dużego, przeźroczystego worka foliowego. Jak część "wystrzeli", łatwo ją znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.