Skocz do zawartości

Trumpeter Paint mixer


MacTom

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze najwiecej maja do powiedzenia osoby kture nigdy tego mieszadla nie urzywalo. Mam mieszadlo Badgera. Mialem takze mieszadlo z Ikea, wykalaczki i inne pierdoly. Mieszadlo Badgera tak jak Trumpetera wymiata wszystkie te wynalazki. Mam wymieszana farbe w pare sekund badzo dokladnie jak nigdy dotad nie mialem. Bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze najwiecej maja do powiedzenia osoby kture nigdy tego mieszadla nie urzywalo. Mam mieszadlo Badgera. Mialem takze mieszadlo z Ikea, wykalaczki i inne pierdoly. Mieszadlo Badgera tak jak Trumpetera wymiata wszystkie te wynalazki. Mam wymieszana farbe w pare sekund badzo dokladnie jak nigdy dotad nie mialem. Bardzo polecam.

 

Mam gdzieś zrobione takie mieszadełko na końcówkę do Dremela jeszcze zanim zacząłem bawić się w modele. Czym się różni od Trumpka czy Badgera ? Końcówką, co nie ma żadnego znaczenia IMHO. Choć mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że moja jest znacznie lepsza bo miesza większą "powierzchnię" farby i jest podobna do normalnych mieszadeł. Coś podobnego do tego tylko w mniejszej skali.

 

pol_pl_Mieszadlo-do-farb-590x120-mm-gwint-M14-28053_1.png

 

No i zdecydowanie ceną. Bo zrobiłem ja z tego co miałem w domu.

Za cenę Trumpka mam 2 modele w 1:144, za cenę Badgera pewnie kupiłbym ze 3.

A i jakis w 1:72 pewnie też by się znalazł.

Miesza pewnie dokładnie tak samo jak moja bo wielkiej filozofii nie ma w mieszaniu farby.

Do tego nie potrzeba technologii kosmicznych.

 

Czy ja stosuje ? Nie, bo kulka z łożyska ze stali nierdzewnej w każdej farbce uwalnia mnie od konieczności czyszczenia, a działa

równie dobrze.

 

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić i używać - na pewno nie jest to niezbędny element warsztatu modelarskiego

i spokojnie można go nie mieć.

 

P.s Który, używało - a nie "ktury" "urzywało" - przeglądarki mają sprawdzanie pisowni, poprawienie byków to dwa kliknięcia, bo aż oczy mnie zabolały jak przeczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze czymś takim:

 

Dzięki za linka, zamówione i już do mnie jedzie przesyłka.

 

łożyskowych kulek z zardzewiałego Pelikana albo Wigr 3

 

coś Ty z Wigry3 ? Z komunijnego roweru ? W życiu bym nie zrobił takiego świętokradztwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kolega Krocionorzec lubi sobie pożartować.

 

A teraz troszkiem na serio:

Można jeszcze czymś takim:

Dzięki za linka, zamówione i już do mnie jedzie przesyłka.
Zainspirowany użyciem profesjonalnej wytrząsarki do mieszania farb zrobiłem sobie własną wytrząsarkę.

łożyskowych kulek z zardzewiałego Pelikana albo Wigr 3

coś Ty z Wigry3 ? Z komunijnego roweru ? W życiu bym nie zrobił takiego świętokradztwa.
Kulki ze stali nierdzewnej A2 kupowałem wysyłkowo w firmie Gewa. Dwieście kulek ⌀3mm plus przesyłka kosztowało mnie 50zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób zaproponowany przez kolegę PaRazo byłby genialny. Niestety ma 2 dość poważne wady:

1.

...Krok pierwszy - jeśli posiadamy w domu śrut do strzelania to połowa sukcesu już za nami !

Z pudełka wyjmujemy kilka sztuk i wrzucamy do pojemniczka z farbą.

Śrut strzelniczy jest z ołowiu, a ten reaguje negatywnie z farbami.

 

2.

...teraz wystarczy się przelecieć po obwodnicy z obrotomierzem na czerwonym polu ...

Nie każde miasto ma obwodnicę. Poza tym należałoby każdorazowo jechać najpierw na wyważanie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pralką dobry patent - wrzuciłem farby w biały ręcznik i do środka. Po 15 minutach wyciągnąłem. Kolor wrzosu na ręczniku bardzo spodobał się mojej kobiecie. Pasuje ponoć do wystroju wnętrza. A i pralka nabrała zupełnie innego wyglądu. No i farba wymieszana faktycznie idealnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś zrobione takie mieszadełko na końcówkę do Dremela jeszcze zanim zacząłem bawić się w modele. Czym się różni od Trumpka czy Badgera ? Końcówką, co nie ma żadnego znaczenia IMHO. Choć mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że moja jest znacznie lepsza bo miesza większą "powierzchnię" farby i jest podobna do normalnych mieszadeł. Coś podobnego do tego tylko w mniejszej skali.

 

pol_pl_Mieszadlo-do-farb-590x120-mm-gwint-M14-28053_1.png

 

Patrz, tutaj masz urządzenie do mieszania dwóch farb jednocześnie.

Tylko 80 zł, a jaka wygoda.

