Skocz do zawartości

Akuyaku 1 Go / Asuka Model / 1:72 / "Riese in der Sonne"


JACER

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 7 – Sci-Fi

Specjalna 1 – Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 – Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam serdecznie

 

Przed Państwem „Akuyaku”, czołg olbrzym, jeżdżąca forteca, potwór siejący popłoch i zniszczenie. Szalony miks T-35 i Char Bis, projekt, za którym stoi Hayao Miyazaki. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców filmów animowanych z Kraju Kwitnącej Wiśni. Koncept art pochodzi z „Hayao Miyazaki’s Daydream Data Notes”, art-book’a, w którym Miyazaki prezentuje swój ilustratorski kunszt. Oczywiście na jego kartach daje upust swojemu zamiłowaniu do wojennych machin. Militarne fascynacje, wyobraźnia oraz talent to mieszanka, którą Miyazaki doprowadza do perfekcji, a efektem tego jest np. w/w tank.

 

Za przeniesienie tego pojazdu czy też jego ‘bajkowego’ projektu rodem z Anime, do modelarskiego świata, odpowiedzialna jest firma „Asuka Model” (wcześniej znana jako „Tasca”). Opakowanie jak i pobieżne oględziny wyprasek rodzą raczej optymistyczne wrażenie. Czołg został zaprojektowany jako pojazd w skali 1:72, jednak nawet w częściach sprawia wrażenie, że po sklejeniu będzie większy od wielu czołgów w skali 1:48 czy też 1:35. Części są bardzo dobrze odlane, nie widać przesunięć form czy innych wad, które będą wymagać dodatkowej pracy. Model jest tak zaprojektowany by jak największa ilość wieżyczek była ruchoma.

 

A teraz już zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia:

 

Pudełko, całkiem spore jak na ta skalę – 38x24x8cm:

 

620733e5e0b64d4f.jpg

 

Na pudle: Tasca przemianowana na Asuka:

 

5a2b8aa0829cb4ea.jpg

 

Ramki, jeszcze w foli:

 

73043243af9a1c72.jpg

 

Wieża i boku kadłuba:

 

c0cc7f0eebe32600.jpg

 

Wanna kadłuba:

 

b2d398f983891daa.jpg

 

Górna część kadłuba:

 

36cddc9173343ec7.jpg

 

Wieżyczki i inne części kadłuba:

 

9c58a84bb615f225.jpg

 

Wieżyczki, karabiny oraz części układu jezdnego (+ gąski – naklejane na gumowe paski):

 

c4efb97fba1b97da.jpg

 

Drobnica, aż 4 ramki…

 

e637103da6d34b61.jpg

 

Gumowe gąsienice (a raczej same gumowe paski, na które będą naklejane właściwe ogniwka):

 

5fbbfa1673f0a7c4.jpg

 

Załoga olbrzyma (tak, to są świnki

 

b05e1b5120223f26.jpg

 

Ramka z przeźroczystymi elementami:

 

372df8ab090b728f.jpg

 

Środki kółek jezdnych i wieżyczek (tworzywo gumo podobne, twarde):

 

81e9840ad17dbd2a.jpg

 

Na razie to chyba wszystko, model już się powolutku skleja, zdjęcia z pierwszych klejanek na dniach Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model naprawdę robi wrażenie U nas niedostępny, za granicą też nie wszędzie można go dostać. Skorzystałem z okazji gdy tylko pojawił się na H.L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra temacik! Będę kibicował! Jakie malowanie?

W sumie jeszcze nie wiem Wstępnie pojazd nazwałem "Riese", bo widzę go w stylu (niemieckich) czołgów z WWI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In-box jest i co dalej

Powolutku coś tam się dzieje.

