Skocz do zawartości

X_12


ewpiga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Blachę pociąłem w wąskie paski, w różne szerokości. Wypaliłem do uzyskania faktury. Paski zagiąłem w połowie ich długości, a kant ścisnąłem peanem chirurgicznym, aby się nie "otwierał" w czasie wyoblania blachy w krążek. Tak powstał "karb", który też nieco wzmocnił kruchą blachę. Krążki sklejałem na zakładkę. Z drutu /dużego spinacza/ zrobiłem szkielet i do tego drutu kleiłem każdy segment krążka nasadzając jeden na drugi. Zalałem klejem CA te fragmenty, które stykały się największa powierzchnią..i mam ogonek dla stwora.

 

4b26db38124a691f.jpg

 

5e497c863feb1ecc.jpg

 

11b2541d4a1181d6.jpg

 

o lol już się boję mechaniczna owca

Owieczki byś się nie bał..agresywnego barana już tak

Popracowałem przy piesku nożykiem..co nieco wygłaskałem, coś dodałem..i jest materiał do uzbrajania w blaszki i futro...

 

56a66323940a710b.jpg

 

44606dfdf2ee87ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciapek prima sort

heh, chciałbym mieć takiego na podwórku

 

Jako, że jest sporo pytań na privie, na temat jak zrobiłem pelerynę, a tekst który tutaj wkleiłem można źle rozumieć zrobię małego sbs'a.

 

Wartownik nr 2.

Żywiczna figurka niemieckiego wojaka z frontu wschodniego. Celowo wybrałem takiego pozoranta w grubych ciuchach..akcja dzieje się przecież w trakcie zimy nuklearnej Żołnierza pozbawiłem wszystkich medali, pagonów itp. Zmieniłem układ lewej reki..odciąłem dłoń i wkleiłem nową w pozycji..do trzymania broni. Prawa ręka jest z innego zestawu..wojak coś w niej trzyma. Do hełmu dokleiłem kilka warstw papierowych pasków po to, aby zniekształcić niemiecki wzór. Na plecach powiesiłem plecak zrobiony z połówki kanistra, i dwóch detali. Wygląd nie ma znaczenia, plecak ma się tylko uwypuklać z pod peleryny. Atutem łączenia peleryny do korpusu jest dość sporych rozmiarów kołnierz kurtki. W kancie kołnierza łatwo zamaskować spoinę kleju.

 

9f20248fe04c8df1.jpg

 

89c2a9be52bf543a.jpg

 

Rozwarstwiłem bibułę chusteczki higienicznej. Jeden jej płatek złożyłem na pół. Zagiąłem jeden z kantów..około.. 1 cm pod spód peleryny i wyciąłem w papierze "kołnierz"

 

d9ace54fec86cb63.jpg

 

Kropelka kleju "wamod" na zapięcie pod szyją i kleję papier. Nim klej stężeje mogę dokonywać papierem korekty do prawidłowego spasowania. Czekam aż klej nieco podeschnie i poprawiam małą kroplą kleju CA. Po stwardnieniu, peleryna nie będzie się przesuwać więc delikatnie marszczę papier i co 2mm łapie zmarszczkę na klej "wamod" i CA. Teraz "wamodu" może być więcej..nie rozlewa się on tak mocno po powierzchni jak CA.

 

955047992c30e150.jpg

 

Nie spieszę się i połowie pleców robię przerwę na stwardnienie klejonej powierzchni. Za duża kropla i CA rozlał się..widać to na fotce.

 

4bc9959eba9ffd75.jpg

 

Dalej, co 2 mm marszczę papier i kleję na przemian "wamodem" i CA.

 

b410be85799aa888.jpg

 

Kończę na szczycie kołnierza spoiną z kleju CA. Naddatek papieru wywijam na zewnątrz. Czekam aż całość stwardnieje...

 

9e7dcfc7b6f0bf92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej stwardniał. Teraz obie warstwy papieru muszę skleić razem by nie wyglądało na to, że peleryna składa się z dwóch warstw. Na pierwszym ludziku, wartowniku, po sklejeniu obu warstw papieru i stwardnieniu kleju brzeg peleryny równałem nożyczkami. Nie byłem z takiego efektu zadowolony więc tu postanowiłem zrobić to zupełnie inaczej. Wyprostowałem kant zginając końcówkę papieru na zewnątrz, na szerokości około 1 cm. Skleiłem "wamodem" obie warstwy papieru do siebie.

