Teraz jest Wt lis 21 2017, 6:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Konkurs jesienny na Modelwork
PostNapisane: Wt cze 27 2017, 10:41 

makinen napisał(a):
<...>Co to za różnica - z pudła, czy bez? <...>

Rożnica czy z pudła czy z dodatkami jednak jest.

Wg tego co pisał Corporal_PL

Corporal_PL napisał(a):
<...>W ocenie całościowej nie powinny być brane pod uwagę warsztaty i waloryzacja. To ma być ocena modelu, a nie bajkopisarstwa czy zasobności portfela.

To pewnie brak takiej możliwości zawyża próg wejścia uczestnictwa w konkursie dla niektórych użytkowników z forum. Ja to całkowicie rozumiem. Ponieważ jak się patrzy na prace startujące w konkursie i widzi się w prawie każdym warsztacie modele, które są wypełnione "błyskotkami", a człowieka nie stać na coś takiego to może ktoś pomyśleć: nie startuję w konkursie bo i tak z góry mogę być skazany na porażkę przez to, że nie stać mnie na metalowe gąski, blaszki albo żywicę.

To są moje spekulacje. Potwierdzić to musieliby inni użytkownicy. Podejrzewam, że by się tacy użytkownicy znaleźli. Taki wysoki próg wejścia zbudowały sobie konkursy modelarskie na większości imprez u nas w kraju. Jak rozmawiam z ludźmi z lokalnej społeczności modelarskiej to może dwie albo trzy osoby próbują swoich sił w wystawianiu modeli a reszta rezygnuje właśnie przez wzgląd finansowy i brak środków na waloryzację modelu.

Stąd zaproponowałem utworzenie kategorii specjalnej: Model prosto z pudła. Sądzę, że to może by zaniżyło próg wejścia. Nie jest to też duży kłopot z wprowadzeniem takiej kategorii specjalnej moim zdaniem. A jeżeli faktycznie jest to pamiętajcie, że to tylko propozycja :)

Solo, proszę Cię, nie popadaj ze skrajności w skrajność ;)

Aktualny warsztat:
Hybrydo herezja

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
ObrazekM41 Walker Bulldog

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 10:47 

Jeszcze jedno. Postawię się trochę może na miejscu adwokata organizatora, ale chyba dużo się nie pomylę. Może niektórym się wydaje, że Reflect postanowił, że poświęci swój wolny czas, żeby zorganizować konkurs i pozałatwiać drogie nagrody a jego głównym marzeniem jest je potem rozdać. Mi się wydaje, że raczej chodzi o co innego. Na forum jest średni ruch mówiąc delikatnie w porównaniu do kilku lat wstecz, ale po poprzednim konkursie się ożywiło, a wartość dodana do forum mocno wzrosła. Nie przez to, że ktoś stanął na pudle i dostał model z medalem, tylko przez to że pojawiło się dużo wartościowych WARSZTATÓW i galerii. To jest chyba jeden z celów tego konkursu, żeby rozruszać forum. Popatrzmy sobie co jest w drukowanych gazetach modelarskich i poradnikach, za które niektórzy płacą dziesiątki złotych. Szok: warsztaty! Argument z utajnieniem warsztatu mocno mnie rozbawił, a uzasadnienie, że na konkursach typu Bytom czy Fiesta warsztat też jest tajny, świadczy o tym, że ktoś chyba dawno na takim konkursie nie był i może już zapomniał. Otóż w kategoriach profi, mistrzowskich czy jak je tam nazwać, absolutnie wymagana i podlegająca ocenie z dużą wagą, jest dokumentacja, czyli kwity + relacja z budowy.

karambolismodels

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 11:15 

:lol:

Panzer Machine napisał(a):
Ponieważ jak się patrzy na prace startujące w konkursie i widzi się w prawie każdym warsztacie modele, które są wypełnione "błyskotkami", a człowieka nie stać na coś takiego to może ktoś pomyśleć: nie startuję w konkursie bo i tak z góry mogę być skazany na porażkę przez to, że nie stać mnie na metalowe gąski, blaszki albo żywicę.

No to skoro jak sie patrzy na prace startujace w konkursie obwieszone z blaszkami i żywicami to stać jest współmodelarzy czy nie stać ?

Stąd zaproponowałem utworzenie kategorii specjalnej: Model prosto z pudła. Sądzę, że to może by zaniżyło próg wejścia.

