Skocz do zawartości

makiety lotnisk


JeyBee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proponuję temat dot. makiet lotnisk w róznej skali ale dot. samolotów cywilnych. Ja akurat buduję w skali 1:144 ale tylko terminal i płytę bez pasa i dróg kołowania z powodu miejsca. I tak już dużo zajmuję. Terminal długości około 4,5 merta i dodatkowo hangar DHL wraz z częścią płyty. Oto kilka fotek z postępów w budowie. Co sądzicie.

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/189/25418753.jpg/]25418753.th.jpg[/url]

34414360.th.jpg

80570829.th.jpg

48299408.th.jpg

obraz1845a.th.jpg

obraz1963a.th.jpg

 

A ty popracowałem troszke nad płytami lotniska i myśle, że wyszło nieźle. Po pomalowaniu płyty fabrą Bondex Akryl szary mat uzyskałem dobrą bakturę betonu a teraz kosmetyka .

obraz1971a.th.jpg

Potem jeszcze dojdzie elektryka w terminalu częściowe oświetlenie płyty. Obecnie dokończe częsć towrową DHL, całą płytę i dalej wracam do terminala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Wreszcie swięta więc mam wiecej czasu aby podgonic prace. Tak jak pisełem wcześniej dotarla elektronika i cześciwo montaż sie robi wieć przesyłam zdjecie z podlącznie pierwszego obwodu. i plus samolocik z oświetleniem .

obraz1998a.jpg

 

 

i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak obsługa tez bedzie i troche pasażerów (czeka 200sztuk figrek wiec powinno jakos wystarczyć) - tylko z czasem kiepsko wiec postępy ida powoli. Najgorzej będzie z pojazdami obsługi lotniska bo w skali 1:144 nie ma nic prawie. Wiec będzie pewnie mozolna i dłigotrwała praca. Dzięki za dobre słowa bo to daje chęć do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu popracowałem nad magazynem DHL i jego wnętrzem (aby nie było puste jak ktoś zajrzy ) i dodałem obsługę DHL bo byłem ciekawy jak będzie wyglądało - taka przymiarka. Jeszcze planuje zrobić FedEx ale musze kawałek półki (płyty) dorobic obok DHL.

obraz2025a.jpg

obraz2027a.jpg

obraz2031a.jpg

Tylko musze zmienic płytę magazynu bo wybrałem za grubą 2mm i źle wygląda a myśle ze wystarczy 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podoba sie.Jest super ale te forum jest i tak mocno rozdrobnione,bardzo wielu modelarzy odchodzi na swoje blogi, wiec naprawde ciezko zapodac nowy projekt grupowy.Mysle ze spokojnie mozesz prezentowac swoje projekty w formie galerii.I uwierz mi -Twoje prace robia wrazenie.Powodzenia,masz we mnie kibica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś o przeniesienie tematu do normalnego warsztatu w dziale samolotów i pokazuj trochę zdjęć z samej budowy poszczególnych elementów (nie tylko po zakończeniu jakiegoś etapu) wraz z opisem wykonania i zastosowanych materiałów oraz technik, a na pewno będziesz miał wielu fanów i komentujących ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Długa przerwa ale duzo obiwiązków w domu i w pracy. Aby odetchnąć od terminalu zabrałem się z długo oczekiwane modele oczywiście z oświetleniem wnętrze i perwszy z pasażerami wychodzącymi będzie i załadunkiem bagażu (Boeing 737-300 Airfixa z malowaniem New Zelland) a drugi też Airfix B727-200 ale w malowaniu Alitalia też z oświetleniem wnątrza. Dlatego też musiałem nalożyć zielony pasek na okna bo zobielm oszklenie. Wrzucam dwa zdjęcia poglądowe.

obraz2035a.jpg

obraz2036a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

a tu małe postępy po feriach. . Za kilak dni powinienem dokończyć B727-200 Alitalia z oświetleniem wnęrza i skrzydeł (mam nadzieje ze sie uda z tymi skrzydłami).

obraz2061a.jpg

obraz2055a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie ale inne obowiązki uniemożliwiały postępy w pracy poza praca projektową. Wieć projekty oświetlenie i poszczególnych obwodów gotowe i przyleciał nowy nabytek . Embraer 170 LOT w malowaniu Star Alliance - jak zrobię zdjęcia to wrzucę. Mam nadzieje, że budowa ruszy w lipcu bowiem inwestor uzyskał otwartą linie kredytową więc zwozi sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a tu przymiarka do barwy ciepłej. W sumie podobnie ale jednak są różnice. Jeszcze zrobię z SMD ale 3 szt na 10cm bo chciałbym aby światło było o mniejszym natężeniu.

1wyc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.