 

989e07da7c91e9f8.jpg

 

Odczekałem do momentu aż klej nieco stężeje i jeszcze raz zawinąłem papier. Tym razem do wewnątrz budując jednocześnie fałdę materiału na przedramieniu i u dołu peleryny..tak udało się ukryć szew obu warstw papieru. Kant peleryny dla sztywności wysmarowałem " wamodem "

 

3f96f210d6ea580f.jpg

 

Teraz gdy już najtrudniejszy etap mocowania peleryny do pleców ludzika mam za sobą budowanie fałd na płaszczu jest bardzo proste. Praktycznie papier sam się marszczy i trzeba mu jedynie bez zbędnego wysiłku pomóc.

 

f0332c952b7222ea.jpg

 

Dokleiłem "wamodem" papier do plecaka robiąc na nim kilka zmarszczek. Dodałem kilka kropelek CA, aby papier szybko stwardniał i nie przemieszczał się gdy będę układał fałdy na dole peleryny. Jednocześnie odciąłem nadmiar papieru zostawiając go jednak nieco w zapasie.

 

7b955e93a02401f3.jpg

 

Teraz wysmarowałem połowę peleryny "wamodem" i z pomocą metalowej końcówki pęsety poprawiłem żłobiąc po wgłębieniach fałd w pelerynie.

 

c667f7ad12d4b115.jpg

 

Gdy klej lekko stężał, na samych końcówkach peleryny gdzie papier mocno się nie zmarszczył pomogłem mu pęsetą zaginając w kant. Dokończyłem smarowanie klejem do dołu.

 

2e9e4017582e1be3.jpg

 

Po wyschnięciu kleju, jeszcze raz wyrównałem spód peleryny...

 

85ce6bb4191ebe64.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peleryna wcale nie musi wyglądać jak nówka. Zaraz po wysmarowaniu końcówki peleryny klejem, gdy ten jeszcze nie stwardniał ostrym nożykiem zrobiłem kilka dziur w materiale i delikatnie go postrzępiłem.

 

4c7d6dd205ef44a3.jpg

 

9f046f8dd2a1e465.jpg

 

Na sam koniec pracy jeszcze raz klejem po całości. Nie zrobiłem tego prosto z pędzelka, a wylałem nieco kleju z boku na kawałek kartonika odczekałem aż zgęstnieje i przesmarowałem po pelerynie.

 

1a006b0061618d81.jpg

 

Już po całkowitym wyschnięciu. Peleryna wygląda całkiem znośnie. W zasadzie tyle na temat peleryny...ale.., jak się tak rozpędziłem..pokażę jak ten wojak będzie dalej ubierany..

 

f549c706288f1ce8.jpg

 

e81bf7461092b363.jpg

 

Głowa wraz z hełmem nie będzie tu spełniać żadne roli, po prostu chciałem zachować prawidłowe proporcję człowieka do wymodelowania zupełnie czegoś innego.

 

79c945c3725f44eb.jpg

 

Złożyłem na pół jeden płatek chusteczki higienicznej, wyciąłem w niej prostokątny otworek i nakleiłem blaszkę z szybką

 

f8752b6a81d12ff1.jpg

 

Papier przykleiłem do szczytu hełmu, tak aby szybka znajdowała się w okolicy oczu ludzika. Twarzy nie malowałem, prawdopodobnie opary kleju zaparują szybkę i mało co będzie tam widać..czekam aż klej dobrze stwardnieje...

 

5daad831f4c453e3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej stwardniał..podwijam papier pod spód i doklejam go za pomocą "wamodu"do korpusu ludzika. Raz z prawej strony, raz z lewej. Poprawiam po spoinie klejem CA.

 

a8b94be97c23d623.jpg

 

bd70d39738126ecb.jpg

 

Odcinam nadmiar papieru. Formuje "materiał" na kształt worka nałożonego na głowę i z tyłu głowy sklejam papier zwyczajnie na zakładkę.

 

6e2641486169856d.jpg

 

"Worek" smaruję po całości klejem "wamod" Pasek papieru /jeden płatek/ składam na pół i rogiem doklejam do peleryny kropelką kleju CA..czekam aż wszystko stwardnieje...

