Skocz do zawartości

Maszyna krocząca SpiderX 2.0


KW-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Długo zastanawiałem się nad jakimś modelem dla siebie. Postanowiłem, że zrobię sobie coś z tzw. "Złomu Modelarskiego". Zostało mi trochę wyprasek, części, kalek po modelach więc budulec mam darmowy:D

Ostatnio wzięło mnie na klimaty Science Fiction (Sci-Fi).

Zainspirowany pracami innych kolegów na forum; filmami; grami Sci-fi; zdjęciami, postanowiłem, że zrobię sobię coś w tym stylu

8220bae501a6b54dmed.jpg

 

7561720865a2050dmed.jpg

 

10972d07cfb76759gen.jpg

 

3a6da4883a3bdacbgen.jpg

 

4af00cea46d721c1gen.jpg

Ten projekt nazwałem: Maszyna krocząca SpiderX 2.0

Będzie to taki Mech/Robot/Maszyna krocząca.

Kształtem będzie nawiązywał(a) do Pająka (Spider)

Tułów, działko, oczy, 6 odnóży...... sami wyobraźcie sobie jak będzie to wyglądać:) heh

Niedługo pierwsze fotki.

Na razie jestem na etapie tworzenia tułowiu i działka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł. Załogowy czy raczej nie?

 

Dzięki!

Co to załogi to na razie nie wiem:)

Planuję go umiejscowić na jakiejś klimatycznej podstawce, więc może jakaś figurka będzie.

Mam bardzo dużo pomysłów/koncepcji, ciągle mi się coś rodzi w tej głowie .

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz dobrze. Ale, jeśli chcesz dokładnie odtworzyć którąś z maszyn z fotek, a dysponujesz tylko nielicznymi odpadami z wyprasek modelu to się Tobie nie uda. Owszem, jako inspirację do tworzenia ostatnia grafika wydaje się najłatwiejsza do powielenia modelu. Najlepiej i najprościej jednak wymyślić jest coś samemu. Dużo masz tych "modelarskich śmieci'?

/ Twój podpis..to ściema, czy naprawdę masz 13 lat?/

To model mojej maszyny kroczącej.

00f2dee4f2f1c2f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mam 13 lat (na roczniki 14)

Te zdjęcia służą mi tylko jako inspiracja do stworzenia swojej maszyny.

Nie wzoruję się na nich w 100%.

Wyprasek trochę jest, coś tam jeszcze dokupię. (wieża od czołgu, na pewno)

Na razie jestem na etapie projektowania i dokupowania różnych części których sam bym nie dał rady wykonać/odlać /wytoczyć/ukształtować (wiesz o co chodzi )

Pozdrawiam i dzięki za fotkę, przyda mi się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam już materiały.

Z chęcią bym się za to zabrał, jednak nie mam teraz kompletnie czasu (szkoła i zajęcia dodatkowe)

Pracuję, też nad innym projektem (niedługo galeria).

W kwietniu są święta, więc trochę podziałam.

Pozdrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mały Update, aby nie było, że wątek umarł.

Jako tułów pajączka wykorzystam wieżę z tego zestawu:

https://www.mojehobby.pl/products/U.S.-M41-Walker-Bulldog.html

Oczywiście odpowiednio ją zmodyfikuję

Jeszcze kilka słów o podstawce, i fabule tego projektu.

Akcja będzie rozgrywać się po zgładzie ludzkości. Na tej planecie (Ziemia) pozostaną jedynie zwierzęta (te najsilniejsze, najbardziej wytrzymałe i agresywne), mutanci oraz przeróżne maszyny, które tak jakby będą żyły swoim życiem, (człowiek nie będzie potrzebny do ich obsługi).

Moja scena będzie przedstawiać, właśnie taką maszynę, stojącą na jakiejś rozwalonej ulicy, zarośniętej przez rośliny.

Coś w ten deseń:

bbbf2c45ac2b7282gen.jpg

 

4a3d7705a89b4fb8gen.jpg

 

54e8f03188f2117bgen.jpg

 

6a56134c04637c09gen.jpg

Zastanawiam się, czy nie zmienić tytułu pracy???

Ziemia po zgładzie ludzkości, czy coś w tym stylu.

Macie jakieś pomysły???

Jak dojdzie wieża to zaczynam powoli robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie!

Dawno nic nie pokazywałem, ponieważ miałem intensywny okres w szkole.

Za kilka tygodni wakacje, więc czasu na swoje hobby trochę więcej

Za dużo nie zrobiłem, ale udało mi się znaleźć w moich "modelarskich śmieciach" wieżę od czołgu.

