Skocz do zawartości

[Galeria] by qc (figurki i makiety do gier bitewnych)


quidamcorvus

Rekomendowane odpowiedzi

Von Carstein podobny trochę do Leslie Nilsena.

 

Tak, może wziąć udział w grze. Taki Kupiec z jednej strony zwiększa dochód drużyny a z drugiej zmniejsza straty na sprzedaży ekwipunku.

 

Kurcze, zapomniałem, że tam jest pełno przeróżnych reguł i przepisów. To mam sens, dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po przerwie powoli wracam do budowania i malowania makiet i figurek do Warheim FS. Na warsztacie mam obecnie dwa rozpoczęte projekty - Rycerzy Zakonnych do Sióstr Sigmara oraz makietę Domu Kupca - które jednak muszę chwilę poczekać.

 

Powrót postanowiłem zacząć od czegoś lekkiego i prostego, a że budowę pomnika z użyciem modelu Gloria Invicta od GameZone Miniatures planowałem od dawna, to postanowiłem w końcu wcielić go w życie.

 

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć przygotowany do malowania piedestał i stojący na nim pomnik, który po zakończeniu prac ozdobi ulice Oldenlitz.

 

Więcej o figurce Gloria Invicta od GameZone Miniatures napiszę w najbliższej piątkowej recenzji. Natomiast do waloryzacji piedestału użyłem bitsów od GW: czaszki, złamany miecz, pieczęcie czystości, krzyż; HQ Resin: pochodnie, księga i pulpit, ławka; MaxMini: świece; Scibor MM pęknięte tarcza.

 

Ua2Z0I.jpg

rVKLsG.jpg

bM5MOY.jpg

7pEEZg.jpg

dpxthb.jpg

MOEln1.jpg

J0jwqD.jpg

jnsUn5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem malowanie pomnika zbudowanego z modelu Gloria Invicta od GameZone Miniatures. Do zrobienia pozostała makieta na której znajdzie się monument, a która będzie częścią miasta Oldenlitz.

 

Więcej o figurce Gloria Invicta od GameZone Miniatures możecie przeczytać w recenzji którą opublikowałem w miniony piątek. Do waloryzacji piedestału użyłem bitsów od GW: czaszki, złamany miecz, pieczęcie czystości, krzyż; HQ Resin: pochodnie, księga i pulpit, ławka; MaxMini: świece; Scibor MM pęknięte tarcza.

 

sPMXq7.jpg

9QbkDD.jpg

Pomnik Magnusa Pobożnego | Gloria Invicta | Pomnik Pięciu

 

Więcej zdjęć znajdziecie na blogu DansE MacabrE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Super klimat trzymają Twoje figurki, kolekcja się powiększa sukcesywnie, tak trzymaj!

A ja sobie będę oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super klimat trzymają Twoje figurki, kolekcja się powiększa sukcesywnie, tak trzymaj!

A ja sobie będę oglądał.

Dzięki

 

Dzisiaj mam dla Was zdjęcia drugiego z trzech Rycerzy Zakonnych do kompanii Sióstr Sigmara do Warheim FS.

 

Więcej o budowie modeli Rycerzy Zakonnych przeczytacie TUTAJ.

 

0ilCJc.jpg

e8rEZH.jpg

J7bkAs.jpg

UkGufI.jpg

 

Wpis dostępny jest także na blogu DansE MacabrE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycerze Zakonni stanowią główną siłę militarną Kultu Sigmara wykorzystywaną przez hierarchów Świątyni Sigmara w czasie krucjat, przydzielaną do ochrony świątyń, wiernych oraz dygnitarzy Kultu, takich jak Inkwizytorzy czy Przeorysze Sióstr Sigmara, a także utrzymywania porządku na ziemiach Imperium.

 

Dobrze wyszkoleni i zaufani Templariusze Sigmara włączani są do osobistej straży Wielkiego Mistrza. Rycerze, którym udało się dowieść swej lojalności i wierności Sigmarowi werbowani są przez Zakon Pięści, który wyznacza im specjalne, utrzymywane w tajemnicy zadania.

 

uDy8ge.jpg

wzNNGo.jpg

Xafdqi.jpg

DKRTuI.jpg

8f7Uxq.jpg

UTrDNg.jpg

q3fQT4.jpg

 

Wpis dostępny jest także na blogu DansE MacabrE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po przerwie na malowanie Rycerzy Zakonnych powróciłem do warsztatu do prac na Pomnikiem Gloria Invicta w Oldenlitz.

 

Postanowiłem umieścić Pomnikiem Gloria Invicta na odpowiednim piedestale i tak zrodził się pomysł zbudowania Mauzoleum Morra.

 

Makietę mauzoleum zbudowałem ze styroduru i umieściłem na podstawie o wymiarach 300x150 mm. Natomiast bruk wyrzeźbiłem w gipsie, a obramowania drzwi zrobiłem tak, by przypominały Bramę jeden z symboli Morra, pana umarłych i snów w uniwersum Warhammer Fantasy.