A co jak współmodelarz kupi model na przykład za tysiaka to wtedy jest prostozpudła czy kolejna odzielna kategoria bo jednak próg wejscia jest wyższy ?

Klasa 3 - Pojazdy cywilne
ObrazekZIŁ 130 MMZ555 Transbud Gdańsk

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 11:38 

karambolis8 napisał(a):
Może niektórym się wydaje, że Reflect postanowił, że poświęci swój wolny czas, żeby zorganizować konkurs i pozałatwiać drogie nagrody a jego głównym marzeniem jest je potem rozdać.

Skąd masz wrażenie, że nagrody mają zostać rozdane?

bożo wpożo napisał(a):

Ponieważ jak się patrzy na prace startujące w konkursie i widzi się w prawie każdym warsztacie modele, które są wypełnione "błyskotkami", a człowieka nie stać na coś takiego to może ktoś pomyśleć: nie startuję w konkursie bo i tak z góry mogę być skazany na porażkę przez to, że nie stać mnie na metalowe gąski, blaszki albo żywicę.

No to skoro jak sie patrzy na prace startujace w konkursie obwieszone z blaszkami i żywicami to stać jest współmodelarzy czy nie stać ?

Proszę abyś doczytał trzy zdania po zacytowanym przez Ciebie zdaniu a potem proszę napisz czy odpowiedź Cie usatysfakcjonowała czy nie. Jeżeli nie, to postaram się rozwinąć myśl.

bożo wpożo napisał(a):
Stąd zaproponowałem utworzenie kategorii specjalnej: Model prosto z pudła. Sądzę, że to może by zaniżyło próg wejścia.

A co jak współmodelarz kupi model na przykład za tysiaka to wtedy jest prostozpudła czy kolejna odzielna kategoria bo jednak próg wejscia jest wyższy ?

Jeżeli kogoś stać na model za 1K to stać go również na ekstremalnie drogie dodatki do tego. Ale również stać go na nagrody ufundowane w organizowanym konkursie. Więc w zasadzie po co miałby startować w konkursie? Może dla sportu? :)
Dla mnie kategoria specjalna Model prosto z pudła służyłaby zaniżeniu progu wejścia dla osób, których szczytem może być model do 100-150 zł. I nie stać ich na dodatki.

Aktualny warsztat:
Hybrydo herezja

ObrazekM41 Walker Bulldog

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 11:56 

karambolis8 napisał(a):
Może niektórym się wydaje, że Reflect postanowił, że poświęci swój wolny czas, żeby zorganizować konkurs i pozałatwiać drogie nagrody a jego głównym marzeniem jest je potem rozdać. Mi się wydaje, że raczej chodzi o co innego.

Skąd masz wrażenie, że nagrody mają zostać rozdane?

Ja takiego wrażenia nie mam, o tym napisałem w poście, który cytujesz.

karambolismodels

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 12:02 

Opary absurdu tu prezentowane przez co poniektórych z parciem na wygrać coś powodują, że coraz mniej mi się chce w Tym uczestniczyć.
I pewnie nie jestem sam.

Tzw. parcie na szkło z fejsikowych grup przeniosło się widać i tutaj.

Najlepsze jest to, że obiektywnie patrząc na jakiejkolwiek poważnej wystawie modelarskiej (np. Bytom, Monson itp.) modele tylko kilku osób z Modelworka mogłyby na coś liczyć (ja też obiektywnie bez szans).

PS. Teksty frustrata o kasie są całkowicie nie na miejscu bo to każdego prywatna sprawa na co swoje pieniądze wydaje!!!
Ja np. pierd... wyścig sąsiadów/"znaomych"/"kolegów" i tym podobnych "szczurów" za nowym (ew. maksymalnie kilkuletnim) autem.
Wolę wydawać na zabawki politechniczne i urlop z rodziną albo/i dobre jedzenie.

PS2. Choć na prawdę nie mam gwarantowanej emerytury i nie zarabiam nawet średniej krajowej z chęcią ufunduję frustratowi nagrodę zanim wystartuje - niech ma!!! I czuje się jak DEBEŚCIAK

Galerie:pierwszy model - Panther Ausf. A by Tamiya, Jagdpanzer IV L/48 Normandia by Italeri, Sherman Firefly Ic Hybrid, Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. Bieżący warsztat:Renault FT-17 "Trup" + Sherman TOBRUK
Pozdrawiam Rafał Dzięgielewski made by 71 :)

ObrazekPustynny Valentine V

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 12:15 

Więc w zasadzie po co miałby startować w konkursie? Może dla sportu?

