Skocz do zawartości

Imperial All Terrain Armored Transport - 1:100 - MPC


zbyneck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,bardzo długo wahałem się czy wziąć udział w konkursie właśnie z tym modelem ...No wiecie ta sama maszyna w tej samej kategorii konkursowej ,tylko,że Michalw zmagać się będzie z brakiem części(duży szacun),a ja z ich ewentualnym błędnym wykonaniem...Myślę ,że nawiąże się miedzy nami zdrowa modelarska rywalizacja

 

Jeśli kogoś interesują parametry to proszę

http://www.ossus.pl/biblioteka/All_Terrain_Armored_Transport

 

In boxa zamieściłem jakiś czas temu,mam nadzieję że nie naruszam regulaminu...viewtopic.php?t=10264,i jako dowód że łazik jest jeszcze w kawałkach załączam fotki

08388040a4bb4689.jpg

55f77b58f8c8c05f.jpg

b7f15c9a691f032f.jpg

 

Za model zabiorę się niebawem,pozdrawiam wszystkich biorących udział w konkursie,oraz osoby kibicujące

 

Zbyneck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście będzie ciekawie zobaczyć dwa AT w jednym konkursie . Nie wiem tylko co jest gorsze budowa od podstaw czy składanie MPC/AMT. Mam nadzieję, że Twoje wypraski są lepsze niż te, które są w moim AT-AT. Kupiony co prawda nie tak dawno ale niczym nie różni się od tych z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku .

Trzymam kciuki za budowę i za lepszą jakość modelu niż mój.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Piotrek, że moje AT-AT mim iż było zakupione w... hmm no przełom bo chyba okolice gwiazdki 95-96 składało się wyśmienicie, serio. O ile dobrze pamiętam było MPC ale pewności nie mam, model jeszcze gdzieś mi tam zalega w kartonowym pudle, może kiedyś przyjdzie pora go odkopać i odświeżyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Piotrek, że moje AT-AT mim iż było zakupione w... hmm no przełom bo chyba okolice gwiazdki 95-96 składało się wyśmienicie, serio.

Jak najbardziej wierzę. Wypraski mojego AT mimo nowego pudełka są z tych samych form tylko starszych o co najmniej 10 lat. I tu jest problem bo upływ czasu doskonale widać na jakość części no i poprawiania trochę jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,wszystkich kibiców i oglądających relację

Byłem pewien,że kolejny wyrób AMT przyniesie mi wiele frajdy

Na początek na warsztat trafiła "głowa"która ,okazała się małym problemem w porównaniu z resztą transportera,ale o tym później

Poskładana i po szpachlowana kabina z wyrytymi liniami podziału blach(standardowo były wypukłe)

 

0901001-vi.jpgHosted on Fotki

 

0901002-vi.jpgHosted on Fotki

 

0901003-vi.jpgHosted on Fotki

 

0901004-vi.jpgHosted on Fotki

 

Rzut oka na gumkę łączącą głowę z resztą łazika,która umożliwić ma jej obracanie się-taki amerykański bajer,pojęcia nie mam czy skorzysta ,ale na wszelki wypadek .....

 

0901005-vi.jpgHosted on Fotki

 

Na razie tyle,jutro/niebawem kolejne zdjęcia z pomalowaną kabiną podkładem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dział SF powstaje z prochu

 

Jasne,że tak.Wreszcie zabrałem sie za model ,może skończy się to jakąś galerią ????

 

Tak jak obiecałem ,fotki pomalowanej białym podkładem Motipu(awaria sprężarki)kabiny

 

0901023-vi.jpgHosted on Fotki

 

0901024-vi.jpgHosted on Fotki

 

0901025-vi.jpgHosted on Fotki

 

0901014-vi.jpgHosted on Fotki

 

0901028-vi.jpgHosted on Fotki

 

Dziś to na tyle...zabieram się do trasowania kolejnych linii podziału,jak będę miał się czym pochwalić to, oczywiście nie omieszkam

 

Oczywiście, wtrącać swoje co nieco można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wtrącać swoje co nieco można...

No to ja wtrącę swoje co nieco . Również się cieszę, że dział SF z prochu powstaje.

Ładnie wyszły linie podziału. Z ruchomej kabiny bym zrezygnował. Jak oglądam zdjęcia oryginałów to widać, że tunel łączący kabinę z kadłubem powinien być stosunkowo krótki. AMT daje go (wg mnie oczywiście) zbyt długi. Jedynym wyjściem to mocno zeszlifować części łączące się z kabiną i kadłubem.