 

Osadzone w bramach drzwi zrobiłem tak samo jak wrota do domu bogatego mieszczanina.

 

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć pokrytą czarnym podkładem, gotową do malowania makietę.

 

9yFYqS.jpguyJxIJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad Mauzoleum Morra, pana umarłych i snów trwają.

 

Farbami akrylowymi i chemią od AK Interactive pomalowałem drzwi, które zrobiłem tak samo jak wrota do domu bogatego mieszczanina.

 

Pomalowałem także pomniki strażników, które z kolei zrobiłem z figurkowego złomu, który jakiś czas temu otrzymałem w prezencie od Dudersona.

 

Modele, sądząc po herbach na tarczach z LotRa nie posiadały ostrzy mieczy, które uzupełniłem zgromadzonymi w skrzynkach bitsami.

 

e14jt7.jpgmybBQ4.jpgQSONku.jpg

 

Zobacz wpis na DansE MacabrE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem Pomnik Gloria Invicta do podstawy Mauzoleum Morra, pana umarłych i snów oraz osadziłem drzwi w kamiennych bramach.

 

Drzwi zrobiłem tak jak wrota do domu bogatego mieszczanina.

 

Przy użyciu farb akrylowych i chemii modelarskiej pomalowałem ściany i zrobiłem zacieki na kamieniach.

IMG_20170531_235328.jpg

 

Zobacz wpis także na DansE MacabrE.

 

a ja z uporem maniaka ... domku dalej nie ma :(

Cóż dostawa farb się opóźnia i domek czeka w kolejce. Ale doczeka się malowania, jak tylko farby otrzymam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia pomnika Gloria Invicta oraz Mauzoleum Morra. Jest to kolejny ukończony moduł, który wejdzie w skład makiet do miejskiego stołu Oldenlitz do Warheim FS. Krótką historię powstania pomnika i mauzoleum możecie przeczyta powyżej, a więcej informacji na temat powstawania makiety znajdziecie na łamach bloga DansE MacabrE.

 

73GkmV.jpg

VZcx3c.jpg

5ex9bG.jpg

v96uRJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jak zapewne wiecie nie jestem wielkim zwolennikiem wydanej przez GW gry AoS oraz nowej stylistyki dedykowanych do gry modeli. Jednak nie zamierzam obrażać się na GW i z uwagą śledzę nowości co jakiś czas odnotowując warte uwagi modele.

 

I tak też było z Arkanaut Frigate oraz całą linią Kharadronów do AoS. Model fregaty kupiłem i skonwertowałem, a dla Kharadronów planujemy stworzyć zasady Klanu szkutników z Barak Varr i zaadaptować do Warheim FS.

 

Przy całej sympatii to Kharadronów nie umiem zaakceptować kul mocy, których stylistyka nijak mi nie pasuje. Dlatego zainspirowany znalezioną w odmętach internetu ilustracją latającej łodzi postanowiłem przy użyciu, głównie krasnoludzkich bitsów z WFB, przebudować fregatę, a kapitanem uczynić model Gnoma z muszkietem od SpellCrow.

 

Element na podstawce to część zestawu Dwarven Ruins od Scibor MM.

 

Efekty konwersji możecie obejrzeć poniżej.

 

A więcej zdjęć znajdziecie na blogu DansE MacabrE.

 

UltLDM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Plac Trzech Tronów to mój wkład w październikowy Figurkowy Karnawał Blogowy, którego gospodarzem jest Bahior z bloga The Dark Oak oraz moja praca konkursowa na Bejcowe kitbasze, które zorganizował Rebe Spell.

 

Jest to także makieta, która będzie częścią Oldenlitz, miasta w którym toczyć się będą potyczki według zasad gry Warheim FS.

 

Podobnie jak inne makiety, także Plac Trzech Tronów umieściłem na pleksi o wymiarach 15 x 15 cm. W gipsie szpachlowym naostrzonym gwoździem wyrzeźbiłem bruk. Toalety zrobiłem z balsy i patyczków z zapałek, a zniszczony mur zrobiłem ze styroduru.

 

Temat październikowego FKB to w przerwie walk i właśnie tą scenę prezentuje siedzący w wychodku i czytający księgę żołnierz imperialny, nieświadomy dobrej zabawy, którą Nurglingi urządziły sobie na tyłach Placu Trzech Tronów.

 

J6gKNe.jpg

VF2oHu.jpg

wBWmDG.jpg

wA4SGB.jpg

w4LuOZ.jpg

laYpRW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldenlitz, choć nigdy nie było dużą osadą, to dzięki prężnie działającej gildii kamieniarzy zrzeszającej w swych szeregach uzdolnionych rzemieślników, niemal od samego początku mogło cieszyć się dużą liczbą kamiennych budowli, w tym działającą siecią podziemnych kanałów ściekowych odprowadzających nieczystości poza mury miasta.

