Skocz do zawartości

[Wrzesień '39] "Jeszcze ten raz" - Suwałki 1939


Gość widd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, może to syn posiadacza ziemskiego, znanego człowieka interesu albo polityka i ma swojego Sokoła "na laski". Weźmy pierwszego lepszego pana Aleksandra Rummla który miał swój motor i auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na mojej dioramie jest szwoleżer, ale niekoniecznie oficer... CHoć nad tym trzeba pomyśleć, bo kurtka jest nie skończona

 

Mam zrobione tylko płaszcz i spodnie leżące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Raport z prac:

1. Zamówiłem Sokoła 1000 u CHoroszego, z wózkiem bocznym, który będzie w cywilnym malowaniu. W związku z tym mundur szwoleżera muszę przerobić na oficerski.

 

2. Nigdy więcej vacu... Stajnia jako tako stoi. Jak mówiłem model stajni jest "zniszczony". Ta to zrobię tak, że te niby uszkodzenia po bokach to po prostu krawędzie w taki sposób zakończone. Nie chcę ryzykować przeróbki. Stajnia jeszcze bez okien i paru poprawek

 

3. Wnętrze - podłoga w przejsciu betonowa, tak ja w starych stajniach.

 

Zdjęcia - narazie nie ma za dużo do pokazania, więc zdjęcia robocze.

 

DSC01065.jpg

 

DSC01066.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci idzie Widdziu !

Kompresor oddam Ci ale to że wczoraj go nie wziąłeś ode mnie zawdzięczamy chyba tylko ilości alkoholu jaki w siebie wlaliśmy

Jutro może być, popołudniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dotarł wreszcie motocykl.

 

Untitled-8.jpg

 

CWS M111, czyli Sokół 1000, z wózkiem bocznym firmy Choroszy Modelbud. Jest to jeden z trudniejszych modeli, z jakimi miałem do czynienia. Pełen zestaw cześći fototrawionych (czasem zbyt małych dla mnie) oraz kalek.

 

Narazie mam kosz zrobiony, oraz silnik i parę części.

Untitled-7.jpg

 

 

A tak zapewne zostanie pomalowany.

sokol1000.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle dajesz ! Widziałem ten zestaw alive i trzymam kciuki dwa razy bardziej niż zwykle. Chroroszy dał czadu, nie ma co.

Powodzenia!

 

Ładne są te cywilne fotki, mój Boże komu to przeszkadzało.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż kolejny etap prac. Przód skończony w 90%. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ale model zawiera ok. 25 kabelków idących pomiędzy reflektorami, przełącznikami, akumulatorem, silnikiem itd. A je będę montował, dopiero jak pomaluję ramę.

 

Poza tym model skleja się połowę czasu jak pies - z nosem w dywanie, jak części upadają i strzelają z pensety. Naklejenie niektórych cześci to cud Przy takiej jakości modelu, oczekuję, że silnik odpali

 

DSC01104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokół nabrał kształtów. Jeszcze bez silnika, złożony z dwóch cześci. Dziś znalazłem na dywanie zaginioną wczoraj część i wszystko poszło dobrze W zasadzie skończyłem. Teraz malowanie silnika i ramy.

 

Untitled-9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.