Skocz do zawartości

Propozycje projektu grupowego- pojazdy cywilne


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum mamy obecnie trzy projekty grupowe, niedługo dołączał prawdopodobnie jeszcze dwa, problem w tym że są skierowane raczej wyłącznie do budujących pancerkę i lotnictwo .

No a co z cywilami ?

Jest nas na forum całkiem sporo, więc i my możemy coś zrobić. Była już o tym w temacie z Mercedesem, ale myślę że tu jest bardziej odpowiednie miejsce.

Zgłaszajcie więc swoje pomysły, przemyślenia czy projekty, tylko dzięki wspólnej dyskusji może dojść do stworzenia fajnego projektu.

 

W tej chwili najważniejsze jest ustalenie tematu i zebranie chętnych, ewentualnie z pomocą administracji można by przygotować ankietę z której wybralibyśmy jeden temat.

Zgłaszajcie więc swoje pomysły, ja mam już dwa

1) "100lat Alfa Romeo"- w projekcie budowalibyśmy tylko modele tej firmy. Jest ich jak wynika z moich obliczeń siedem. Zaletami tego projektu był by konkretnie ustalony temat,oraz to że mogliby się do niego podczepić również lotnicy , minusy to słaba dostępność modeli Alf, łatwo można zdobyć tylko dwie: 159 Alfetta za Smera i 155 DTM z Tamyi, no chyba że macie jakiś dostęp do innych.

2) "Polskie drogi"- czyli dowolny pojazd w polskich barwach

Tutaj wybór modeli jest bardzo duży zbudować można właściwie wszystko, i to może być właśnie minus tego projektu, chociaż można patrzeć na to również z innej strony- więcej osób będzie mogło wziąć w nim udział.

Czekam więc na wasze głosy, i mam nadzieje że uda nam się coś zrobić.

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sorki post do usunięcia, bo źle mi się napisało.

 

Ale w sumie jak już napisałem . To może ja mam kolejny pomysł. Pojazdy specjalne. Rozpowszechniło by to budowe od podstaw. Ale nie wiem czy trzeba wybierac jeden z tych tematów. Jak będą chętni to czemu nie wbrać wszystkich, lub kilku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt grupowy z założenia obejmuje raczej tylko jeden temat

A więc dobra jest trzecia propozycja ''Pojazdy specjalne" Ciekawe tylko czy wszyscy poradziliby sobie z budową od postaw no ale zawsze musi być ten pierwszy raz

Wiem, że projekt grupowy obejmuje jeden temat, ale można zrobić kilka projektów. Ale raczej nie wypali, bo sam widzisz, że zainteresowanie = 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nawet w pojazdy specjalne mogły by wchodzić jakieś pojazdy z pudła. Strażaki, pomoce. A ja zacząłem właśnie pomoc z nudów, ale w sumie za 4 miesiące moge zacząć znowu coś innego jak to skończe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli się zgodzicie i bedą inni chętni to możemy pomyśleć. Tylko nie wiem bo ja już jeden dzień lepiłem, także nie wiem czy mi pozwolicie wystartować jak coś, ale to nie konkurs wkońcu. Ja mam dafa 10x4 z zabudową pomocy drogowej robionej od podstw, stąd ten pomysł. A co do twojego projektu to pomysł zacny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z projektem grupowym dla cywili

Co do pomysłu "Polskie drogi" to ja mam już model w biało czerwonych barwach

Jeśli możemy tu zgłaszać propozycję to może rozważymy temat pt "JDM" lub "Drifting"? Wiecie o co chodzi? W pierwszym mogły by być cultowe JDMowe wozy (jeden właśnie buduję), a w drugim samochody przygotowane typowo do driftu

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nazwać to 'pracujące cywile', taki projekt może w bardzo pozytywny sposób zachęcić do tworzenia konstrukcji nietypowych a zarazem ciekawych.

To już może bardziej, pojazdy specjalne to raczej tylko ciężarówki a pod to mgły by podchodzić też zwykłe samochody.

Wydaje mi się że chyba najlepszym wyjściem będzie przeprowadzenie ankiety z kilkoma pomysłami, niech ludzie demokratycznie zadecydują co chcą zbudować, chociaż z tego co widzę narazie mamy czterech chętnych, dwóch się jeszcze w temacie z Mercedesem pisało, czyli razem siedmiu mało trochę Mam nadzieje że z czasem się jeszcze kilku dołączy, myślę że z dwunastu ludzi wystarczyło by do rozkręcenia projektu.

Krzychu126 Dołączam twoje dwie propozycje:

-"JDM"

-"Drifting"

A może połączyć je ze sobą i zrobić projekt pod tytułem np: "Wszystkie strony tuningu" załapały by się do niego twoje pomysły jak i inne modele Mogło by być niegłupio, każdy mógł by pokazać swoje wizje w tym temacie, pomoce drogowe też można by było w nim robić

 

Wychodzi na to że mamy już 5 propozycji projektów, jak znajdzie się więcej chętnych można będzie pomyśleć o ankiecie.

dzięki za wsparcie i pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może połączyć je ze sobą i zrobić projekt pod tytułem np: "Wszystkie strony tuningu" załapały by się do niego twoje pomysły jak i inne modele

 

W sumie to niezły pomysł, jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja tak sobie myślałem i w moim odczuciu dobrym pomysłem było by Subaru. Robi je masa firm (Fujimi, Tamiya, Italeri), mogą sobie na nie pozwolic osoby z cieńszym portfelem (np. imprezkę można już dorwac za 60 zł od Fujimi), jak i z grubszym (rajdówki Tamiyi). Są łatwiejsze i trudniejsze modele. Jest tego mnogość, od starych po nowe rajdówki, od nowych do starych cywilów

 

O tyle budowa subarynek była by dobra bo i mniej zaawansowani modelarze (czyli np. ja ) chętnie by się chwycili takiej grupówki, jak i również starzy wyjadacze mieli by w czym podłubać. A do tego ta mnogość wersji i firm produkujących subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienko to widzę...