Muszę ją teraz umyć w roztworze z kreta, oraz zmodyfikować, aby posłużyła mi pod bazę do dalszej pracy nad tym pajączkiem

Zobaczymy co z tego wyjdzie!

Za kilka dni kolejny update!:)

Fotki wieży:

d6136534a710059cgen.jpg

 

70001fe1f0553992gen.jpg

 

6ec43c204499be2egen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Oj, długo się nie odzywałem!

Pewnie większość z was uznało, że ten projekt już poległ.

Na szczęście mimo kilku trudności, projektu nie porzuciłem.

Kilka fotek moich zmagań z czarną materią. Nie doszukujcie się tu naukowego i logicznego sensu.

To w końcu magia Sci-fi! Te czerwone…eee…placki… to modelina firmy Astra, gorąco polecam.

Ma imitować takie jakby mięcho! Ot, taka moja wizja artystyczna.

Lepszy efekt, będzie po pomalowaniu, bo teraz wszystko się zlało i ciężko dopatrzeć się szczegółów. Wygląda to jak kawałek postrzępionego plastiku…

Z tych plastikowych profilów (z wyprasek) będę robił odnóża pająka. Będzie ich 6, po 3 z każdej strony. Wiem, wiem, że powinno być ich osiem, no ale ze względów konstrukcyjnych będzie ich tyle ile będzie. Poza tym nie wzoruję się w 100% na pająku!:-)

No cóż, pora na…

 

a9a2c6e8016ec057gen.jpg

 

 

670839f4fcfe1732gen.jpg

 

 

b154125904736c8egen.jpg

 

 

5912d4669702bbe0gen.jpg

 

 

35b4ff216ddf1c01gen.jpg

 

 

905a30cc164bb71cgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecudne.

 

Czyżby sarkazm

 

Fajnie że działasz dalej. Co do nóg twojego pająka z ramek, planujesz coś jak jakieś stawy/siłowniki? Będą masywne?

 

Dzięki za pozytywną opinię! Co do odnóży, to tak, stawy są!:-)

Natomiast jeżeli chodzi o masywność... to ciężko mi powiedzieć. Są odpowiednio grube, aczkolwiek tak jak gdzieś pisałem to Sci-fi, więc nawet jeśli w rzeczywistości miały by 1cm średnicy to zawsze można powiedzieć, że cały korpus waży jedynie 10kg, bo jest zrobiony z ultralekkiego stopu metali itp.

Jutro kolejna porcja fotek, więc będziesz mógł zobaczyć skończone odnóża!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achoj! Wakacje właśnie się skończyły ! W związku z tym większą część wczorajszego dnia spędziłem przy „modelarskim stole”, no i trochę podziałałem. Zapraszam do poczytania i pooglądania!

Pająk stoi już o własnych nogach!

Kilka godzin musiałem uczyć go chodzić, bo kiepsko mu to wychodziło. No, ale tak jak mówiłem, nauczyłem go trudnej sztuki chodzenia i dał radę jakoś się doczłapać na sesję zdjęciową. Niektóre nogi są oderwane od podłoża. To zaplanowane działanie. Model będzie stał na klimatycznej podstawce, odnóża nie mogę być w jednakowej pozycji, bo wyglądało by to po prostu SŁABO…

Jeszcze tylko chwila relaksu na plaży…yyy… znaczy się w piekarniku i będzie można położyć podkład! No, a później malowanie. Te czerwone placki po pomalowaniu, również będą czerwone, aczkolwiek będą miały inny odcień. Dam im również jasno niebieski wash. Natomiast resztę maszyny kroczącej SpiderX planuję pomalować na taki zgniły żółty, przełamany rdzą. Ciężko mi to teraz wytłumaczyć, bo na opisywaniu barw znam się tyle co przeciętny Kowalski, oczywiście, bez urazy dla osób o tym nazwisku!!! Jeśli macie jakieś pytania to walcie śmiało!

Acha, pogrzebałem trochę w moich pudłach z „modelarskimi śmieciami” i znalazłem kilku zołdaków, którzy po przeróbkach posłużą mi za…sami domyślcie się patrząc na ostatnie zdjęcie

 

cd5f2b49d6145d61gen.jpg

 

 

85e93a59a18037dfgen.jpg

 

 

7c2111f2a16b9da3gen.jpg

 

 

0f8074722ed08c46gen.jpg

 

 

1fb348aa118f46d0gen.jpg

 

 

db52652c4b320c80gen.jpg

 

 

1dba7bd19f79740fgen.jpg

 

 

fb17464db86ff57bgen.jpg

 

 

0b2f17d4ba1ed166gen.jpg

 

 

442af16ba045a3c3gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.