Skocz do zawartości

Obicia - kilka pytań


wiesiek_2

Rekomendowane odpowiedzi

1.Jeśli np kolorem bazowym jest szary i położony na to zielony ulega przetarciu to przetarcia/obicia powinny być w kolorze bazowym tak? dobrze myśle? jeśli są to obicia do samej blachy to będa w kolorze aluminium? Dla przykładu to zdjęcie(https://www.eduard.com/store/out/media/gallery/1493/zoom/04b.jpg) na którym obicia są w kolorze bazy zgadza się? cały czas się uczę i zbieram informacje na temat tej techniki

2.Jakich kolorów użyć do obić do czystej blachy? aluminium? aluminium wydaje mi się zbyt świecić.Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie pomógł mi ten film w niczym(co nie zmienia faktu, że dziekuje za pomoc), ta technika mnie nie interesuje raczej.Zamierzam robić obicia pędzlem, ewentualnie drapać.Interesuje mnie kolor tych obić, zacytuje jeszcze raz to co napisałem i co najbardzije mnie interesuje

Jeśli np kolorem bazowym jest szary i położony na to zielony ulega przetarciu to przetarcia/obicia powinny być w kolorze bazowym tak? dobrze myśle? jeśli są to obicia do samej blachy to będa w kolorze aluminium?

 

Forum modelarskie ale cholernie ciężko o jakąkolwiek pomoc

 

Edit: wyświetliło mi się od połowy filmu gdzie jeszcze nie było drapania tylko kredka dzięki taki jeden

 

Może jeszcze ktoś coś doda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę, nie bardzo wiadomo jak Ci odpowiedzieć, bo trudno zdefiniować dylemat. Jeśli chcesz te efekty malować, dobór kolorów wydaje się być jasny. Jeśli chcesz zasymulować obicie do metalu, malujesz kolorem metalu - co tu jest do dumania? Że metal świeci? Bo metal świeci. Jeśli chcesz go "postarzeć", możesz użyć innego koloru, ciemniejszego, lub pokryć później takie plamy dodatkowym, przyciemniającym filtrem. Jeśli chcesz przetarcia do farby podkładowej, robisz je kolorem farby podkładowej, o ile wiesz, jaki ta farba miała w oryginale kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek_2 zapewne chciałby łatwych odpowiedzi w temacie na który ludzie piszą książki.

To tak jak odpowiedzieć na pytanie: jak zrobić dobry model. Nie da się w dwóch, ani w dwustu dwudziestu dwóch zdaniach.

Polecam na początek serię encyklopedii lotniczych Jimmeneza - tam jest bardzo dużo o obiciach w bardzo przystępny sposób.

 

7270_rd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.