Skocz do zawartości

farbky akrylowe dla plastykow i pare pytan.


irlandczyk85

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iz jestem poczatkujacym modelarzem mam kilka pytan.

Mam kupione farby akrylowe w tubach dla plastykow do malowania obrazow.czy moge nimi malowac sratek i czy beda zachowywac sie jak humbrole akrylowe.czy jak cos moge je troche rozcieczyc z woda jak by byly zageste.na koniec chcialbym polozyc lakier mat akryl hunbrola.czy to zda relacje.kupilem tez z firmy ak z tego co pamietam nazwe firmy zestaw do washa i rdzy.zastanawia mnie kolejnosc wykonywanych czynnosci.jezeli dobrze mysle to po nalozeniu farby klade lakier w tym wypadku humbrol mat akryl.puzniej dodatki z ak do rdzy lub wash i znowu lakier?moje pytania sa pewnie smieszne ale chce sie upewniic.z gory dziekuje.acha bede malowal pedzelkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę to zakręciłeś. Wprawdzie nie jestem jakimś wielkim wyjadaczem, ale sprawdzone i wyczytane metody z forum w moim wypadku się sprawdzają.

 

Nie wiem jak jest z gęstością farb tych dla plastyków.

 

1. Jako pierwsze idzie podkład. Właśnie w wątku o który dopytuje pod tym adresem viewtopic.php?f=40&t=45829 chłopaki piszą że można spokojnie kłaść podkład również akrylowy. Choć dotychczas stosowałem Humbrola ale oplejny. Będę jeszcze testował.

2. Na podkład idzie cieniowanie (twoja wola. można tu na forum sporo się na ten temat dowiedzieć)

3. Właściwy kolor (kolejność raczej od najjaśniejszego do najciemniejszego) 2-3 warstwy. Lepiej wiecej warstw rozcieńczonych, niż jedna grubą

4. Na to lakier akrylowy (tani sprawdzony i polecany przez wielu Sidoluux do podłóg)

5. Kalki

6. Sido

7. Wash

8. Sido

9. Dopiero lakier mat

 

Jeżeli jestem w błędzie niech któryś z kolegów mnie sprostuje, nie mniej ja w ten sposób robię i jestem w miarę zadowolony.

Co do rozcieńczalnika. Tu różnie bywa. Tu masz pokaźny tuorial co jak i gdzie z farbami viewtopic.php?f=104&t=16360

Trudno powiedzieć jaka jest specyfika tych farb dla plastyków. sam musisz popróbować. Jedni używają wszelkiej maści Thinnerów ja mimo wszystko wole czystą najtańszą wódkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.