 

eldom-r101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

I krok trzeci, MONTAŻ do MIESZALNICY

 

 

teraz wystarczy się przelecieć po obwodnicy z obrotomierzem na czerwonym polu i po powrocie do domu idealnie wymieszaną farbkę wlewamy do aerografu

 

Pozdrawiam

Nie działa. Siła odśrodkowa wypycha śrut na zewnętrzną krawędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś zrobione takie mieszadełko na końcówkę do Dremela jeszcze zanim zacząłem bawić się w modele. Czym się różni od Trumpka czy Badgera ? Końcówką, co nie ma żadnego znaczenia IMHO. Choć mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że moja jest znacznie lepsza bo miesza większą "powierzchnię" farby i jest podobna do normalnych mieszadeł. Coś podobnego do tego tylko w mniejszej skali.

 

pol_pl_Mieszadlo-do-farb-590x120-mm-gwint-M14-28053_1.png

 

Patrz, tutaj masz urządzenie do mieszania dwóch farb jednocześnie.

Tylko 80 zł, a jaka wygoda.

 

eldom-r101.jpg

To już testowałem. Miesza naprawdę fajnie. Nawet rodzinka była zadowolona z sernika w kolorze Olive Drab. Niestety dostalem zakaz wjazdu do kuchni z farbami jak na święta jedlismy biały makowiec :/:/ Ech ta F-14stka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze najwiecej maja do powiedzenia osoby kture nigdy tego mieszadla nie urzywalo. Mam mieszadlo Badgera. Mialem takze mieszadlo z Ikea, wykalaczki i inne pierdoly. Mieszadlo Badgera tak jak Trumpetera wymiata wszystkie te wynalazki. Mam wymieszana farbe w pare sekund badzo dokladnie jak nigdy dotad nie mialem. Bardzo polecam.

 

Przykro nam, że musimy URZYWAĆ starych metod i mamy coś do powiedzenia :(

 

Można jeszcze czymś takim:

http://www.bionovo.pl/szukaj.html?szukaj=Heidolph&page=2&PHPSESSID=c0c168b4bca80cb9d762972bd68ca631

Bardziej profesjonalne niż jakieś wykałaczki do paszczy, łożyskowych kulek z zardzewiałego Pelikana albo Wigr 3, bełtarki z Ikei czy innych Trumpeterów.

 

Chyba sobie żartujesz! Nie stać mnie na to żeby rozbierać Wigry3! Żartowniś się znalazł. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć tych żartów. Temat poważny i poważnie do niego podchodzimy.

 

 

Mieszadła vintage...

 

images?q=tbn:ANd9GcTnCQABFrRXu7ubohMqV6Kw9DGN5Jej6gje1VxlMp0P30nTSzL9kQ

 

images?q=tbn:ANd9GcTiO8-2CYlTEZywv2voObs2bSznfpMimUHAHMwFcoVT5pYKQ93W

 

I nowoczesne...

 

Do gęstych farb

 

images?q=tbn:ANd9GcQOBy1le5pyHXBUTpLvKmX6g-NZVElpRiKNNj_Z8zPwVBmWrEBo

 

i pozostałe

 

pojedyńczy

 

images?q=tbn:ANd9GcSXRQVTZFMhIrJlv_hTZeXR2elXa03DtNU7XXRuGENEhKqo_Ua_sA

 

podwójny

 

images?q=tbn:ANd9GcRMRbvGlM8SY_01K1sDNWz4behasupGtYWdrsP_k0-OoUh8aPvD

 

potrójny

 

images?q=tbn:ANd9GcT-s3K_NJRlu0J_wQFgTBC1Lzb0m8tezbOopIysw8Mtbu3t9AhN

 

i poczwórny

 

images?q=tbn:ANd9GcQvPydg7zZwaAdSlPXPLM01KD8aHoZqD7Af80W8zph_hPHoOblP

 

Aerograf

 

wus3.jpg

 

Spry domowej roboty

 

images?q=tbn:ANd9GcRzK_STIhZQL2XzCW4dzj3jP4ENmzNgm1HDL2H_ehstTDgpBf0

 

Miłego mieszania i malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Po dłuższej nieobecności przeczytałem ciąg dalszy wątku który chyba niechcący rozkręciłem. Chciałbym w takin razie poradzić tym kolegom którzy zaczęli sobie sobie robić jaja montując pojemniki z farbą do roweru ,kierownicy, itp.A może byście zamocowali pojemnik skreczem do przyrodzenia i zaczęli uprawiać sex z żona. Byłoby przyjemnie i pożytecznie.Przepraszam ze nie zamieszczam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Po dłuższej nieobecności przeczytałem ciąg dalszy wątku który chyba niechcący rozkręciłem. Chciałbym w takin razie poradzić tym kolegom którzy zaczęli sobie sobie robić jaja montując pojemniki z farbą do roweru ,kierownicy, itp.A może byście zamocowali pojemnik skreczem do przyrodzenia i zaczęli uprawiać sex z żona. Byłoby przyjemnie i pożytecznie.Przepraszam ze nie zamieszczam zdjęcia.

 

Dzisiaj wypróbuje. W którym miejscu najlepiej go zamontować, żeby jak najmniej przeszkadzał ?

 

P.s Całe szczęście, że zdjęcia nie zamieszczasz ;P

 

P.s2 Wiecej luzu - wątek faktycznie popłynął ale trochę humoru jeszcze nikogo nie zabił ;) Każdy używa czego mu wygodnie, więc nie ma co się obrażać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.