Trzymam kciuki za galerię końcową.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
..zabieram się do trasowania kolejnych linii podziału,jak będę miał się czym pochwalić to, oczywiście nie omieszkam Laughing Laughing

 

No właśnie,tych linii na korpusie jest tyle,że odpadłem na przedbiegach ,sił i samozaparcia brak.....Na warsztat trafiły wydawałoby się prostsze nogi,które nie mają linii podziału,ale za to nie są spasowane .Zamiast rycia wybrałem piłowanie

 

Obrobione nogi tylne

 

hh006-vi.jpgHosted on Fotki

 

oraz przednie,które producent przewidział ruchome w kolanie ...

 

hh007-vi.jpgHosted on Fotki

 

Pozostało mi tylko poskładać"stopy" i pomalować całe nogi podkładem

.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj,jak przeglądałem fotki AT AT,znalazłem "mały szczegół" którego w moich nóżkach nie ma...(linii podziału na stopach,oraz wyżłobienia na cięgnie stopy)

 

atat-vi.jpgHosted on Fotki

 

Wyżłobienia dorobiłem ,jeszcze linie podziału blach...

 

a1002-vi.jpgHosted on Fotki

 

a1003-vi.jpgHosted on Fotki

 

a1004-vi.jpgHosted on Fotki

 

a1006-vi.jpgHosted on Fotki

 

Pozdrawiam wszystkich przyglądających się,ja sam wracam do pracy-końca jeszcze nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj,jak przeglądałem fotki AT AT,znalazłem "mały szczegół" którego w moich nóżkach nie ma...(linii podziału na stopach,oraz wyżłobienia na cięgnie stopy)

Oszzzzz kurcze, linie podziału widziałem ale to wyżłobienie zupełnie mi umknęło. No to wiem co muszę jeszcze dorobić . Naprawdę podziwiam zmagania z tym ... AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,i bardzo przepraszam z długą nieobecność,spowodowaną utratą aparatu w bardzo dziwnych okolicznościach przyrody .Nic to....przeglądając fotki na moim kompie znalazłem zapominane(przeze mnie)

zdjęcia z warsztatu .Zapraszam więc...

 

No to wiem co muszę jeszcze dorobić Evil or Very Mad .

 

Dorobiłem jeszcze coś

006137.jpg

005477.jpg

 

Wykonałem jeszcze szablony do wyrycia linii podziału

004.jpg

,które podkleiłem taśma dwustronną,doklejając później na model(co ułatwiło mi prowadzenie igły w mirę prosto)

007.jpg

 

To by było na tyle,więcej zdjęć nie znalazłem ,postaram się pożyczyć aparat w najbliższym czasie,to pokażę co się dzieje z AT-AT.A jest co ..:gotowe nogi ,pomalowane podkładem,części zawieszenia gotowe na podkład,no i dziś sklejony korpus maszyny(z wyrytymi liniami podziału,ale za to do szpachlowania i innych zabiegów maskująco -upiększających,bo szpar na potęgę )

 

Pozdrawiam zbyneck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam w kolejnej odsłonie mojego wątku .Do końca zabawy czau coraz mniej,pora zabierać się za klejenie

 

Sytuacja przedstawia się następująco :model jest po podkładzie, sklejony prawie w 100%,pozostało mi jedynie delikatnie poprawić kadłub,przerobić działka...no i jak przyjdzie długo oczekiwany przeze mnie gaz do aerografu muszę wszystko pomalować,pocieniować itp.A teraz troszkę zdjęć

 

Na początek trochę drobiazgów

hubcio006-vi.jpg

 

Tunel łączący kokpit z częścią ładunkową(jeszcze nie wiem czy będę go skracał)

hubcio007-vi315.jpg

hubcio008-vi.jpg

hubcio009-vi.jpg

 

Elementy zawieszenia,ogólnie koszmar,połówki w ogóle nie były ze sobą spasowane

hubcio010-vi.jpg

hubcio011-vi.jpg

hubcio015-vi.jpg

hubcio014-vi.jpg

hubcio013-vi.jpg

 

Na koniec pokażę zmodyfikowaną nogę-producent modelu oferuje zbudowanie ruchomych(dwóch)nóg,ale nie dają one wrażenia ruchu,noga bez przeróbek(można rzec bez ruchu )

att001-vi.jpg

att002-vi.jpg

att003-vi.jpg

noga krocząca

hubcio017-vi.jpg

hubcio019-vi.jpg

hubcio018-vi.jpg

 

 

To tyle ,jurto postaram się pokazać wam kadłub at-at

Zapraszam do komentowania,może to mnie zdopinguje na finiszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo to ciekawie wygląda. Bardzo mi się podobają ruchome nogi Ładnie wyszły też linie podziału blach. Z dużą niecierpliwością czekam na malowanie. Bardzo jestem ciekaw jak będzie w całości AT wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzięki za komentarze

 

Jutro,albo po jutrze zacznę malować aerografem,właśnie przyszedł gaz-w jednej butli prawie pusto,a w drugiej około połowy(za całość zapłaciłem zetkę plus przesyłka,więc chyba warto było )

Z dużą niecierpliwością czekam na malowanie.

