Skocz do zawartości

makiety lotnisk


JeyBee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i poniżej wyniki mozolnej pracy: LD-1, LD-2 (jeszcze nieoszlifowany), LD-3, LD-4 (także przed szlifowaniem) oraz LD-8. Oczywiście nie mają jeszcze typowych wzmocnień (m.in.narożnych) gdyż czekam na materiał (płaskownik HIPS - 0,5mm)

65d19d52244f4066med.jpg

W przygotowaniu jeszcze LD-6, LD-11 oraz A1N - dla CARGO.

Po zrobieniu tych pojedynczych modeli przyjdzie pora na wykonanie form silikonowych, a potem to już szybciej pójdzie (mam nadzieje). Choć z tą formą silikonową to musze jeszcze poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo to będą zamknięte kontenery. Ale dobry pomysl. Pomysle jak zrobic częścią otwarty dla CARGO z profili HIPS i umieszczę tam jakiś model pojazdu małego w tej skali lub ze skali N bo bardziej dostępne. Pomysle w weekend i poszukam zdjęć w necie zeby zobaczyć jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad egzemplarzami do odlewów dobiegają konca dlatego mam pytanie jaki najlepszy silikon do zrobienia formy? Nie chce twardego zeby nie uległ uszkodzeniu jak bede wyjmowal odlewy. Nad robieniem form nie mialem jeszcze przyjemnosci popracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to praca nad A2. to już ostatni:

66593688fdd5df56med.jpg

poniżej A1N przygotowany do wklejenie wzmocnień oraz CARGO ładunki na HALF PALLET (wymagają dopracowania bo masa była zbyt miękka i jeszcze będą owinięte folią i siatką), a potem odlewy.

04f2a17827c2a422med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przymiarka to tych palet cargo i próbne folia.

a6e8d38076ffe089med.jpg

8cd66e95698aac05med.jpg

Ale nie wiem skąd wziąć imitacje siatki na ładunkach. Wszystkie dostępne mają za duże oczka.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest w oryginale:

d908e9ec41d1cc3amed.jpg

Wszystkie siatki mają za duże oczka. Jeszcze tylko musze sprawdzić taka na owoce jak są pakowane w sklepach np. cytryny ale tez chyba będą jeszcze oczka za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego sitka moze byc niezla. Wlasnie obejrzałem ma chyba 2mm na 2mm ale troche sztywna. Zastanawiam się nas siatka taka tynkarska co kladą na styropian a pod tynk ale nie wiem jakie ma oczka i nie znam jej sztywności. Tylko pewnie sprzedają ja w wielkich rolkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam!!! Wlasnie wróciłem z garażu z poszukiwan moskitiery której oczywiście brak. Ale znalazłem siatkę taka do basenu do wylawiania tego co plywa a ze byla juz uszkodzona to dopelnilem dziela i mam! Zaraz zrobie wstępne przymiarki potem zdjęcie i wrzucę tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest!

ed7331547be4d239med.jpg

chyba jest OK! oczywiście boki nie dopracowane bo nie mogę siatki dokładnie naciągnąć i lekko przykleić kleje bezbarwnym bo to model do odlewów:). Ale chyba wyszło dobrze, przecież nie wszystkie sitaki muszą być czarne albo białe:). A zawsze można pomalować na czarne ewentualnie. I jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawkers a z czego robiles oszklenie oświetlenia w skrzydłach w swoim A380?......aaaaa juz doczytalem ze to Bondic....a to czym polerowales??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jawkers a z czego robiles oszklenie oświetlenia w skrzydłach w swoim A380?......

Oszklenie zrobiłem z kleju światłoutwardzalnego "Bondic". Po utwardzeniu szlifowałem i polerowałem jego powierzchnię do profilu skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.