Skocz do zawartości

Keeper Of The Cliff- Scale 75


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę się podzielić z wami warsztatem na temat sklejania i malowania figurki producenta Scale 75. Będzie to moja pierwsza figurka w życiu i mam nadzieję przebrnąć przez nią bezboleśnie Wcześniej miałem już do czynienia z modelarstwem także mam nadzieję, że nie będę miał podczas pracy nieprzyjemnych niespodzianek. Na początek chcę wam przedstawić in box:

 

Figurka jest w całości wykonana z metalu, a jej skala to 75mm. Według mojej opinii poziom detali jest bardzo dobry.

 

ae8084563a62ef76.jpg

 

27269272f5629c32.jpg

 

f5f6351435f7c11e.jpg

 

452134d0387ebda0.jpg

 

2703dfaeafd52c80.jpg

 

02db1f37875b72fc.jpg

 

a5a6277db4b4f2ef.jpg

 

Farbki którymi będę malował to Citadel. Prawda jest taka, że nigdy z nich nie korzystałem, ale w "branży" mają bardzo dobre opinie, więc postanowiłem odstawić na bok inne farby które mam (Tamyia, Pactra, Vallejo) i zaopatrzyć się w kilka sztuk potrzebnych do pomalowania tego modelu.

 

3bde7eaf4cf7d91fgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka prawie w całości sklejona. Nie przykleiłem jeszcze tylko tarczy bo wtedy miałbym trudny dostęp do malowania boku postaci.

Kleiłem na klej poxipol, który jest rewelacyjny. Do takiego stopnia jest ten klej świetny, że nie robiłem pinów w środku. Poza tym ciężko byłoby je zrobić w tej figurce, ponieważ jest ona bardzo nieregularna i elementy idą pod różnymi kątami. Użyłem także Poxipolu do wypełniania szczelin, a w momencie gdy zasechł oszlifowałem go mini szlifierką Proxxona.

Próbowałem także użyć "Liquid green stuff" od Citadel na mniejsze ubytki ale jest to dziadostwo jakich mało. Nie trzyma się na figurce, a jak już złapie to nie twardnieje :P

 

738397ed83ea9d39.jpg

 

1e8fcd804c2e10cb.jpg

 

0dc1c020da4c75c8.jpg

 

4d412a393cf60411.jpg

 

86e02162e161b081.jpg

 

Dzisiaj zabiorę się za kładzenie podkładu. W tym celu zakupiłem czarny podkład w buteleczce imperial primer od Citadel. Niestety chyba jest z nim coś nie tak ponieważ ma konsystencję budyniu i nie chce się rozrzedzić. Chciałem go użyć do areografu ale w takiej postaci nawet do pędzla się nie nadaje. Będę musiał skorzystać z podkładu MR.Surface w kolorze szarym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie odzywałem z tego względu, że kilkakrotnie poprawiłem efekt swoich malunków. Najwięcej kłopotów sprawiło mi cieniowanie. Cały czas się uczę. Na razie pomalowałem twarz, pelerynę i włócznię

 

d54c6b1285d7ef99.jpg

 

2c6b724bb31a16a5.jpg

 

0792ffff48f18a3e.jpg

 

956c24415814df47.jpg

 

5c94745636afcd8f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kilkakrotnie poprawiłem efekt swoich malunków. Najwięcej kłopotów sprawiło mi cieniowanie. Cały czas się uczę. Na razie pomalowałem twarz, pelerynę i włócznię

Sugerowałbym najpierw dokładniejszą obróbkę nielicznych elementów składowych figurki i pousuwanie szwów po odlewach - zapodkładowałeś, są świetnie widoczne - należało by się ich pozbyć bo późniejsze malowanie tylko je zaakcentuje. W paru miejscach przydało by się przeszlifowanie i wygładzenie powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kilkakrotnie poprawiłem efekt swoich malunków. Najwięcej kłopotów sprawiło mi cieniowanie. Cały czas się uczę. Na razie pomalowałem twarz, pelerynę i włócznię

Sugerowałbym najpierw dokładniejszą obróbkę nielicznych elementów składowych figurki i pousuwanie szwów po odlewach - zapodkładowałeś, są świetnie widoczne - należało by się ich pozbyć bo późniejsze malowanie tylko je zaakcentuje. W paru miejscach przydało by się przeszlifowanie i wygładzenie powierzchni.

 

Rzeczywiście na prawej nodze nie zauważyłem i umknął mi szew po odlewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze prawa strona na brzuchu, pod napierśnikiem

prawy biceps na samym grzbiecie fałdy

chyba lewe przedramię (tak od spodu przy zgięciu łokcia)

lewa poła niebieskiego wdzianka na ostatnim zdjęciu od tyłu (tak z pół cm w lewo od grzbietu fałdy)

i proponował bym jakąś masą wypełnić szparę między częściami tego łuskowatego pancerza i pokusić się o próbę wytłoczenia tam paru łusek (ostatnie zdjęcie, lewa łopatka i poniżej - chyba, że to są jakieś 2 części zbroi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.