Skocz do zawartości

Frezarka czyli polerka


Angus73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, polecam wszystkim do szlifowania i polerowania plastiku ręczne frezarki do manicure. Ostatnio nabyłem i świat już nie jest taki sam. Komplet frezów jest w zestawie, czyli różne filce i papier 120 wraz z podstawowymi diamentowymi. Osobno dokupiłem tylko flanelowe krążki do polerowania oraz uniwersalny trzpień do nałożęnia np. krążów własnej roboty z papieru 1000, 2000 czy 3000. Jej największą zaletą jest regulacja obrotów od zera do 30,000. Dzięki temu nie topi plastiku a i przy polerowaniu nie dochodzi do plastiku w ułamku sekundy. Do tego ma włącznik nożny co bardzo się przydaje i ułatwia pracę. Póki co wypróbowałem ją głównie jako szlifierkę, montując ją sobie na sztywno w imadle. No i nie mogę wyjść z zachwytu. Na powszechnym portalu aukcyjnym jest tego zatrzęsienie, trzeba wpisać tylko "frezarka do paznokci". Od od około +/- 200 PLN mają już pełen zakres obrotów. Wszystkie nadlewki, zbędne elementy do usunięcia schodzą piorunem bez topienia plastiku.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, wszystkie. Po kolei, 1. Zdania co do reklamowania sprzedawców są podzielone (Tamka to producent), nie ma co robić zagadnienia, wszystkim zwolennikom wyczulonym na dokładną informację przyznaję że mój sprzęt kupiłem na allegro. 2. Moja informacja ma charakter zgodny z jej przeznaczeniem, tj informacyjny, a nie porównawczy. Każdy używa sprzętów różnych wedle chęci i portfela; po co od razu takie cyniczne podejście? 3. Taka frezarka jest wielkości grubszego flamastra, lekka, cicha i poręczna i można ustawić ją na kilkaset obrotów 4. A jaki kto ma pomysł na 200 pln, to już nie moja sprawa. Polecam jednak rozważenie takiego zakupu jako alternatywy dla proxxona, którego również posiadam ale niestety min obrotów 5000 (nie wiem czy są wolniejsze?). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz chociaż symbol, po którym szukać na allegro.

Nie napisałeś czy ma "futerko" i jakie bicie bo do ryrania frezami ale niestety z biciem to mam Vellemana który kosztuje 20% ceny tego tajemniczego urządzenia i obroty mam niskie a jak potrzeba to zwalniam przyciskając palec.

Proxxon z lepszym zasilaczem (z regulacją) ma możliwość niższych obrotów i właśnie jest osiowy - nie ma bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proxxon z lepszym zasilaczem (z regulacją) ma możliwość niższych obrotów i właśnie jest osiowy - nie ma bicia.

Potwierdzam. Ok 100zł za zasilacz z regulacją i mniej więcej drugie tyle za Proxxona z regulacją. Obra pokrętła na minimum i mamy bardzo niskie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooper69, ja nabyłem cudo JD700. Jeśli dobrze rozumiem, chodzi o futerko do polerowania? Tego w zestawie nie ma. Bicia żadnego nie stwierdziłem :-/

Pozdrawiam.

 

Dziękuję za konkret ale w mojej opinii zestaw Proxxona podany przez Atlisa jest korzystniejszą propozycją w tej cenie.

Chińczyk musiałby być za pół ceny żebym się zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proxxon 50EF z regulacją obrotów kosztuje 100-110zł, zasilacz z regulacją NG2/S kosztuje kolejne 100zł, pedał nożny FS kosztuje 65zł. Łączny koszt sprzętu ~270zł. Zasilacz możemy wykorzystać do podłączenia Pen Sandera czy lutownicy Proxxon.

 

Dziękuję za uwagę.

 

Regulację posiada zasilacz PROXXON 28707 - NG 2/E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupiłem takie maleństwo do paznokci, ale to było za kilkadziesiąt złotych i nie było to złe do prostych prac.

Po przejściu na Proxxona nie widzę sensu kombinowania z takim sprzętem, szczególnie że cenowo nie wypada korzystnie, co pokazał Atlis.

Proxxon to nie tylko solidna firma, ale też możliwość korzystania z całej masy końcówek wszelkiej maści, może się to przydać nie tylko do modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to kwestia wyboru, może być Proxxon, z tym że zasilacz NG2/E (bo NG2/S nie posiada regulacji obrotów). Komplet Proxxona jaki najtaniej udało mi się skonfigurować to 50EF za 130PLN, wspomniany zasilacz za 114PLN i pedał FS za 72PLN. Razem wychodzi 316PLN (za nowe rzeczy) plus ze 20-30 zeta za przesyłkę jakby z jednego źródła szło, czyli razem można zamknąć się w 350 PLN. Moje cudo kosztowało 204 z przesyłką. Wybór pozostawiam zainteresowanym, z pozdrowieniem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wcześniej tego tematu nie było, bo na początku kwietnia kupiłem proxxona z zasilaczem bez regulacji, bo doszukałem się w instrukcji, że regulator zasilacza MUSI być ustawiony na max. Wcześniej też planowałem zestaw z regulacją 2x, a po przeczytaniu tego wątku lekko popluwam sobie w brodę, choć przy 5000/min też nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak chcesz tanio i dobrze to trzeba kupić 2 narzędzia.

 

Proxxon nie ma bicia osiowego jak wszystkie tanie sprzęty co daje precyzję operowania narzędziem, jest to urządzenie systemowe, no i z lepszym zasilaczem można zejść z tego co rozmawiałem z użytkownikami do naprawdę niskich obrotów co powoduje brak palenia plastiku przy obróbce.

Miałem bardzo fajne urządzenie MacAllister ale sprzedałem bo było dla mnie za duże, a nie mogę sobie pozwolić na rozstawienie np. statywu na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.