Skocz do zawartości

Zamiennik taśmy 3m Scotch Plastic Tape (rycie lini podziału)


UnknownUser

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego zamiennika? 8.5 zl za rolke tej 3mm t9 nawet nie tak duzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem tej taśmy w niższej cenie i znalazlem ten i jeszcz kilka sklepow w Krakowie. I wszyscy maja taką cene czyli kolo 8.5zl. No i ten m najbliżej pracy i bylem teraz kupilem 2x3mm.1x6mm i 1x9mm i za0lacilem tylko 55zl.

 

Tak samo patrzyłem na taka tasme z folia http://www.mojehobby.pl/products/Masking-Tape-Plastic-Sheeting-550mm.html cena 35zl za 10m. A tu http://www.klakiernik.pl/pl/p/Folia-maskujaca-z-tasma-lakiernicza-Cover-Roll-INDASA-600mm-x-25m/1707 masz to samo z tym ze 25m za 7.5zl . Tylko bez napisu tamyia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć bardzo dobra jest do tego celu taśma do wytłaczarek Dymo 3D.

Nie używałem, właśnie idzie do mnie jedna na próbę, ale zdaje się że jest stosunkowo sztywna, więc powinna być znacznie lepsza niż kiepska moim zdaniem taśma 3M, która jest zbyt miękka i często narzędzie trasujące potrafiło mi wygiąć ją i wykrzywić rytą linię.

 

3e98a02426bb3952052d4e2288c4b4aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz kurier 17. Ale jak moge p9djechac do sklepu to po co przplacac. Ja w pracy drukuje na dymo opisy aparatury do rozdzielnic i w sumie jest spoko. Ale na rolce zwykle jest 7m a cena nie jest najniższa. No i elastyczna nie jest.

Au ciebie w okol8cy nie ma sklepuw dla lakiernikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć bardzo dobra jest do tego celu taśma do wytłaczarek Dymo 3D.

Nie używałem, właśnie idzie do mnie jedna na próbę, ale zdaje się że jest stosunkowo sztywna, więc powinna być znacznie lepsza niż kiepska moim zdaniem taśma 3M, która jest zbyt miękka i często narzędzie trasujące potrafiło mi wygiąć ją i wykrzywić rytą linię.

 

3e98a02426bb3952052d4e2288c4b4aa.jpg

 

Jak kolega przetestuje to niech powie czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 metrów na rolce. Nie wiem ile lat będę potrzebował żeby to zużyć.

Nie no ok. Chodziło mi tylko o wielkosc rolki. Co do taśm dymo to jak wspomniałem uzywamy ich i tu taka informacja ze one roznie trzymaja. Nie wiem dlaczego ale raz siadaja ladnie i trzymaja sie elegancko i zeby je odkleic to nóż w reke i jazda i rwa sie jak metki na towarach a innym raze trzymja ledwo co i odpryskuja same. Akurat dokladnie tej tasmy nie uzywalem jeszcze wiec o niej sie nie wypowiadam. I tak jak przedmowca. Jak wyprubujesz to daj znac co i jak:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, ja już od kilku osób słyszałem wiele dobrego o tej taśmie, dlatego postanowiłem spróbować.

Wszelkie inne, miękkie taśmy są dla mnie bardzo niewygodne, dlatego że potrafią się wyginać w trakcie rycia linii.

Z reguły takie linie staram się ryć przy stalowej linijce z cienkiej stali, ale naturalnie to ma sens głównie na płaskich powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś doszła do mnie ta taśma Dymo i faktycznie - na oko sprawia wrażenie idealnego narzędzia do rycia linii.

Ma bardzo mocny klej, więc nie ma obaw że się odklei w trakcie trasowania, jest też bardzo sztywna, nie ma szansy że narzędzie trasujące zagnie ją i zeskoczy z tras a linia wyjdzie krzywa.

Taśma jest jednocześnie bardzo elastyczna, można ją zaginać bez problemu (choć naturalnie nie tak jak taśmę 3M), za wyjątkiem najbardziej ciasnych zagłębień, ale w takich raczej nie ryje się linii podziału.

Tak na moje niedoświadczone oko, jest to coś bardzo, bardzo dobrego przy czym można sprawnie i wygodnie ryć linie podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Tak, chyba już gdzieś o tym pisałem: jest świetna do rycia linii.

Jest z jednej strony bardzo sztywna, więc nie ma ryzyka że nagle zmarszczy się i rysik pójdzie Ci w bok, a jednocześnie na tyle elastyczna że można ją dość dobrze przykładać do różnych krzywizn, choć naturalnie tylko do pewnego stopnia.

Jest gruba, więc ostrze rysika ma dobre, solidne podparcie.

Klej jest mocny i nie trzeba jej trzymać w trakcie rycia, starcza na kilka "przyłożeń" w różnych miejscach.

Można ją także wycinać w różne kształty jak trzeba, choć to jest już nieco trudniejsze.

Jak dla mnie w tej chwili narzędzie niemalże idealne do trasowania linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.