Teraz jest Cz lut 23 2017, 11:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 509 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wash
PostNapisane: Pn gru 08 2014, 10:00 

Ja używam washy olejnych i farb akrylowych i największy smród powstaje podczas... czyszczenia aero no i malowania aero olejami. A wash'a raczej aero nie nakładasz. Dlatego nie musisz się przejmować, że to tak bardzo będzie śmierdzieć. Idź tradycyjną metodą nakładania sido a następnie wash olejny. Pamiętaj też, że z olejnym masz znacznie więcej czasu na pracę - akrylowy bardzo szybko schnie. To samo się tyczy całej reszty chemii.

Przyszła pora na zmiany...

PostNapisane: N gru 14 2014, 21:08 

Po przeczytaniu wszystkich stron nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie: jakie kolory farbek (van gogh) używać do modeli statków? i w jakich miejscach? Chodzi mi o statki wojskowe nie cywilne

PostNapisane: Pn gru 29 2014, 23:00 

z tego co wiem to nie ma statków wojskowych, są okręty (jeśli sie mylę to sorry ale z zamiłowania jestem pancerniakiem :lajkonik: )

PostNapisane: N sty 04 2015, 18:42 

grane napisał(a):
Czym myjecie areo po Sidoluxie??

Tym samym czym po akrylach - zmywaczem do farb akrylowych np. Wamodu.

PostNapisane: Śr sty 14 2015, 19:03 

Mam pytanie, w moje ręce trafiło trochę farbek muszę sobie wybrać co mi potrzebne a resztę oddać i tutaj proszę was o pomoc ponieważ dopiero będę pierwszy raz robił washa, jakie farbi przygarnąć? Dodam tylko że kleje okręty:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wiem że słabe zdjęcia ale robione na szybko :)

PostNapisane: N mar 01 2015, 12:29 

Witam
Jako ze jestem swiezakiem w modelarstwie i moze moje pytanie zabrzmi lekko dziwnie ale chcialbym wiedziec do czego uzywac tych washow Czerń Kostna, Brąz Van Dyck , Umbra Ziemna i Sienna Palona. W wiekszosci bede kleil modele samolotow wosjkowych, czolgow i moze jakiej figurki :) ogolnie tematyka bedzie wosjkowa.
Pozdrawiam i Dziekuje za odpowiedzi

PostNapisane: N mar 29 2015, 18:19 

Witam, do wcześniejszych washów olejnych używałem benzyny lakowej której producenta już nie pamiętam, wszystko było jak najbardziej w porządku, wash wychodził jak powinien. Teraz po wykończeniu kupiłem drugą butelkę, firmy Pikko. I ta benzyna... przeżera się przez sidolux. Nie tylko przez dwie warstwy sido, ale też dwie warstwy sprayu tamiya i podkład tamki. Co z tym począć? Rozcieńczyć czymś, czy dać sobie spokój i poszukać innego środka? :hmmm:

PostNapisane: Cz kwi 23 2015, 16:28 

Witam mam problem z washem a raczej z jego składnikami. Farbę olejną astra-ciemny brunat rozcieńczałem benzyną do zapalniczek w przybliżonej proporcji 75% benzyna,25 farba (model wcześniej sidoluxowany).
Obrazek
Spróbowałem zobaczyć jak to będzie wyglądać.
Obrazek
Jak widać powierzchnia wygląda na popękaną a sam wash wysechł. Zdjęcie zostało zrobione 5 min po zabiegu.Po kilkunastu minutach moja mieszanina w pojemniku wyschła ,a grudki farby osadzają się na naczyniu.
Czy to wina benzyny,farby? Czy ja coś zrobiłem nie tak jak trzeba. Czekam na pomoc forumowiczów. .pomocy:

PostNapisane: Wt cze 09 2015, 20:40 

Mam pytanie. Czy zamiast white spirita można zastosować benzyne lakową?

Już mam. Magiczna opcja szukaj znalazła.

Chce skasować tego posta ale nie wiem jak?

Znalazłem odpowiedz sam więc mój post jest zbędny.

Prosze o usunięcie mojego posta tak aby nie robić bałaganu.

PostNapisane: Wt gru 22 2015, 19:38 

Mam problem z washem. Mieszam olejną farbę Van Gogh Talensa z White Spiritem fundacji Egit aż do uzyskania odpowiednich, rozpływających się po modelu proporcji. Nakładam mieszankę na model, czekam 10-15, aż White Spirit odparuje i zabieram się do ścierania. Niestety, robię to najdelikatniej jak potrafię, wacikami i patyczkami kosmetycznymi i niestety zmywam nie tylko zbędnego washa ale również tego, który był w liniach podziału. Co robię źle? Co zrobić, żeby wash zostawał tam gdzie jego miejsce?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

PostNapisane: Wt gru 22 2015, 22:09 

Ścieraj jeszcze słabiej, ledwie muskaj, poczekaj dłużej, spróbuj "mocniejszego" washa.

PostNapisane: Wt gru 22 2015, 22:34 

Michael_94, do ścierania użyj płaskiego pędzla. Jak położysz washa, odczekaj chwilę (ja robię po całości, zanim dojdę do końca, początek jest przeschnięty), namocz pędzel w white spiricie, odsącz go na papierowym ręczniku, tak żeby z niego nie ciekło - ma być wilgotny i ścieraj nim nadmiar. Dotknij miejsca, a wash wsiąknie w pędzel, linie w ten sposób omijasz i wszelkie inne miejsca też. Powtarzaj aż do skutku.

syzmond napisał(a):
A co do lakieru bezbarwnego , to może być motip z puszki?

Może mieć za grube ziarno no i nad strumieniem z puszki trudniej zapanować, jako szary podkład motip i inne akrylowe z hipermarketów są ok - używam :super:

Warsztaty:Hildegarda - 28 mm Ścibor Miniatures, Heimkehr?... Powrót?... Szczecin, 5.VII.1945 r. (1:35 ICM), Na upał - zimne piwko i prysznic! 1:32 Fujimi/Aoshima, Gaz 66 - 1:35 Trumpeter + Eduard + Voyager Model - WKRÓTCE!!!
Galeria: Portfolio

PostNapisane: Śr gru 23 2015, 12:50 

Albo z drugiej strony. Istnieją jeszcze jakieś inne metody na zaakcentowanie linii podziału?

PostNapisane: N sty 10 2016, 13:21 

Możesz spróbować ciemnymi pastelami ale to żmudna robota i nie dająca takiej głębi wypukleń .
Ja wykonuję washe umbrą paloną lub brązem Van Dycka firmy Van Goga rozcieńczanym SW Talensa , stosuję dość mocne washe i nie mam problemu z poprawkami nawet na drugi dzień .
Mam też gotowe AK ale one według mnie wymagają większej kontroli .
Pozdrawiam Mirek .

PostNapisane: Cz lut 25 2016, 20:41 

Stoję przed wyborem środków do washowania. Jednym z najważniejszych kryteriów użytkowych jest dla mnie brak nieprzyjemnego zapachu, więc ograniczam go gdzie tylko się da. Czy w związku z tym pozostaje mi jedynie vash akrylowy Vallejo (maluję akrylami tej firmy)? Czy może istnieje jakaś inna (lepsza) alternatywa?
Mam jeszcze pytanie poboczne: czy lakier satynowy można używać zarówno jako powłokę pod wash/kalki jak i jako powłokę końcową? Czy może lepiej pod kłaść błyszczący i na to satynowy?

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 509 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna

REGULAMIN FORUM