Ty tak na poważnie?
Nie wpadłeś na to że są osoby startujące dla czystej przyjemności rywalizacji, a nagrody to tylko miły dodatek?

Co do pieniędzy: jak kogoś nie stać to niech nadrabia talentem.
Jak talentu nie ma to mu drogi model i dodatki nie pomogą.

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 13:58 

Właśnie i tak ostatnie słowo należy do Reflecta.

Moim zdaniem kategorie powinny zostać takie jak były. System oceniania też bo był zrobiony super. Przejrzysty i łatwy.

Jeżeli chodzi o ocenę. To w dioramach całość kompozycji, a w pojazdach woj czy lotnictwie tylko sam model bez względu na to na czym stoi. Każdy daje model do tej kategorii w, której czuje się na siłach rywalizować.

Zapraszam na My Models

Klasa 5 - Dioramy
ObrazekWykopki
Klasa 6 - Figurki i Popiersia
Obrazek,,Kilroy was here,,

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 14:54 

Znowu potwierdza się stare prasłowiańskie porzekadło gdzie polaków dwóch tam trzy zdania. :benc:
Ja zgłoszę swój udział w konkursie i jak zwykle zapewne się nie wyrobię z modelem w terminie :) Ale nic to, ważna jest zabawa i kolejny pomysł na model.

Obrazek
Obrazek

Klasa 3 - Pojazdy cywilne
ObrazekBMW 327

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 15:20 

:)

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 15:22 

Ktoś napisał wcześniej, że to czyta spora ilość ludzi na forum i zaczyna się odechciewać startu...
Jako totalnie nowy user i mocno początkujący (mówmy szczerze) chciałem wystartować, ale zaczynam tracić chęć:(

Może to dziwne, ale nagrody dla mnie są dodatkiem a nie celem takiego konkursu. Tak samo jak we wszystkich innych turniejach głównym celem jest dla mnie zdrowa rywalizacja, która (IMHO) jest najlepszym sposobem nauki. Grając w WFB, szachy itp. zawsze chciałem na turniejach grać z lepszymi bo to tylko daje szansę na rozwój. Założeniem forum chyba jest głównie dyskutowanie i zdobywanie wiedzy od innych. Modelarz chyba z założenia powinien dążyć do perfekcji?

Może lepiej się mierzyć z "silniejszymi" (nie ważne czy obwieszonymi dodatkami czy nie) i przegrać ucząc się niż wygrać w kategorii, która jest zerowym wyzwaniem? Dajcie Adminom ustalić może kategorie i zmierzcie się z tym co dostaniecie:) Bez sensu robicie "spinkę jakąś" z Waszego hobby.

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 15:32 

Cade - nie przejmuj się - tak jest przed każdym konkursem na modelworku :) - niektórzy majà takie parcie na nagrody - że zwieracze im puszczajà :)
Zakłdaj warsztat -rób swoje - to tylko "kreatywna zabawa" :)

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 15:47 
Administrator

Widać emocji nieco za dużo jak na razie do zamknięcia...

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 23:44 
Administrator

Panowie - spokojnie.
Po pierwsze, nagrody nie wiadomo czy będą (to jest kwestia naszych sponsorów). To nie jest konkurs kalibru dużych festiwali modelarskich. Przede wszystkim chodzi o mobilizację, dobrą zabawę a przy okazji otrzymanie dyplomu, medalu a może nagrody. Po drugie, zasady są proste i czytelne - jeśli ktoś szuka dziury w całym to oczywiście ją znajdzie.

Nie ma się co napinać i zbędnie interpretować co jest modelem samolotu, pojazdu pancernego lub dioramy - Wasze wybory dotyczące przystąpienia do danej kategorii zostaną zweryfikowane przez panel sędziujący - czyli przez nas wszystkich! Jeśli ktoś będzie palił głupa i naginał - może liczyć na obiektywność naszego jury ;-)

Poprzednie konkursy dowiodły (mam nadzieję) że wyniki były adekwatne do ilości i jakości prac włożonych w model.

Pozostało jeszcze kilka dni - powstanie nowy dział konkursowy, wraz z opisem zasad etc

pozdrawiam
Christian

Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

REGULAMIN FORUM