 

4d420fb19f491b73.jpg

 

Podwijam końcówkę papieru i przyklejam do ramienia ludzika i brzegu "worka".

 

6a40cb1cdeb5a65b.jpg

 

Odcinam nadmiar papieru zostawiając tyle, aby starczyło na zrobienie kaptura. Róg papieru przyklejam na końcu ściegu kaptura. Czekam do stwardnienia kleju.

 

2cc77cf1d824a21e.jpg

 

Jeszcze raz pozbywam się nadmiaru papieru. Podwijam go teraz pod spodnią stronę i doklejam do pleców.

 

207e1af362fa028f.jpg

 

Klejenie kaptura dzielę na etapy. Kleję na małych odcinkach na przemian, raz z lewej, raz z prawej strony.

Teraz gdy nabrałem jakiegoś doświadczenia kaptur skleiłbym jeszcze inaczej. Ostatnią fałdę ukryłbym pod spodnią stroną w miejscu gdzie kaptur lekko zwisa stykając się z ramieniem. Wygodniej też było by zabawić się w krojczego i wytrasować na szablonie formę kaptura z jego wszystkimi wyobleniami i od takiego wzoru zbudować kaptur.

 

Tak wygląda już po wyschnięciu kleju

 

c145908844b820f7.jpg

 

b287031555c11833.jpg

 

970418becbabed3a.jpg

 

Żeby miał czym dychać. Wyprułem kabel z przewodu głośnikowego. Pozbawiłem go plastikowej osłonki i jednym drucikiem owinąłem wokół cienkiego kabelka, a sam przewód "dychania" ukryłem w pasie prowadząc go do plecaka.

Takiego wartownika trzeba teraz uzbroić...

 

a8a1952b0aa638fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbrojony, zagruntowany kolorem.

 

92a88c672e691000.jpg

 

323404594d9fd359.jpg

 

989fddaeaa63df9d.jpg

 

f45b506b294051e7.jpg

 

e0e56bf1834aa4ca.jpg

 

8571ed05bf23e1bb.jpg

 

82f6b55bda0b9eb9.jpg

 

619ddd9377e7bd59.jpg

 

Były już mechaniczne ręce teraz mechaniczne nogi..

Pilot, nr 2. Kurtka zdaje się rosyjskiego oficera, hełm, DDR, portki do kolan na jednej nodze..buciki włoskiego wojaka, reszta - blaszki różnego rodzaju + druty...

 

5ec9779507b78d01.jpg

 

31e9629d295565a6.jpg

 

856950e6c2145234.jpg

 

62391eb44e215180.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ostatnio zbyt wiele czasu na modelarstwo więc frajdę składania przeciągam. Każdego wojaka składam z gotowych produktów więc idzie to dość szybko, gdybym jednak usiadł do takiej figurki "na raz" = godzina.

Gotowy do malowania...

 

10af2b0dcbd54da9.jpg

 

234dec40ce038212.jpg

 

915955944c26bb71.jpg

 

d7210b2b400edad0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do koła pojazdu pancernego.,wpierw nawierciłem w nim otworki..wkleiłem dwa stalowe druty, które wygiąłem odpowiednio do łuku ogona. Końcówki drutu owinąłem nitką. Po wstawieniu takiego wihajstra we wnętrze ogona przeciąłem nić, a druty rozprężając się ustabilizowały kółko. Druty zalałem klejem CA.

 

f6672f930ae3f738.jpg

 

7d4b9ce688efc3f0.jpg

 

5bcbab41feabc3cd.jpg

 

f2397542edd76a96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Czyli jest słuszna ta koncepcja

No, ba..dzięki Zagajnemu..a, raczej LordDisneyland..za szmaty Zdecydowanie lepiej, wojak wygląda teraz bardziej absurdalnie /masz jeszcze jakiegoś asiora w rękawie..pomysły na szmaty? np. na kolejnego mechanika/

Jak ty to przyklejasz, że ta drobnica nie odpada?

Ona zawsze za pierwszym razem odpada, ta drobnica. Za drugim razem, więcej kleju i to załatwia sprawę

 

Dziś zrobiłem kapturek, taką osłonkę na "oczka" zwierzęcia. Pod tą osłonką siedzący kierowca stwora nie ubłoci sobie butów.

 

5191e85f320b201a.jpg

 

34c218b6e393886d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.