Skocz do zawartości

Terminator T-600


wodzik730

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Niedawno stałem się posiadaczem takiego oto monstrum.

20160313_182525.jpg

Stoi sobie toto w przedpokoju i straszy gości, gdyż podłączyłem czujnik ruchu i kiedy ktoś próbuje przekroczyć próg Arnoldzik objawia się w taki oto sposób.

20160313_183023.jpg

Ktoś, kto jednak malował go nie popisał się zbyt mocno i stąd pomysł aby go podrasować....

Nie mam niestety doświadczenia w malowaniu tak dużych figur, gdyż Arnold mierzy sobie grubo ponad 2 metry, więc liczę na wasze podpowiedzi jak temat ugryźć....

20160313_180730.jpg

 

20160313_181907.jpg

Chciałbym uzyskać bardziej realistyczny efekt przez co stałby postrachem kurierów i listonoszy... W chwili obecnej rozmontowałem go na części aby rzucić podkład i niebawem wrzucę zdjęcia detali.

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega fajny, czujnik ruchu powoduję tą grę świateł?

Jakby jeszcze skręcał trochę tułowiem to byłby super efekt śledzenia celu.

Tragedii nie ma z farbą, jak chcesz go pomalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik ruchu powoduję tą grę świateł?

Do plecaka z amunicją przykleiłem mu kilka taśm LED i podświetla go od tyłu. Zdjęcie trochę przyciemniłem dla efektu . W rzeczywistości Arnold dorabia jako stojąca lampa.

Co do malowania to w zasadzie tylko szkielet jest w miarę do przełknięcia. Cała reszta jest praktycznie jednokolorowa popaprana olejnym suchym pędzlem. Nie podoba mi się to. Zastanawiam się jednak jakich farb użyć. Ponieważ będzie on stał i się kurzył trzeba będzie raz na jakiś czas go przetrzeć. Musi to być coś wytrzymałego. Macie jakieś pomysły?

2016-03-19%2020.31.49.jpg

20160319_202356.jpg

2016-03-19%2020.34.25.jpg

2016-03-19%2020.35.06.jpg

2016-03-19%2020.32.57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...

Korzystając z pięknej wczorajszej pogody zabrałem Arnoldzika na spacerek.

ar4.jpg

ar5.jpg

ar6.jpg

ar1.jpg

ar3.jpg

ar2.jpg

ar8.jpg

ar7.jpg

No i na koniec wspólne zdjęcie z kolegą....

ar10.jpg

A i jeszcze włosy mu wyrosły...

ar11.jpg

Dzisiaj zajął już miejsce w przedpokoju i rozpoczął spokojne życie lampy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja bym dodał jeszcze trochę czerwonego w miejscach widocznych tkanek . On miał na sobie sztucznie wyhodowaną skórę a teraz wygląda trochę "gumowato".

 

Pomysł jest świetny (i pewnie kosztowny). Twoja lampa przypomniała mi serial FX...

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zacznę może może od końca.

Science Fiction to nie moja dziedzina, ale troszkę poczytałem na temat terminatorów. T-600 albo nie posiadał skóry, albo endoszkielet pokryty był cienką gumą. Sztuczna skóra pojawiła się dopiero w modelu T-800 czyli tego, którego grał gubernator Arnold. Z racji sztucznego wyglądu i nienaturalnej wysokości- ponad 2 metry- był łatwy do wykrycia przez ruch oporu. Co do mojego, hmmmm, "modelu", to wychodzi na to, że został wykonany w oryginalnej skali 1:1. Jego masę łącznie z podstawą oceniam na ok 70-80 kg. Jest wykonany z żywicy wzmocnionej matą szklaną. Fakt, byłby bardziej ciekawy, gdyby na szkielet założyć oryginalne ciuchy, no, ale to w końcu gadżet reklamowy, a nie realistyczny model. Sąsiedzi i tak się zbiegli jak go przed dom wystawiłem, ba,sam się kila razy przestraszyłem jak w trakcie malowania stał w kotłowni i zobaczyłem jego zarys zanim światło włączyłem Przekonałem się również o jego masie, kiedy przy malowaniu obracałem go w stronę światła i stracił równowagę. Nie byłem w stanie go utrzymać, ale również nie chciałem puścić w obawie przed uszkodzeniem.... No i powiem tylko, że to bolało.... To jednak nie figurka 1:35..... He,he...

Zdjąłem mu tę perukę. Wyglądał jak leśna Nataszka, która przesadziła z fluidem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-600 albo nie posiadał skóry, albo endoszkielet pokryty był cienką gumą. Sztuczna skóra pojawiła się dopiero w modelu T-800 czyli tego, którego grał gubernator Arnold.

 

Aaaaa, tego to nie wiedziałem Dzięki za wyjaśnienie. Człowiek co dzień uczy się czegoś nowego - no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.