 

Wśród mieszkańców Oldenlitz powtarzanych jest wiele nieprawdopodobnych opowieści o tajemniczych stworzeniach żyjących w kanałach pośród brudu i nieczystości, a odpowiedzialni za utrzymanie infrastruktury kamieniarze oraz straż miejska dość często podsycali plotki, dzięki którym mieszczanie i ich dzieci trzymali się z dala od niebezpiecznych dla niedoświadczonych poszukiwaczy przygód tuneli.

 

I choć w większości powtarzane przez żądnych wrażeń mieszczan opowieści można włożyć między bajki, to w kilku rejonach miasta, mimo starań rzemieślników, kanały zaczęły w niewyjaśniony sposób zapadać się, a płynące korytem nieczystości zatykały tunele zmieniając się w niebezpieczne zbiorniki trującej mazi i grożących wybuchem skupisk metanu.

 

Jednym z takich rejonów Oldenlitz jest położony na obrzeżach Plac Trzech Tronów, nazwany tak przez mieszczan z uwagi na trzy znajdujące się tam wychodki, który w ostatnim czasie zmienił się w wiecznie podtopione nieczystościami, cuchnące i duszne bagno. Nieliczni mieszkańcy, którzy wciąż próbowali korzystać z wygódek opowiadali o dziwnych stworzeniach ukrywających się w kanałach oraz złowieszczym śmiechu, dobywającym się z kloaki. A gdy kilku z mieszczan nie wróciło z posiedzeń, mieszczanie zaczęli omijać Plac Trzech Tronów szerokim łukiem.

 

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zdążyło już przeczytać w poprzednich wpisach widoczny na zdjęciach poniżej Plac Trzech Tronów powstał przy okazji #38 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego nad którą pieczę sprawuje Bahior.

 

Jest to także makieta, która będzie częścią Oldenlitz, miasta w którym toczyć się będą potyczki według zasad gry Warheim FS.

 

Podobnie jak inne makiety, także Plac Trzech Tronów umieściłem na pleksi o wymiarach 15 x 15 cm. W gipsie szpachlowym naostrzonym gwoździem wyrzeźbiłem bruk. Toalety zrobiłem z balsy i patyczków z zapałek, a zniszczony mur zrobiłem ze styroduru.

 

Temat październikowego FKB to w przerwie walk i właśnie tą scenę prezentuje siedzący w wychodku i czytający księgę żołnierz imperialny, nieświadomy dobrej zabawy, którą Nurglingi urządziły sobie na tyłach Placu Trzech Tronów.

 

Flv8m5.jpg

xVernq.jpg

geA0iD.jpg

vrIrC9.jpg

X8bbT7.jpg

R545X3.jpg

hXFUVz.jpg

TrZPJp.jpg

cMHnPk.jpg

bejvPi.jpg

mxiuUV.jpg

NiHw4w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po kilkumiesięcznej przerwie wróciłem do prac nad Domem Kupca.

 

Po głębszym zastanowieniu usunąłem moim zdaniem zbędny fragment piętra wraz z kominem oraz kominkiem, a także usunąłem fragment dachu i wymieniłem dachówki na mniejsze, tak by pasowały do tych, które umieściłem na Trzech Tronach.

 

dp5cmr.jpg

 

Po zakupie plastycznych farb akrylowych rozpocząłem malowanie makiety.

 

Każdy z poziomów pomalowałem innym kolorem i wstępnie ubrudziłem. Elewację pomalowałem na biało, a dachówki na niebiesko. Następnym krokiem będzie ubrudzenie ścian i dachu.

 

ATtfnF.jpg

 

Więcej zdjęć na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia pomalowanego zestawu Signposts od Mini Monsters. W trakcie rozgrywek w Warheim FS zestaw będzie używany zarówno wewnątrz jak i poza murami.

 

A jeśli chcecie zobaczyć jak malowałem drogowskazy i tablicę ogłoszeń to kliknijcie w poniższe odnośniki:

Część 1, przygotowanie do malowania.

Część 2, malowanie starego drewna.

Część 3, malowanie nowego drewna.

Część 4, malowanie detali.

 

yAqtle.jpg

jCi1jS.jpg

65pIdX.jpg

yM7I5V.jpg

6Xrx0h.jpg

BIOO3e.jpg

ZYGqrb.jpg

4JicuU.jpg

rci0Co.jpg

iTCICo.jpg

1DHKzp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia pomalowanego zestawu Wooden Road Signs od Rituls EM. W trakcie rozgrywek w Warheim FS zestaw będzie używany zarówno wewnątrz jak i poza murami.

 

A jeśli chcecie zobaczyć jak malowałem drogowskazy i tablicę ogłoszeń to kliknijcie w poniższe odnośniki:

Część 1, przygotowanie do malowania.

Część 2, malowanie starego drewna.

Część 3, malowanie nowego drewna.

Część 4, malowanie detali.

 

iZGcBo.jpg

3aQeEg.jpg

OF0Ma8.jpg

 

Więcej zdjęć na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.