Skocz do zawartości

Starachowicka armata przeciwlotnicza 75 mm wz. 36/37


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Dla takiego widoku warto działać, przyszły działon przeciwlotniczej artylerii motorowej WP

IMG_8031.jpg

IMG_8035a.jpg

IMG_8034.jpg

 

EDIT: Zmieniłem rozmiar zdjęć, czy modzi mogą odpowiedzieć na moje pytanie dotyczące projektu wrześniowego ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Grzegorz napisz proszę jaki mają mieć rozmiar i które zdjęcia ok ? Możesz od razu odpowiedzieć na moje pytanie które zadaje Wam (modom) od dłuższego czasu czyli kiedy skończy się projekt wrzesień ?
- maja miec rozmiar zgodny z regulaminem.

 

Te sa do wymiany:

http://i286.photobucket.com/albums/ll109/Jendrass/IMG_8028.jpg

http://i286.photobucket.com/albums/ll109/Jendrass/IMG_8027-1.jpg

http://i286.photobucket.com/albums/ll109/Jendrass/IMG_8029.jpg

http://i286.photobucket.com/albums/ll109/Jendrass/IMG_8031.jpg

 

i inne tez. Robic Ci listing?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar i sposób zamieszczania określa regulamin, co tu nie jest jasne?

 

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.

 

pytanie które zadaje Wam (modom) od dłuższego czasu czyli kiedy skończy się projekt wrzesień ?

Nie zajmuje się tym problemem, nie moja "działka" skoro zadajesz te pytanie od wczoraj (jeśli to jest dłuższy czas...) to zapewne mod który ten projekt prowadzi udzieli na pytanie odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz dyskutować to po co zadajesz takie pytania publicznie... E-mail do admina wysłałeś wczoraj tj 29 października 2009, PW do modów zacząłeś rozsyłać dzisiaj tak jakby nie wystarczyło zawiadomienie admina, wiec twierdzenie "spory czas temu" jest delikatnie mówiąc nadinterpretacją.

To czy projekt będzie zamknięty, czy będzie trwał nie zależy od moda tylko od jego uczestników, czyli forumowiczów.

 

viewtopic.php?t=17300&highlight=

 

Jak na razie tylko ty napierasz na jego zamkniecie, jeśli taka będzie wola innych forumowiczów to projekt zostanie zakończony... Jeśli forum opowie się za jego trwaniem, projekt będzie otwarty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, spójrz na ten projekt i zobacz ile wątków jest aktywnych, można je policzyć na palcach jednej ręki, czy tylko po to ma trwać ten projekt ?

 

Tak rozsyłałem dzisiaj wiadomość do modów, bo:

a) nie wiem który z Was dokładnie się tym zajmuje

b) pytałem wcześniej na gg reggiego i on też nie był w stanie udzielić mi odp na to pytanie, nie wspominał też nic o opinii userów

 

Po co te nerwy ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nerwów... ustaliłem fakty...

Skoro nie chcesz dyskutować to po co zadajesz takie pytania publicznie... E-mail do admina wysłałeś wczoraj tj 29 października 2009, PW do modów zacząłeś rozsyłać dzisiaj tak jakby nie wystarczyło zawiadomienie admina, wiec twierdzenie "spory czas temu" jest delikatnie mówiąc nadinterpretacją.

To czy projekt będzie zamknięty, czy będzie trwał nie zależy od moda tylko od jego uczestników, czyli forumowiczów.

 

viewtopic.php?t=17300&highlight=

 

Jak na razie tylko ty napierasz na jego zamkniecie, jeśli taka będzie wola innych forumowiczów to projekt zostanie zakończony... Jeśli forum opowie się za jego trwaniem, projekt będzie otwarty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zorientowałem, patrząc wydruki zdjęć że obu nastawniczych miało podpórki pod nogi. Gdyby ich nie było nogi opuszczali by prostopadle do ziemi, a mają je podkurczone. To chyba jakaś modelarska ślepota, kiedy dużo patrzysz na model i zdjęcia przestajesz dostrzegać szczegóły

 

Tutaj trzeba dorobić podpórki - pionowy drążek pod siedzeniem z podestem na stopy (pod kątem).

siedzenia-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na etapie obecnym całkiem nieźle. Końcową ocenę może ustalić tylko mr surfacer - on jest dla mnie wyznacznikiem poskładania modelu. Linie i kąty wydają się być zachowane, detal całkiem sobie - powinno być dobrze. Merytorycznie ciężko mi się wypowiedzieć, zagłębiam sie dopiero jedynie w 7TP, ale znając Ciebie to raczej zachowujesz zgodność z oryginałem. Widać że każdy następny model jest bardziej przemyślany i dopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Definitywnie okres grzebania się z armatą ma się ku końcowi. Był surfacer, była podkład szaro-piaskowy i wreszcie moje ulubione plamy

 

Trzeba teraz domalować wszystkie pierdołki - koła, dźwignie, kable, aparaturę nastawiania działa. Potem ew małe dopsikanko, brudzenie. Później jak to powiedział Gerd przy swoim Boforsie (super model Gerd!) trochę pieprzu i soli do smaku i gotowe.

IMG_8582.jpg

IMG_8584.jpg

IMG_8585.jpg

 

Ta armata jest wielka, pomalowana wygląda na jeszcze większą

Malowanie aerografem to jednak coś czego nie lubię. Dzisiaj go rozkręciłem na amen i wyciągnąłem wielkiego babola Więcej mycia niż malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babol to była zbieranina chyba wszystkich możliwych farb dotychczas, aż dziw bierze, że maszynka działała

Armata zmotywowała mnie żeby ciągnik jak najszybciej skończyć. Zostało tam jeszcze sporo rzeczy do zrobienia. Niby duperele ale zawsze.

Nie ma to jak iść szerokim frontem scratchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Mam jednak taką obserwację, pamiętasz pewnie wymiane zadań na temat malowania sprzętu, kiedy zdecydowałem się pozostawić mojego Boforsa na zielono, otóż Twoja piękna 75-tka, daje na obecnym etapie wrażenie jak by barwą podstawową była ochra, a zielony i brązowy były nałozone póżniej. Pewnie łoszami nieco przygasisz intensywność barw i to minie. Powodzenia przy dalszych pracach i mimo, że cicho to cały czas siedzę na widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerd wymianę pamiętam i przyznaję się do winy.

Faktem jest, że najpierw nakładano zieloną farbę bazową (ciemniejszą), na nią dopiero barwy kamuflażowe, przy czym całość kryto jeszcze raz zielenią (kamuflażową).

Model był dokładnie malowany tak jak mówisz. Stare przyzwyczajenia, nie zwycięży ich nic.

Łoszami, pastelami i olejami to wszyscy tak szafują, a ja zwyczajnie nie umiem ich robić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit...

W związku z usunięciem przez forumowicza Jendrass1 większości swoich postów w tym temacie, zostaje on zamknięty.

Jest to wyjątkowo niehonorowe zachowanie wobec wszystkich forumowiczów zainteresowanych tymi zagadnieniami i nacechowane ślepo wymierzoną zemstą w osoby biorące udział w dyskusji.

Na tym forum nie będzie miejsca dla tego typu nie eleganckich zachowań ukierunkowanych na wymuszanie ustępstw i akceptacji nagannych zachowań jednostek. Wobec w/w i zachowania tego forumowicza, zostaje mu zablokowany swobodny dostęp do forum.

Admin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.