Skocz do zawartości

Mgiełka na oszkleniu po użyciu kalek ?


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam

Jak widać na moim kolejnym testowym modelu:

viewtopic.php?f=64&t=55775

pomimo wskazanych wielu braków i oczywistych zarysowań owiewki, bystre oko dostrzeże także dość specyficzne zabrudzenie na częściach przezroczystych. Jest to rodzaj osadu, który pojawia się prawie zawsze na moich modelach w których maskuje oszklenie. Myślę, że problemem nie jest długość trzymania kalek na modelu bo nawet po 1 dniu trzymania kalek jest to samo. Osad ten to coś w rodzaju pary, lekkiej mgiełki (nie jakaś pozostałość po kleju od masek), ale też nie jest to "para" taka jaka powstaje po zmatowieniu części przezroczystej np. rozpuszczalnikiem. Próbowałem alkoholem izopropylowym i na chwile "para" znika po czym pojawia się znowu.

Mam takie przypuszczenie, że jest to może efekt pocących się rak i częstego dotykania części palcami (ciężko jest maskować w rękawiczkach).

Czy ktoś miał podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problemem nie jest długość trzymania kalek na modelu bo nawet po 1 dniu trzymania kalek jest to samo.
Kurde, parę razy to czytałem i nie bardzo rozumiem co mają kalki do oszklenia?

 

Jeśli chodzi o nalot, czy nie jest to aby opar z kleju CA, który się wytwarza, gdy go dasz zbyt dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Podczas przyklejania wycieraczek w moim ostatnim modelu, wycieraczki odstawały od szyby. Postanowiłem je przykleić by dolegały. No i stało się, mgiełka wokół wycieraczki.

Zimny pot mnie oblał, ze strachu że zepsułem model. Ale pomyślałem, że coś na pewno da się zrobić.

Wziąłem wykałaczkę i normalnie w świecie starłem biały nalot po kleju CA. Po nalocie ani śladu, następnie dla zabezpieczenia szyby, pomalowałem ją sidoluxem.

Teraz nie wiem czy udało mi się usunąć nalot, bo klej jest jakoś " dłużej otwarty", czy tak można z każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problemem nie jest długość trzymania kalek na modelu bo nawet po 1 dniu trzymania kalek jest to samo.
Kurde, parę razy to czytałem i nie bardzo rozumiem co mają kalki do oszklenia?

 

Jeśli chodzi o nalot, czy nie jest to aby opar z kleju CA, który się wytwarza, gdy go dasz zbyt dużo?

 

Jeśli chodzi o kalki to miałem na myśli maski do maskowania-nie wiem czemu mi się tak napisało. Co do kleju CA to używam go w minimalnej ilości i to nie w okolicach oszklenia (ew. na tych fragmentach gdzie są miejsca łączenia osłony kabiny z resztą modelu wiec raczej daleko mu do przezroczystych elementów. Zaś sam osad powstaje od razu jak tylko ściągne maski...

 

Witam.

Podczas przyklejania wycieraczek w moim ostatnim modelu, wycieraczki odstawały od szyby. Postanowiłem je przykleić by dolegały. No i stało się, mgiełka wokół wycieraczki.

Zimny pot mnie oblał, ze strachu że zepsułem model. Ale pomyślałem, że coś na pewno da się zrobić.

Wziąłem wykałaczkę i normalnie w świecie starłem biały nalot po kleju CA. Po nalocie ani śladu, następnie dla zabezpieczenia szyby, pomalowałem ją sidoluxem.

Teraz nie wiem czy udało mi się usunąć nalot, bo klej jest jakoś " dłużej otwarty", czy tak można z każdym.

 

Metody z wykałaczką na pewno spróbuje, ale na przyszłość zastanawiam się na kąpielą owiewki przed maskowaniem w sidoluxie, pytanie czy jej to nie zaszkodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A może jak pokryłeś lakierem matowym oszklenie, to pod maski dostał się lakier, mimo iż byy one dociśnięte.

Piszę to ponieważ w moim UAZ'ie pod maski choć były dociskane kilku krotnie, dostała się farba. Niewiele, ale zawsze.

Później musiałem przypuszczać atak z wykałaczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jak pokryłeś lakierem matowym oszklenie, to pod maski dostał się lakier, mimo iż byy one dociśnięte.

Piszę to ponieważ w moim UAZ'ie pod maski choć były dociskane kilku krotnie, dostała się farba. Niewiele, ale zawsze.

Później musiałem przypuszczać atak z wykałaczką.

 

Sam już nie wiem, wiesz lakier to tam chu... bo pare swoich modeli wogóle nie lakierowałem i też taka mgiełkę miałem, wiec może opary farby by jakoś przenikały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.