 

A co ja mogę tu wymyślić?Szary pocieniowany innym szarym,pobrudzony też szarym... .Pewnie nie będzie dużej różnicy między twoim At St a moim AT AT

 

Dodatkowy plus za zastosowanie obrazu Jacksona Pollocka jako tła Smile

Jackson Pollock "nigdy nie tracił kontroli nad tym,co robi" a ja , tylko przypadkiem opaćkałem podkładkę

 

Dobra...obiecałem zdjęcia z postępów ,po nałożeniu podkładu wypłynęło trochę niedoróbek...nic strasznego,ale zawsze

korpus001-vi.jpg

korpus005-vi.jpg

korpus006-vi.jpg

 

korpus002-vi.jpg

korpus003-vi.jpg

korpus004-vi.jpg

 

korpus007-vi.jpg

korpus008-vi.jpg

 

korpus012-vi.jpg

korpus009-vi.jpg

korpus010-vi.jpg

 

W tylnej części kadłuba (od spodu)powstała niczym nie wypełniona dziura,zakleiłem ją masą modelarską i złomem,właśnie tam najbardziej muszę poprawić

korpus011-vi.jpg

 

To tyle na dziś,jak sklecę działa to oczywiście pochwalę się rezultatem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mogę tu wymyślić?Szary pocieniowany innym szarym,pobrudzony też szarym...

No właśnie dlatego czekam z niecierpliwością na malowanie i brudzenie . Wg mnie maszyna powinna być spracowana.

AT będzie z Hoth czy z jakiegoś innego miejsca? Ładnie wyszło przerycie linii. Jak dałeś sobie radę z łukami? Trasowałeś od ręki czy używałeś jakiegoś szablonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablony zrobiłem tylko do trasowania linii na stopach(jeśli potrzebujesz do swojego AT AT,to parę mi zostało ).Na korpusie linie zrobiłem najprościej jak tylko można było...skrobałem cieniutką igłą wewnątrz wypukłych linii podziału które już były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,w dzisiejszym sprawozdaniu troszkę o działach...Każdy kto ma w posiadaniu AT AT produkcji AMT to powinien poprawić właśnie działa,albo przymknąć oczy i udawać ,że wszystko jest ok.

 

Tak wygląda działo pochodzące z zestawu

dzia002-vi520.jpg

dzia001-vi.jpg

 

Po wycięciu lufy i wypiłowaniu pozostałości tak ,aby wyglądała na pancerz chroniący laser od spodu

dzia004-vi.jpg

dzia003-vi564.jpg

 

Następnym krokiem było,pocienienie ramki do grubości około 2 mm,wywiercenie otworu wiertłem 1mm,oraz wykonanie nacięcia piłą włosową

dzia006-vi.jpg

dzia005-vi.jpg

 

Mały inboks działa-przycięta igła lekarska 1.5(długość 13 mm) oraz własna rzeźba

dzia007-vi.jpg

 

Gotowe działo

dzia012-vi.jpg

dzia011-vi.jpg

dzia008-vi.jpg

 

Na zakończenie relacji przymiarka działa-tak jednego,podczas wklejania lufy,wystrzeliła mi ona z pęsety,i tylko usłyszałem jak odbija się o jakiś sprzęt przepadając na zawsze.... .Czeka mnie wycieczka do apteki po igłę,normalnie jak narkoman jakiś

dzia014-vi.jpg

dzia013-vi.jpg

 

Pozdrawiam ,Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dajesz z drugim bo czas się powoli kończy. Mam nadzieję oglądać wkrótce gotowego AT.

 

Łatwo Ci mówić,ja od wczoraj walczę z grypą jelitową,Na nic n ie mam ochoty,chyba AT będzie moim kolejnym modelem nie skończonym w terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo Ci mówić,ja od wczoraj walczę z grypą jelitową

No to życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Na nic n ie mam ochoty,chyba AT będzie moim kolejnym modelem nie skończonym w terminie

Jak to mówią "co ma wisieć nie utonie" albo "co się odwlecze nie uciecze" dlatego liczę na kontynuację, bo idzie Ci z tym modelem bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.