Skocz do zawartości

Jak uzyskać takie efekty? + gąsienice plastikowe + bzdety


dr4gon37

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uzyskać taki efekt? Chodzi mi o tą jakby siateczkę na czołgu (znajduje się na wieży). To jest taśma maskująca?

http://www.kiasa.org/wp-content/uploads/2014/02/KingTiger.jpg

Szukałem i szukałem, ale znaleźć nie mogłem... Jak pomalować ładnie gąsienice plastikowe? Chodzi mi to, żeby wyglądały na takie co nimi jeździł czołg po polu bitwy ale zostały umyte, a teraz czołg stoi se w muzeum i grupka ludzi go podziwa. Czyli bez żadnych brudzeń, piasku, nie wiem ziemi. Jak zrobić takie ślady zużycia i jak w ogóle je pomalować żeby wyglądały jak z metalu? Dwa, jak naciągać gąsienice plastikowe tak by przylegały do tych kołek, a nie odstawały na kilometry?

Da się w ogóle zrobić pędzlem tak, by farba na modelu wyglądała na ubrudzoną? (jak już mówiłem chcę zrobić czołg, który brał udział w bitwie, dostał tam se kilka pocisków, ale teraz ładnie stoi w muzeum wymyty, ale wszelkie zadrapania i etc ma, tylko bez brudu). W sensie tu jaśniejsza, tu ciemniejsza?

Jak oddać fakture metalu na czołgu Tiger II? Czołg przecież idealnie równy nie jest, czy dobrym sposobem jest, np polanie strarej szczoteczki nitrem i później szorowanie tego modelu? Czy zrobić jakąs papkę i nałożyć na model? Coś takiego by był szorstki, no nie umiem tego określić, coś, żeby oddać jego fakturę.

Szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi na te pytania, jeśli jednak je przeoczyłem, prosiłbym o wstawienie linka z odpowiedzą na moje pytanie.

Z góry dziękuje za pomoc, myślę, że to dobry dział, aczkolwiek jeśli zły to proszę o przeniesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza część pytania....

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zimmerit

 

mając nazwę specyfiku spróbuj szukać reszty odpowiedzi jak to zrobić...metod jest kilka od gotowe blaszki ,żywiczne dodatki po robione samemu z masy plastycznej ...zależnie od skali modelu o której nie wspomniałeś.

 

o gąsienicach pewnie inni ci odpowiedzą.Ja bym pomalował XF 84 firmy tamiya i przetarł metalizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - jak już wspomniał kolega "Piotr_P" ta siateczka to Zimmerit i w zależności od modelu i jego skali jest kilka metod na jego wykonanie.

2 - dobry pomysł na malowanie gąsienic podał Ci "Piotr_P" - sam taki stosuję (zamiast farby XF 84 Tamiya możesz użyć jakiegoś ciemnobrązowego, a jako metalizera użyć grafitu z miękkiego ołówka do przetarcia wystających części), ale to zależy o jaki dokładnie efekt Ci chodzi gdyż egzemplarze muzealne często mają pordzewiałe (jak wspomniał "Flachenty") lub "zapaprane" na czarno gąsienice

3 - "naciąganie gąsienic" - nie wiem o jakim konkretnie modelu piszesz (jakiej skali, jaki producent) ale podejrzewam że chodzi o jakieś gumowo-plastykowe gąsienice w jednym odcinku (wydają się często za długie lub za krótkie) - najlepiej podaj jaki konkretnie model budujesz

4 - co do faktury stali i rozmaitych efektów na powłoce lakierniczej to można uzyskać rozmaite efekty czy to pędzlem czy aerografem ale:

napisz może jaki konkretnie model zbudowałeś/budujesz/będziesz budował bo w różnych skalach stosuje się różne techniki (pomoże to w uzyskaniu dokładniejszych odpowiedzi) albo załóż wątek w tym dziale:

http://modelwork.pl/viewforum.php?f=87

i na pewno znajdą się koledzy którzy Ci pomogą.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - buduję Pz. VIB Tiger II z wieżą Henschel, tą 180 mm od frontu wersja jakaś tam, model od Tamiya w skali 1:35.(link:http://zapodaj.net/e319e6e6921cc.jpg.html)

Odnośnie gąsienic - tak plastikowe w jednym kawałku, problemem jest to, że jest jakby ich za dużo i po prostu nie przylegają to kół jak metalowe, tylko idą do góry i źle to wygląda... one nie są na kołach, lecz NAD kołami i w tym jest problem... unoszą się, nie ma problemu z ich dopasowaniem, ale po prostu bardzo źle to wygląda... Gąsienice raczej wole by były zapaprane.

Co to jest metalizer? Szukałem wielokrotnie w google i znaleźć nie mogłem.

Maluję wszystko pędzlem, na areograf nie stać mnie, na razie mam inne wydatki. Mam aktualnie 3 pędzle - 1,2 i 5 (to chyba ich grubość, o ile się nie myle).

Z góry dziękuje za pomoc. PaRazo na pewno zerkne Dzięki, wielkie, zajrzałem i zobaczyłem jak zrobić ten Zimmerit, bardzo fajny pomysł A można po prostu położyć tą "papkę" na czołg, rozsmarować ją i przejeżdżać tym brzeszczotem? Czy lepiej jest tak jak ty mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.