Skocz do zawartości

[Wrzesień '39] Tankietka TK-3 skala 1:35


Yonex13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Relacja modelu Tankietki, którego dostałem razem z nagrodą w konkursie modelarskim, który odbył się 13 czerwca i zająłem 2 miejsce

 

Firma: RPM

Skala: 1:35

 

 

Pudło przedstawia się tak:

2a1f6fb65068e3c5med.jpg

 

Szkoda że nie dorzucili do modelu figurek miałem mały plan na small dioramkę...

 

3a7a4d47493fc9a7med.jpg

 

Części ramkach są dobrej jakości, mało nadlewów i śladów po wypychaczach.

 

RPM daje możliwość założenia gąsek, albo gumowych, albo z plastiku jeszcze nie wiem które wybrać.

 

ad549371fc73e8c7med.jpg

ea5312afea20b65cmed.jpg

 

Mam trzy typy malowań do wyboru, przynajmniej tyle podaje instrukcja.

1:

10357d688067dea8med.jpg

2:

25b7221a6cfc6daemed.jpg

3:

fb2974de7b4693b1med.jpg

Teraz jakieś poparcie historyczne:

1:

Niestety jest kłopot wujek google pomógł w dwóch przypadkach ale w tym jest bezradny.

2:

tk3_10.jpg

3:

tk3.jpg

tk_1.jpg

 

Ja chyba wybiorę właśnie to pierwsze malowanie. Najbardziej mi się podoba i fajnie wygląda.

 

Jeżeli możecie, pomóżcie fotką z pierwszym typem malowania

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zlikwidować lewe (patrząc od przodu) drzwi od "maski".

Chodzi ci o te pokrywy na masce tak?

Może się pokuszę i przerobię Go...

 

 

trzeba dodać jedynie niszę z działkiem

 

A ta nisza to co to?

To jest ten pierścień który wyprowadza działko na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk, ja nie widzę specjalnych trudności w takiej przeróbce.

 

Yonex13 zapomniałem jeszcze dodać, że góra kadłuba nieco inaczej wygląda niż w normalnym TK-3

Tutaj masz zdjęcia TK3 z działkiem:

dddd.jpg

wwww.jpg

 

I jeszcze link do galerii z kartonowym TK3 którego zdarzyło mi się kiedyś skleić: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=141141&t=141141&v=f&filtr=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie to TKS z 20 mm nkm.

 

Do przebudowy jest:

- cała góra przedziału bojowego,

- przód z nową obudową nkm-u,

- należy usunąć prawe drzwi osłony przekładni.

 

To mało, jeśli się nie ma planów?

 

Piotr D, w Twoim modelu kartonowym brakuje peryskopu i jednej linii podziału blach u góry, ponadto obudowa działka w/g planów jakie posiadam nie była tak symetryczna jak u Ciebie. Z przodu wygląda to tak jakby Twoją obudową zwichrowano w lewo.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, z pierwszym zdjęciem dałem ciała, wstawiłem nie to co chciałem.

Brak planów nie stanowi specjalnej przeszkody. Sporo widać na zdjęciach, a to czego nie widać można trochę pozmyślać i nikt nam nie udowodni, że jest źle. Skoro ja dałem rade zaprojektować model kartonowy tej wersji, znaczy że się da:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk, ja doskonale zdaję sobie sprawę z braków w moim modelu, między innymi dlatego został on wydany w zwykłej wersji, z karabinem maszynowym. Projektowałem go korzystając jedynie z TBiU oraz Karaluchy przeciw panzerom. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że istnieją plany TK-3 z działkiem. Gdzieś w czeluściach kompa mam wersję poprawioną, ale i z niej nie jestem zadowolony więc pewnie nigdy nie ukaże się w druku.

Myślę że na tym możemy zakończyć tego offtopa;-)

Niech Yonex prześpi się teraz z decyzją czy model przerabiać czy nie. W razie czego pomogę na tyle na ile dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana jakoś wam powiem...

Nie chce zepsuć modelu szkoda mi go...Na 68,5% nie będę go przerabiał.

Ale zostaje jeszcze 31,5%.No ale to już powiem wam jutro.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przebudowy jest:

- cała góra przedziału bojowego,

 

To mało, jeśli się nie ma planów?

 

 

Tylko połowę - dwie przednie klapki

 

Znowu przewartościowywanie planów masz niezłe fotki wystarczy

a skąd pewność że plany są dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to proszę o cytowanie moich postów w całości. Nie napisałem, że to przebudowy jest tylko góra kadłuba!

