Skocz do zawartości

[Wrzesień '39] Tankietka TK-3 skala 1:35


Yonex13

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewny na 100% że nic nie będę przebudowywał, jeżeli już to tylko dobuduję trochę wnętrza fotele i coś tam jeszcze co znajdę na fotkach

A jakie lepsze gumowe czy plastikowe gąski Chyba plastik lepszy co nie?

 

Sorki za brak zdjęć z budowy ale mam zdjęcia a bateria mi w aparacie padła. (przez kabel zgrywam fotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub - namawiany kolegę do prototypu TK-3 z 20 mm nkm. Tego modelu nikt nie produkuje.

 

Jeśli już zdecydowałeś się na TK-3” klasycznego” to odpuść sobie wnętrze. Zestaw do waloryzacji wnętrza jest bardzo słaby. Praktycznie wszystko jest do poprawy a co najważniejsze wnętrze jest od TKS-a!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrafisz sam zbudować silnik Ford A wraz ze skrzynią biegów i sprzęgłem to reszta będzie betka (chłodnica, zbiornik paliwa, 2 siedzenia, most przekładniowy)

 

Trochę nie o takie wnętrze mi chodzi. Chodzi o to że chcę zbudować siedzenia, gaz, hamulec, gałkę od biegów, i jeszce popatrzę na fotki co tam jeszcze jest. A co to jest to pomiędzy dwoma siedzeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1

Proszę nie pisz Yonex tylko Jonasz tak mam na imię, jeśli możesz

 

Nie ma problemu, mój mi Jendrass (bez "1")

Szkic TK-3 z nkm wrzucę Ci dziś wieczorem jeszcze - ładuje baterie, w MiF jest tylko 1 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Jarku za szkic wnętrza całego nie będę wykonywał ale trochę tak. Nie będzie to wykonanie idealne całego silnika i skrzyni biegów ale częściowo chce aby przynajmniej przypominało to silnik itp. Myślę że z fotelami nie będzie kłopotów tak samo z kierownicą i pedałami itd.

 

Mam do was "specjalistów" w tej dziedzinie pytanie w jakim kolorze mniej więcej mam to wszystko robić?

 

A teraz mały rozwój prac. Przykleiłem dwie burty do spodu wanny i skleiłem koła podtrzymujące gąskę od góry. Obszlifowałem trochę części od góry wanny i rzeczywiście Jędrku trochę będzie poprawek do zrobienia.

 

A tutaj rozwój z prac:.

 

f258b24b1cad348cmed.jpg

 

1c9dab78131cdecamed.jpg

 

Mam pytanie odnośnie tych gąsek założę raczej plastiki.

Tu małe porównanie:

 

 

913352250eb3affamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz,

 

spieszysz się - to bardzo niedobrze

Kolory - nie zdawaj się całkowicie na nas, to nieładnie. Tak jak pisałem, Zbyszek wrzucił na forum sporo fot TK-3 z Bielska Białej, znajdź je. Są zdjęcia TKS na odkrywcy - kolory takie same jak TK-3. Jeśli Ci czegoś zabraknie to podpowiemy.

Gąsienice tylko i wyłącznie plastikowe. Poczekaj jeszcze z 30-50 min i wrzucę i szkice i trochę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spokojnie Jędrku. Ta buda jest na suchu złożona dopiero.

Napisałem dopiero przylkeiłem burty i te koła podtrzymujące gąski. O ile tak się to nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_6352.jpg

Na razie tylko tyle, jutro mam egzamin wybaczcie, pierdoły ale przeglądnąć trzeba.

Dla wnikliwych - forum odkrywcy opcja "szukaj".

Rysunek z MiF

 

EDIT:

Tu jeszcze Ci dorzucę, dla pobudzenia Twoich pragnień foteczkę oryginału:P

IMG_4083.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tankietkę(i), wykonanie ich przez RPM jest kiepskie. Swego czasu psioczyłem na waloryzację blaszkami itd... teraz to się zmieniło - opłynęło trochę czasu. Polecam do tego modelu te blaszki:

 

http://aber.net.pl/detal/desc/tk___3__polish_tankiette__0862530/

 

Inaczej będziesz mało zadowolony, delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.