Skocz do zawartości

Propozycja tematu "Irak & Afganistan"


Skinn3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ze względu na to, że siedzę w tematach Iraku i Afganistanu ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, żeby zrobić Projekt Grupowy nt. Irak i Afganistan.

Chodziłoby w nim o to, żeby budować i zamieszczać zdjęcia warsztatowe oraz galerie modeli związanych z działaniami na frontach w Iraku i Afganistanie. W grę wchodziłyby:

- pancerka

- lotnictwo

- figurki

oraz

- okręty związane z Operation Iraqi Freedom

 

We wszystkich skalach!

 

Czas trwania projektu to wstępnie rok, ponieważ modeli z tej właśnie wojny jest od groma i jeszcze więcej.

 

Chciałbym wprowadzić podział na podkategorie pancerki, lotnictwa, figurek i okrętów żeby tematy się ze sobą nie mieszały.

 

Co drodzy koledzy modelarze o tym sądzą??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było by zrobić jakiś zimnowojenny projekt? Zarówno współcześni by znaleźli coś dla siebie jak i drugowojenni modelarze. Można by zrobić projekt Korea albo Wietnam...

Ew. jak tak lubicie temat Afganistanu to może projekt Afganistan 79-89... Opcji jest dużo...

Bo robienie kolejnego typowo współczesnego projektu, i do tego dotyczącego wyłącznie w zasadzie uzbrojenia zachodniego (obok projektu humvee) uważam za dyskryminację, jako modelarz drugowojenny i interesujący się również uzbrojeniem radzieckim od początku do końca istnienia tego państwa:D

Oczywiście to tylko luźna sugestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wojna z terrorem"

Czemużby nie, tylko co zrobić z drugowojennowcami.

 

 

Czy chodzi też o operacje Pustynna Burza

Oczywiście

 

 

Ew. jak tak lubicie temat Afganistanu to może projekt Afganistan 79-89

Fakt, nie określiłem jak datowo mają przypadać operacje w Iraku i Afganistanie. Jeżeli chodzi o 79-89 to również może być.

 

EDIT:

Można wziąć jeszcze pod uwagę Somalię, Czad, Nigerię i inne kraje jeżeli by nazwać ten projekt "Wojna z Terrorem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale projekt grupowy polega na tym zeby było konkretnie a nie "każdy znajdzie coś dla siebie". Niech każdy szuka sam a projekt jest dla konkretnej grupy. Stąd nazwa grupowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że najpierw chciałem robić tylko pancerkę, ale stwierdziłem że ci którzy siedzą w lotnictwie i figurkach z tego okresu mogą czuć się również urażeni, ale jak na razie to nie widzę żeby ktoś z poza pancerki tu zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że z szukaniem informacji na temat przejętych tematów zajmie więcej niż budowa modelu

 

Dobra, raz kozie śmierć - rzucam temat:

 

Działania wojenne na Bliskim Wschodzie od '90 roku - pancerka; wszystkie skale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej pisałem kilka postów wyżej: Działania wojenne na Bliskim Wschodzie od '90 roku, peter troszkę odbiegł widocznie od tematu. [Fakt iż Kosowo nie znajduje się na Bliskim Wschodzie, ale jest to temat na czasie i można go podczepić do tematu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy mieszacie. Sam juz się zgubiłem. To co w końcu robicie, wszystko co nie jest drugowojenne ? A nei lepiej Irak + Afganistan ? Konkret jest, modeli full itd. Konkretnie to robić albo dac se spokój, po co forum zaśmiecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.