Skocz do zawartości

Preshading/postshading model malowany na czarny połysk


biket26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem jak

uwidocznić linie podziału blach w modelu samolotu odrzutowego, który będzie malowany kolorem czarny połysk. Myślałem o preshadingu/ postshadingu białą farbą lub jasnoszarą. Ale po przejrzeniu zdjęć na necie w takich samolotach mam wątpliwości czy wogóle to robić. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie? Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Najlepiej podpatrzeć realną maszynę. Wiekszość maszyn czarnych raczej była w macie - a kolor czarny związany był z farbą mającą pochłaniać fale radiowe - taki sposób na ukrycie się przed przeciwnikiem. Co konkretnie chcecie malować na czarny połysk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Tak się składa że to mój pierwszy post na forum. Mam na imię Bart i ostatnio miałem taki sam sam problem z F117 z Tamki. Facet w sklepie mi doradził żeby delikatnie objechać jasnym kolorem wystające części przed położeniem czarnego matu ale się na to nie zdecydowałem bo nie byłem przekonany do tego co wyjdzie. Ten model samolotu obok A10 i SR71 jest moim ulubionym i jakos caly w czarnym macie bez preshadingu wygląda ok.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przede wszystkim trzeba zacząć od tego, jaka skala - w mniejszej skali "czarny" raczej nie powinien być czarny, tylko bardzo ciemnoszary. Czarny "czarny" to raczej 1:32, ewentualnie 1:48 jeżeli maszyna bardziej okazała.

Poza tym, zdecydowanie wybrałbym post-shading i delikatne podkreślenie linii podziału jasnoszarym washem, bez przesady, żeby nie wyszła "kreskówka".

Coś, jak tu (Black Widow, ale niewątpliwie czarna i powinien być połysk): https://pl.pinterest.com/pin/370632244310475928/

 

A efekt połysku też raczej starałbym się uzyskać na koniec, błyszczącym bezbarwnym lakierem.

 

Załóż warsztat, pomożemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie malowałem czarnego kamuflażu, ale zawsze stykałem się z opiniami, że taki model nigdy nie powinien być malowany czarną farbą.

Warto raczej używać odcienie ciemnej szarości, a na koniec samym czarnym ewentualnie wycieniować transparentnymi warstwami na przykład panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę z pytaniem. Jednym z moich planów na przyszłość jest Defiant Airfix-a (nowy), który ma zastąpić starego. Czytając Wasze posty wychodzi mi, że: preshading kolorem jasnym (jasnoszarym?), malowanie właściwe "złamanym" czarnym (np. w/g Humbroli: czarny 33 + czołgowy 67 - 1:1 lub 2:1), wasch (np. MiG 1607 Sky Grey). Dobre rozumuję?

PS. Warsztat pewnie założę, bo będę potrzebował Waszych rad przy pierwszym "poważnym" blachowaniu (więcej niż pasy pilota).

PS2. Tak wygląda obecny: klik i klik 2 (zdjęcia stare z komórki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie chcecie malować na czarny połysk ?

 

Nie zupełnie połysk.

 

Myślę o taki malowaniu:

 

1319492.jpg

 

Zastanawiam się jak ugryźć takie malowanie. Czy zrobić np ciemno szare malowanie i na to czarny wash, który optycznie zgra się w czerń? Czy może czarna farba i jasno szary panel liner od Ammo Miga? Albo jakiś preshading?

 

Co byście doradzili?

A może macie jakieś inne sprawdzone rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.