Skocz do zawartości

Pierwszy pancernik lub niszczyciel


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Jaki możecie polecić model pancernika (najlepiej z Tamiyi) dla początkującego (w kategoriach pancerników, a nie w modelarstwie)? Myślałem o czymś takim:

 

https://www.mojehobby.pl/products/Japanese-Destroyer-Yukikaze.html

 

lub takim:

 

https://www.mojehobby.pl/products/US-Battleship-BB-62-New-Jersey-2720575.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1/350 Yamato robi kolosalne wrażenie i jest prościutki w budowie. W sumie chyba wszystkie starsze "350" Tamki (czyli oprócz Yamato i Musashi jeszcze King George V i Bismarck) to dobre opcje na początek.

 

Yukikaze i Kagero to też bardzo dobre modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1/350 Yamato robi kolosalne wrażenie i jest prościutki w budowie. W sumie chyba wszystkie starsze "350" Tamki (czyli oprócz Yamato i Musashi jeszcze King George V i Bismarck) to dobre opcje na początek.

 

Yukikaze i Kagero to też bardzo dobre modele.

 

Yamato kosztuje 1000 zł, także na początek nie chcę szaleć z takimi cenami ;) Zastanawiam się też jeśli chodzi o malowanie... Czy składa się takiego kolosa w całość i wtedy maluje, czy raczej każdą część z osobna przed złożeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Sebastian, stary Yamato jest teraz w bardzo korzystnych cenach, a co do malowania- jest to chyba najprostszy pancernik bo cała nadbudówka jest zbita w jedną "wyspę". No i nie ma żadnego śmiesznego kamuflażu jak Brytole czy Bismarck.

 

Na temat Yukikaze się nie wypowiem, ale przypomniał mi się jeszcze I-400 też produkcji Tamiya. Może Cię zainteresuje, bo nie jest takim banałem jak większość podwodniaków, a skleja się świetnie i trzeba się bardzo postarać, żeby go zepsuć (tak jak ja ). Cenowo chyba też stoi porównywalnie z Yuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Sebastian, stary Yamato jest teraz w bardzo korzystnych cenach, a co do malowania- jest to chyba najprostszy pancernik bo cała nadbudówka jest zbita w jedną "wyspę". No i nie ma żadnego śmiesznego kamuflażu jak Brytole czy Bismarck.

 

Na temat Yukikaze się nie wypowiem, ale przypomniał mi się jeszcze I-400 też produkcji Tamiya. Może Cię zainteresuje, bo nie jest takim banałem jak większość podwodniaków, a skleja się świetnie i trzeba się bardzo postarać, żeby go zepsuć (tak jak ja ). Cenowo chyba też stoi porównywalnie z Yuki.

 

Dzięki za propozycję, ale na początek wolę coś "nadwodnego" ;). W ogóle zainteresowały mnie pancerniki i niszczyciele z tego względu, że wyglądają kozacko po złożeniu. Jak dla mnie dużo lepiej niż np. czołgi, samoloty.

Chodzi mi po głowie jeszcze BB-62 New Jersey od Tamki oczywiście, ale boję się, że na początek będzie za duży i za trudny i go nie ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy od Edka 2 zestawy, Lion roara, pontosa, flyhawka

Lufy od RB Model, Abera, mastera

Drewniane pokłady masz np. z pontosa, wood huntera, shipyardu, sinsengumi, artwoxa

 

Na razie wybrałem:

 

1. Pokład drewniany od Tamki

2. Blachy od Eduarda 53019

3. Lufy Aber 460mm (9sztuk)

4. Lufy Aber 155m 2.kpl (po 6 sztuk)

 

Relingi są w zestawie Eduarda. W sumie prawie wszystko jest w tym zestawie, to chyba nie ma sensu jeszcze brać np pokręteł osobnych lub włazów osobnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.