 

Model na tym etapie skleja się bardzo przyjemnie. Poszczególne części nie są zbyt wymagające pod względem obróbki. Pilniczek, papiery wodne – 600 i 1000, ewentualnie 1500 (do doszlifowanie). Jedyny ich mankament to to, że większość z nich jest bardzo drobna. To przypomina mi wciąż o skali tego modelu

 

A oto pierwsze zdjęcia z postępu prac:

 

Składowe części kółek jezdnych:

 

5ecf9d9b4a9ea033.jpg

 

Sklejona pierwsza partia:

 

656cd30ea4a41280.jpg

 

A tutaj już wszystkie:

 

7bc90ca56c24a1e6.jpg

 

Tu natomiast koła napinające:

 

b325b175afc18d23.jpg

 

Dolna część wieży oraz części wewnętrzne jarzma armaty:

 

9dd33f191c131b45.jpg

 

I już wklejone na miejsce:

 

f54147879e889976.jpg

 

Pierwsza z wielu wieżyczek, na razie w częściach:

 

6ee0d04166cb2e22.jpg

 

A tutaj już po sklejeniu, zamontowana/e na próbę w tylnej części wieży:

 

35e6b577f9f7b479.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wcześniej to było na Fotosiku, ale zdjęcia zostały zablokowane po przekroczeniu miesięcznego transferu... Postaram się to ogarnąć jak najszybciej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje? W Fotosiku ładowanie jest intuicyjne, wszystko bardzo łatwo się robi, no i jest po Polsku. Możecie polecić coś podobnego, ale bez opłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nadal ładuję zdjęcia na Fotosika… Zobaczymy na ile tego transferu starczy w lipcu Może podczas urlopu uda mi się znaleźć czas na przetestowanie jakiegoś nowego portalu do hostingu zdjęć. Ale nie przynudzając już, wrzucam kilka nowych fotek by nie było tutaj tak pusto.

 

Jeszcze trochę kółek (pojazd ma jeszcze „jeden rządek” kół na środku podwozia, w którymś z kolejny postów zaprezentuje to niecodzienne rozwiązanie):

 

2549c26aa304288c.jpg

 

A tutaj najbardziej upierdliwa część zabawy, ogniwka:

 

4219c6baebe9ef78.jpg

 

500 ‘szlifnięć’ (pilniczkiem i papierem ściernym) dalej i już ok. 65% ogniwek jest gotowa:

 

2f105601e6d240ac.jpg

 

A tak będą wyglądać na gumowych paskach (na razie nie wyciętych z ramek):

 

b0607050cad15e3f.jpg

 

I jeszcze jedno małe pytanko na koniec wpisu. Co myślicie o czarnym tle do prezentowania takich niewielkich elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski całkiem niezłe

Cóż... logika by podpowiadała że gdy elementy jasne tło zrobić ciemne i na odwrót, chociaż mi się wydaje że tak naprawdę najwięcej zależy od oświetlenia (ale to opinia fotoamatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też skłaniam się do opinii kolegi bo wydaje mi się że aparat ma łatwiej ustawić się dzięki kontrastowi kolorów. Sam jednak robię zdjęcia na białym tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powolutku, powolutku do przodu. Przy modelu dłubię ‘z doskoku’, stąd to tempo oszałamiające

 

Ostatni sztuka, uff:

 

5a891bae948fb580.jpg

 

A tutaj już wszystkie (nie lubię ‘zdublowanych’ części w modelach a takie ilości bliźniaczych komponentów do obróbki, przyprawiają mnie o ból głowy):

 

b5d34ea6e4d18013.jpg

 

Tutaj ogniwka przyklejony już do gumowych pasków (opłacało się szlifować te wszystkie upierdliwe ogniwka, wygląda to bardzo fajnie – nietypowo):

 

5e4aa78678aebfdc.jpg

 

Nie są to może traki od Friulmodel, ale i tak się bardzo fajnie układają:

 

0852e5b84617b89d.jpg

 

A na dokładkę kółka napędowe, które przez specyficzną budowę gąsienic nie będą widoczne zupełnie (więc nawet nie przykładałem się do ich obróbki):

 

5d359cf468db5f3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie skupie się tylko na pojeździe. Załoganci/świnki na razie głęboko na dnie pudełka odpoczywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.