Skocz do zawartości

Wasilij Zajcew /Alexandros Models/ 1:10


ewpiga

Rekomendowane odpowiedzi

8e0fbd31f60656ba.jpg

 

Grafitowa podmalówka, /Pactra/

 

6e9349b7f741e3c2.jpg

 

d441ae73f97c7b7d.jpg

 

Pierwszy "laserunek" - zielony podkład, /Humbrol/

 

6323565e62b315bf.jpg

 

a1257aeaf4a536fa.jpg

 

957e20248cef3bca.jpg

 

Druga "chuda" warstwa zielono-niebieskiego plus brąz do wydobycia brudnych plam na mundurze,/Humbrol/

 

48be50e4b26c16ff.jpg

 

Trzecia warstwa, również "chuda" dodawanie brązów. Coś jak filtrowanie mocno rozcieńczoną, półprzeźroczystą warstwą farby, która zmienia ton i barwę poprzednich warstw kolorów.

Warunek był taki, że na położenie kolejnych warstw te poprzednie.. zielone, musiały dobrze wyschnąć. /Revell/

 

05fc7e8110b5bf5c.jpg

 

0937d582fe0e1c18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak wielkich figur nie malowałem i powiem nie jest łatwo. Podpowiem, bo po błędach wiem. Przed malowaniem trzeba przygotować powierzchnie pod malowanie całej figury. Głowa, zwłaszcza twarz, trzeba poszpachlować wszystkie pory odlewu i potem jeszcze dość mocno wypolerować. Jak zacząłem malowanie to na szmatach jeszcze jakoś szło..ale główka to już schody. Sądziłem ,że dam radę pomalować Humbrolem, farbka jednak zbyt szybko wysycha i podczas dłuższego głaskania pędzlem zostawia smugi. Dość trudno było wycieniować powierzchnie twarzy bo kolor zalegał w "dziurach" i przebijał przez kolejną warstwę przebarwiając ją brzydkimi "kropkami". Na umundurowaniu to nie wadzi ale do malowania twarzy musiałem zastosować artystyczne farby "Etude".

W PS jakimś filtrem zrobiłem nówkę mordeczkę wydrukowałem portret na papierze do podglądu i jeszcze raz próbuję na nowo.

 

430d1681e23c3aa6.jpg

 

Zmyłem więc wszystko rozcieńczalnikiem, poprawiłem "dziury" na powierzchni twarzy.

 

462c42b8b71d3105.jpg

 

230d04ed65a702ae.jpg

 

Gębulę wypolerowałem, zagruntowałem gruntem "Gesso".. i tak wygląda po drugiej warstwie malowaniu olejami.

 

633d901a369f3b86.jpg

 

fbf580a8dbe7bdec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne malowanie twarzy . Jak dla mnie daj jasna linie na dolnej konturówce oka , powinno mu to nadać "dzikości w spojrzeniu" Spróbuj " Glaze medium -vallejo"n pozwala zachować transparentne warstwy i łagodne przejścia tonacji bez utraty właściwości farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy to kalka czy talent?

Nie wiedziałem, że figurowcy mają coś takiego jak kalki. To też nie talent..to najprostsza, tzw. technika stempelkowa zaczerpnięta z prac plastycznych dla dzieci, np. użycie gąbki na modelu to właśnie ta technika. Do moich stempelków użyłem słomek papierowych, są one dużo sztywniejsze i nieco grubsze od tych plastikowych. Plastikowych słomek i patyczków higienicznych, które mogłem rozciągać po rozgrzaniu palnikiem. Chodzi o to aby w takim „narzędziu ” znajdował się otwór..w słomce jest zawsze. Więc po wymalowaniu białek gałki ocznej odstawiam model do całkowitego stwardnienia farby. Spreparowaną odpowiednio do średnicy oka słomką stawiam czarny „krążek” stempelek. Moczę rurkę /barwnik się z niej nie wyleje/ i w zależności jak głęboko ją unurzam w farbie tyle się jej rozleje na powierzchni. Oczywiście, przed stemplowaniem wycieram wierzchnią stronę słomki papierem chusteczki. Wylewam zazwyczaj nieco farby na paletę „rozciągam” kleksa po jej powierzchni i nim postawie stempel na modelu próbkuje efekt na papierze. Jest to wygodniejsze, farba nie rozlewa się tak jak po naciśnięciu pędzla do malowanej powierzchni. Po wyschnięciu czarnego „krążka” papierową słomką przeciętą w półkole zaznaczyłem niebieski kontur tęczówki cieniując go po końcach pędzelkami. Samej źrenicy nie malowałem, ta została wymalowana na samym wstępie jako większy „krążek” Czekam teraz aż to wyschnie by potem nadać „błysku” w oku postawie maleńką jasną kropkę na łączeniu źrenica- tęczówka i jakoś będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

ano są kalki, z Archera mam nawet na zbyciu 2 sety bo miałem troszkę figurek w 1/16 ale się pozbyłem jak ktoś chętny to można się dogadać jak co to pw/ sorry za offtop ale oczka tak czy siak wypas

oglądam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy to kalka czy talent?

w tym przypadku w ciemno można odpowiedzieć, że TALENT.

Piotrek, jesteś moim malarskim mistrzem numer 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.