Skocz do zawartości

Pierwszy model, co wybrać?


PanBrzoza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam pytanie do doświadczonych modelarzy, a mianowicie od czego zacząć? Aktualnie mam dwa modele za sobą ale były to raczej próby czy modelarstwo mi się spodoba i jest to bardzo ciekawe hobby. Modele które skleiłem to Tiger I w skali 1:76 od firmy Airfix oraz T-34/85 w skali 1:35 firmy Italeri z serii World of Tanks.

Teraz pytanie do was, co dalej? Te modele uważam że nie wyszły mi zbyt dobrze ale chyba tragedii nie ma (mogę wstawić zdjęcia). Jaka firma na początek z modeli czołgów? Szukam najlepiej takich modeli których nie trzeba za wiele obrabiać papierem ściernym. Oraz druga kwestia to malowanie. Nie będę ukrywał że prawdziwym malarzem nie jestem dlatego chcę się dowiedzieć jak się do tego malowania zabrać żeby nie zniszczyć sobie modelu bo głownie przez ten strach modeli nie malowałem. Przepraszam że napisałem tak trochę chaotycznie ale nie wiem co pisać i jak macie pytania piszcie, bo nie wiem czy coś ominąłem z tego co na dzień dzisiejszy o modelarstwie wiem.

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele first to fight z serii ,,Wrzesień 1939'' bardzo ciekawe,tanie,detal na na cenę 20zł fantastyczny,dużo modeli wymaga ok.2-3 farbek,pactra kosztuje 5zł,niedawno chciałem kumpla nakręcić na modelarstwo,zachwycił się jakością gotowca i zaczął kleić.

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeden model z tej serii ale jakoś jakość mnie nie urzekła, chociaż może trafiłem na jakiś felerny egzemplarz, a jakie firmy jeszcze są dobre w niskim przedziale cenowym? I pytanie do Wojtka i letalina - możecie wysłać zdjęcie waszego modelu jeżeli macie z tej serii First to Fight?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeden model z tej serii ale jakoś jakość mnie nie urzekła, chociaż może trafiłem na jakiś felerny egzemplarz, a jakie firmy jeszcze są dobre w niskim przedziale cenowym? I pytanie do Wojtka i letalina - możecie wysłać zdjęcie waszego modelu jeżeli macie z tej serii First to Fight?

Modele po oddawałem kumplowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli. Zacznij od modelu który chciałbyś skleić. Do malowania pędzlem polecam farbki Vallejo. Myślę, że na początek wystarczą Ci 3 pędzelki różnych rozmiarów (również dostosowanych do wybranego modelu, bo inaczej maluje się 1:144, a inaczej 1:35 - tu już możesz jechać "ławkowcem", a tam nie bardzo

 

A z czasem może zdecydujesz się na jakiś aerograf.

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę chyba się trzymał modeli 1:72 i 1:35 ponieważ 1:144 są trochę za małe, ale na pewno w tym roku jakiś model 1:144 skleję i może się przekonam. Mam jeszcze jedno pytanie - jaki klej kupić? Używałem dotychczas kleju italeri ale trochę za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie do Wojtka i letalina - możecie wysłać zdjęcie waszego modelu jeżeli macie z tej serii First to Fight?

Ja nie Wojtek ani letalin, ale zapraszam.

 

 

Te modele to coś pięknego... Ja chyba nigdy do takiej perfekcji nie dojdę

dojdziesz dojdziesz zanim się obejrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.