Jak na razie każdy ma inny pomysł na projekt grupowy, a to nie wróży dobrze...

Odradzam zakładanie projektu wymagającego budowę od podstaw, bo:

- po pierwsze - na starcie zawęzicie potencjalne grono biorących udział - tylko nieliczni są w stanie budować pojazdy od podstaw (próbuje wielu, ale z różnym skutkiem);

- po drugie - budowa modelu (czy choćby samej zabudowy) od podstaw trwa bardzo długo - projekt ciągnąłby się w nieskończoność...

 

Kiedyś dawałem propozycję projektu grupowego pt. "Wozimy kontenery", ale nie wypaliło. Teraz fajnym projektem dla mnie byłby temat: "Budowlanka" - tu jest dość sporo możliwości - wywrotki, platformy (ze spychaczem, koparką), HDSy na solówkach burtowych. Modeli jest dość dużo - można zrobić "prosto z pudła" (pojawiły się nawet tanie Heavy Duty Transport" w reedycji) albo zabawić się w zabudowę od podstaw/kombinowaną... Oczywiście taki projekt musiałby trwać minimum rok...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekS, nie możesz wymagać wszystkiego od zaraz, każdy musi mieć troszkę czasu na budowę. Nie wiem czemu nasz projekt miał by trwać powiedzmy tylko 2 miesiące, hummery budują już od ponad roku i nie jest to jakaś przeszkoda. W końcu to nie ma być konkurs ci z tupolewa tez się chyba troszkę męczą, ale nie narzekają

 

Swoją drogą nie dziw się, że nie przewiozłeś za dużo kontenerów. Ciężarówki to trochę inna liga. Z samochodami powinno być lepiej

 

A ze każdy ma inne poglądy, mamy demokrację i wolność wyboru. Jakoś mi się nie widzi, że jak powiemy, że budujemy malucha, to połowa forum odstąpi od projektu, bo oni woleliby budować mercedesy. Po to ta rozmowa, żeby wypracować jakiś konsensus, prawda?

 

A swoją drogą, tak jak mówiłem, to jednak (według mojego zdania) lepszym wyjściem byłyby samochody. Zalety samochodów ww. przy opisie subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, tak jak mówiłem, to jednak (według mojego zdania) lepszym wyjściem byłyby samochody. Zalety samochodów ww. przy opisie subaru Smile

Problem w tym że jak pewnie zauważyłeś, część osób w ogóle nie uznaje samochodów, budują tylko ciężarówki i koniec. Idealny by był taki projekt w którym można by było robić i autka i trucki, każdy miał by coś dla siebie

A co do czasu trwania projektu, też uważam że nie musi trwać dwa miesiące,

cho9dzi przecież o to żeby w czasie jego trwania zrobić model, a wiadomo każdy potrzebuje innego czasu na ukończenie, mi budowa Trampka zajeła równe cztery miesiące, ale są ludzie którzy wyrobili by się po miesiącu, a innym rok by niewystarczył. Czas trwania projektu, chyba nawet nie powinien być określony, jak wszyscy skończą to się go zamknie

JarekS Ok. twój pomysł też weźmiemy pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pomysły:

1. Dowolny pojazd poddany tuningowi

2. Samochody zabytkowe ( bez różnicy czy Muscle Car, czy jakieś stare Porsche, Ferrari pełno tego na allegro )

3. Samochody rajdowe

4. Tak jak już pisali poprzednicy dowolny cywil w barwach PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się również jeśli taki projekt powstanie z zakresu np.: tuning, JDM, sport samochodowy (rajdy,wyścigi, itp.), może być projekt Subaru - fajny pomysł! Waga ciężka też mogła by w to wejść ale brak miejsca u mnie na garażowanie tak dużych projektów. Trzymam kciuki za wdrożenie projektu grupowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, że dużego ruchu nie ma w pojazdach cywilnych to kazdy wie. Nie ma wiec co za bardzo uszczególwiać tylko wsatwić dwa projekty:

1-maszyny specjalne/użytkowe

2- osoboweczki

w 2 weszły by i cywilne i muscle, i tuning /sport i retro, a w 1 tiry, kontenery ciagniki i wszelkiego rodzaju pojazdy uzytkowe inne.

 

ale to tylko propozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jakieś zainteresowanie jest więc może ankietka.Przemekgksw3 niech ustali tematy i liczbe osób, która będzie wymagana do stworzenia projektu po ankiecie . Przecież to jego pomyśł, a jak by wszycy zaczęli zarządzać byłby syf.A może pomysł poprzednika, chyba jest najmądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2 weszły by i cywilne i muscle, i tuning /sport i retro, a w 1 tiry, kontenery ciagniki i wszelkiego rodzaju pojazdy uzytkowe inne.

Moim zdaniem, to zbyt ogólne kategorie, bo zawierają niemal cały dział "Cywilne" (prawie każdy truck mógłby być pod to podciągnięty). Trzeba tą kategorię nieco zawęzić.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.