Skocz do zawartości

Ferratonic incinerator, czyli teren do Warhammera 40k


klaymen

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno firma Citadel wydała serię terenów do Warhammera o tematyce przemysłowej. Bardzo mi się spodobały, dlatego skleiłem jeden z nich - Ferratonic Incinerator.

 

Do modelu dodałem oświetlenie LED - widać je na ostatnim zdjęciu (niestety to maksimum możliwości moich umiejętności fotograficznych i aparatu ). Od siebie dorobiłem też barierki na górze, oryginalnie były tylko te z żółtymi panelami a przestrzeń między nimi była pusta. Dodałem też podstawkę, bo pomost wyglądał jakby miał się złamać jeżeli całość podniosłoby się za zbiornik. A tak się prezentuje:

 

884202_md-Ferratonic%20Incinerator%2C%20Industrial%2C%20Terrain%2C%20Warhammer%2040%2C000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, cieszę się że się podoba

 

Udało mi się kupić na Allegro jedną ramkę z zestawu Alchomite Stack, z której zrobiłem następny teren. Ponieważ nie był to pełny zestaw musiałem improwizować - dorobiłem podstawkę, szafki z urządzeniami elektrycznymi są zrobione od podstaw, użyłem też kilku elementów które zostały mi z poprzedniego zestawu. A tak się prezentuje:

 

887153_md-Industrial%2C%20Terrain%2C%20Warhammer%2040%2C000.jpg

 

Kupiłem też drugi zestaw - Galvanic Servohaulers (galwaniczne cerwociągniki? ) czyli trzy przemysłowe maszyny. Od zawsze podobały mi się cywilne maszyny, zwłaszcza budowlane, w klimatach science-fiction, dlatego musiałem je mieć. Mimo że maszyny są trochę dziwne, prezentują się fajnie. Pojemniki na platformie zrobione są z blokad do transportu ze starej pralki . Na przyczepce można było umieścić dźwig albo kontener z innego zestawu którego nie mam, ale uznałem że tak będzie wyglądało lepiej. Teraz ramię na zdalnie sterowanym traktorze wygląda bardziej sensownie - nie tylko może on sobie sam podłączyć przyczepę, ale może ją też rozładować i załadować . Do mniejszego traktorka dorobiłem siedzenie dla kierowcy - ma on z tyłu panele do sterowania przez człowieka, ale w oryginale kierowca musiałby chyba za nim biec

 

887152_md.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem steampunkowo.

Oryginalne maszynki, tym bardziej że cywilno-budowlane sci-fi praktycznie nie istnieje na rynku.

 

Ale wychodzi na to że brakuje największego żurawia, będzie stacjonarny?

To jest niezły kawał plastiku, skoro nie zmieścił się w środek ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Właśnie skończyłem następny model z serii - tym razem dźwig. Użyłem dźwigu z zestawu traktorków i pomostu który został mi z Ferratonic Incineratora. Szyny, podstawkę i ozdoby na niej zrobiłem od podstaw - metalowe urządzenia z żeberkami na podstawce zrobione są z nakrętek owocowych tubek Kubuś . A tak się prezentuje:

 

895156_md-Crane%2C%20Industrial%2C%20Mechanicus%2C%20Servohaulers%2C%20Terrain%2C%20Warhammer%2040%2C000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaymen, a ty to robisz ogólnie swobodny SF, czy bardziej w klimacie WH40K? Bo jak to drugie, to czcionki jakieś nie teges, napisy w ogóle powinny być po łacinie np. "aedificatio" lub "constructio".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Zawsze ogarniają mnie głęboki żal i wszechogarniające przygnębienie, że w realnym świecie nie używa się [ostatnio przynajmniej] czaszek jako elementu zdobniczego wszędzie gdzie to tylko możliwe

 

Bardzo mi się podobają blaszaki. Szkoda, że wszystkie te tereny są tak kosztowne, pewnie już bym je lepił ;)

 

Coś czuję, że pora na wycieczkę do Czermnej

 

discover-poland-day-tours.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Powstał następny model - tym razem Tau, rasy mówiąc najogólniej zaawansowanych technicznie kosmitów . Jest to mobilne stanowisko obrony, coś jak okop z polem siłowym i napędem antygrawitacyjnym

 

950279_md-Buildings%2C%20Fortification%2C%20Tau%2C%20Terrain%2C%20Tidewall%20Shieldline%2C%20Warhammer%2040%2C000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.