Znane są tylko DWIE fotki zrobione skośnie.

Masz argumenty, że plany L.Komudy są złe?

W takim razie pisz do Panów Tarczyńskiego, Jońcy, Jędryki i Komudy z uwagami do ich planów i wiedzy. Dyskusja bez sensy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yonex13 - cieszę się, że ktoś zabrał się za nasze karalce wreszcie, bo osatnimi czasy wysyp 7TP na forum jest aż przytaczający ;) Dlatego tankietki są mile widziane.

Chłopaki sobie zaraz skoczą do gardeł więc trzeba trochę wyluzować.

 

Jakośc modelu - nie przesadzaj, wiadomo że jest kiepski, części są źle spasowane, nie trzymają do końca wymiarów, są grube jak pancerz JS II. Zobaczysz, że sklejanie to mordęga.

 

Przeróbka na wersję z nkm - ciężka sprawa, ale jeśli czujesz się na siłach to walcz.

 

Materiały - wieczorem będę w domu to postaram Ci się coś wrzucić (szkice itp).

 

Malowanie - tutaj niestety tylko literatura, jeśli nie masz knig, to przeszukaj forum odkrywcy. Zbyszek wrzucił na naszym forum sporo fot TK-3 z Bielska Białej rekonstruowanej przez Panzergrześnia i p. Adama Rudnckiego. A tak w ogóle to nie zrozumiałem, malowaie japońske czy to 3barwne wojenne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie to w którym pasy kamuflażu łączy czarny cienki pasek.

 

Mam pytanko jak wy byście prezbudowali tą nisę z działem

 

Zdecydowałęm się. na 80% przebudowuję. A moim materiałem do zrobienia nisyz działkiem będą (chyba je znacie plastykowe ściąćgi.

Właśnie takie:

80429e8b5f7ab196med.jpg

 

Plusem jest to iż się wyginają.

aefb865d2d9c0e67med.jpg

 

Co o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się da

Tylko czy masz części do TKS z działkiem które czasami są dostępne w modelach TKS?

Osłonę z lufą i kawałek przedniej płyty?

 

Prototyp który chcesz zbudować był malowany w trzeci Twój kamuflaż. Nie masz tu wyjścia.

 

PS: W Militaria i Fakty nr 33 masz również plany TK-3 z nkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yonex ja mam te MiFy zeskanuje Ci wieczorem TK-3 z nkm, będzie Ci łatwiej.

Materiał jest ok, ale nie wiem czy nie na zbyt giętki, zobaczysz sam. Koniecznie musisz mieć ten kolisty klosz do dziaka, jeśli nie masz (nie ma pewnie w zestawie TK-3) to ja mogę poszperać w moich szpargałach.

Jarkku o jakim kamuflażu piszesz ? Ten prototyp był już w tym 3 barwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zdecydowałem że nic nie będę zmieniał.

Sorki za tą decyzję po tak długim czasie, ale stwierdziłem, że nie chce zepsuć modelu tym bardziej że jest nagrodą i zarazem pamiątką.

 

Czyli robie według instrukcji.

Oczywiście będą fotki z budowy.

 

Jendrass1

Proszę nie pisz Yonex tylko Jonasz tak mam na imię, jeśli możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na przekór Twojej decyzji powiem tak. Jeśli czasami masz ochotę pójść dalej niż in-box to masz teraz dobrą okazję! W tym modelu nie ma za bardzo co popsuć. Tak na prawdę to zależy jak masz opanowany warsztat (cięcie i klejenie polistyrenu, szpachlowanie, nitowanie). Wcale nie dużym nakładem pracy możesz zrobić tego karalucha. Elementy do nkm-u może ktoś Ci sprezentuje, jeśli nie nasz ich. Zachęcam

 

PS. Plany masz już obiecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie jestem taki pewny czy tam nie ma co zepsuć. Szkoda mi by go było. No i działka też nie mam. A to trzeba mieć działko razem z tym kloszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zdecydowałem że nic nie będę zmieniał.

Mądrze

Model z NKM 20 kosztuje 13zł, więc nie rozumiem przebudowy, tego modelu do tamtej postaci... Ale oczywiście zrób jak uważasz...

Jeśli czasami masz ochotę pójść dalej niż in-box to masz teraz dobrą okazję

"in-box" to fotki zawartości pudełka. Domyślam się, że chodzi Ci o "budowę prosto z pudła", a jeśli tak to jest to "OOB" - "out of box"

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.