Skocz do zawartości

makiety lotnisk


JeyBee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i prace troszkę ruszyły nad osią drogi kołowania, otwory zrobione tak aby dioda nie wpadała (czyli dwie średnice)dół diody opiera się w płycie na początku otworu o mniejszej średnicy przez który tylko przewody przechodzą. Jedna działa pora na kolejne.

fcc76ab249942fa4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już materiał na formę silikonową przygotowany. Czekam tylko az dojdzie silikon addycyjny i będę zalewał. Tylko jeszcze jakiś element dołożę w środek gdzie wolne miejsce. I linia produkcyjna będzie gotowa .

5a900d0cb8268565med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon doszedł i teraz strach zacząć .

Ale jeszcze dorobiłem "ładunki walizek" na wózki bagażowe na płytę, więc czekam az stwardnieją żeby móc wykorzystać do odlewów i jeszcze je tam wcisnę.

Myślę że jak starczy odwagi i czasu to w najbliższym tygodniu zrobię tą formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykując się do zrobienia formy pokryłem te modele (z masy samoutwardzalnej) alkoholem poliwinylowym jak zapychacz porów i uchronić masę przed ew. nasiąkliwością. Myślę ze 2-3 warstwy wystarczą. Zrobiły się ładne gładkie powierzchnie. W weekend planuję zabrać się wreszcie za formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I forma zrobiona. Poniżej przedstawiam zdjęcia z prac:

Na pierwszym zdjęciu tuż przed zalanie silikonem gdzie dołożyłem troszkę jeszcze wykonanych modeli.

0f360ba16bd065a2med.jpg

te brązowe to mają imitować walizki na wózkach do samolotów (będą malowane na różne kolory i zobaczymy jak wyjdzie).

poniżej po zalaniu a przed rozformowaniem:

1ad499a26ddc5ef9med.jpg

i gotowa forma. Detale ładnie odwzorowane.

bdd8e40c422ffd9emed.jpg

Teraz tylko do pełnego utwardzenie potrzebne 24h.

I w tygodniu pierwsze próby odlewów z gipsu III kl. twardości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I forma zalana gipsem dentystycznym III kl. zobaczymy jak wyjdzie i jak się odwzorują szczegóły.

fd5b9811f181f8a9med.jpg

Jak wyjdzie kiepsko to pozostanie tylko żywica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej efekty odlewów. Ładunki dla CARGO wyszły super:

3b2fa74c1fe4327dmed.jpg

Poniżej odlewy kontenerów i nie zadowalają mnie szczegóły (wzomcnień) w których widać ubytki.

1cf0953cd8eb0b20med.jpg

Nie wiem czemu, może jeszcze raz zrobię bardziej rzadkim gipsem a jak będzie podobnie to zostanie tylko żywica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Problemy osobiste powodują nikłe postępy w pracy. Gromadzenie materiałów idzie lepiej niż modelarstwo sensu stricto. Ale sie nie poddaje. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających. Postaram się coś pokazać  niebawem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.