Skocz do zawartości

Brudzenie pastelami - pomoc


Polski_Czołgista

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Czy ktoś na forum może walczył jednak z tymi pastelami, osiągając przy tym fajny efekt?

Każdy kiedyś gdzieś walczył... a jak z efektami? Ciężko stwierdzić, zajrzyj do moich pierwszych galerii, tam było więcej pasteli niż pigmentów. Wiem, że do tych czasów wracać nie chcę.

 

Uważam też, że narzekanie na ceny modelarskiej chemii nie do końca jest uzasadnione - o ile wszelkie syfy AK i innych Ammo mają tendencje do podsychania i tracenia z biegiem lat właściwości(moje najstarsze płyny mają ok. 3 lat - takie niestety mocno glucieją), o tyle pigmenty szczelnie zamknięte mogą stać w nieskończoność. Pierwsze dwa słoiczki pigmentów Miga kupiłem w 2008 roku - mam je do dzisiaj i użytkuję. Wydałem na nie z 32zł, jak na 8 lat użytkowania to chyba nie fortuna?

 

Niestety Panowie, wraz ze wzrostem umiejętności muszą iść inwestycje w warsztat. Adaś Małysz w szczytowej formie by nie wygrywał z Hannawaldem jakby skakał na drewnianych nartach. Czasami zamiast składować pudła warto zainwestować w co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie będę ciągnął dalej tematu, bo widzę, że dyskusja może zrobić się zbyt żywiołowa. Raz jeszcze powtarzam - nie chcę nikogo przekonywać do jakichś technik. Sam jestem tylko na etapie poszukiwań, bo jeszcze nie wiem co chcę i co mogę zastosować. Ja po prostu nie chcę odrzucać jakichś możliwości jeżeli nie mam pewności, że są one kiepskie i nic dobrego nimi nie uzyskam. Widziałem na oczy kilka przykładów fajnych zastosowań pasteli i chciałem się na tym oprzeć.

 

Widziałem też wiele zastosowań pigmentów i zgadzam się w pełni że dają one bardzo dobre efekty i przy tym wyglądają na proste w użyciu. Naprawdę nie trzeba mnie do tego przekonywać - ale powiedzmy, że na tym etapie trochę już wydałem na "zabawki" i muszę przystopować. Tak samo nie zakupię aerografu, choć bardzo bym chciał. Modeli wcale w szafie nie kolekcjonuję - mam jeden na warsztacie i jeden w szafie, bo kupiłem od kolegi ARGO tu, na forum, w atrakcyjnej cenie. Nie chcę tu zgrywać jakiegoś biedaka, ale po prostu mam wiele innych wydatków (małe dziecko i takie tam) i nie mogę sobie pozwolić na wszystkie zachcianki A model by się chciało zrobić - stąd też poszukuję dobrych i tanich alternatyw. Myślę, że nie jestem jedyny.

 

No widzisz - nie mów więc …
Widzę tylko tyle, że zaklinasz rzeczywistość. …
Ja już nie podejmuję dyskusji z kolegą Thor.

Problem z Twoim podejmowaniem dyskusji polega na tym, że naskakujesz na ludzi i liczysz na to, że położą po sobie uszy i będą przepraszać za to, że żyją. Dokładnie to zrobiłeś w moim wątku, gdzie szukam pomocy i odpowiedzi na pytania (być może dla niektórych z pozoru proste) - i niektórzy tych odpowiedzi najnormalniej w świecie udzielają i jestem im za to mega wdzięczny. Nie chcesz, nie pisz, nie pomagaj - czemu chodzisz teraz po całym forum i się mnie czepiasz? Znalazłeś sobie kozła ofiarnego do rozładowywania swojej frustracji? Lubisz się znęcać nad osobami, które mają jakieś braki w wiedzy? Odpuść sobie i przy okazji mnie, bo to do niczego dobrego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.