Skocz do zawartości

[Wrzesień '39] Krasne 1939


whiteeagle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuższej przerwie

Po kilku miesiącach przerwy od modelarstwa, co wymusiła końcówka studiów i smutna sytuacja rodzinna, postanowiłem "uczcić" zbliżającą się 70-tą rocznicę wybuchu wojny jakąś ciekawą dioramą.

 

Początkowo miała to być scena z walk polsko - niemieckich, ale jako, że nie byłoby to coś odkrywczego - dokończę wcześniej zapowiedziany projekt "Krasne 1939" z przyszłej serii zatytułowanej "Nóż w plecy. Wojna polsko - sowiecka 1939 roku".

 

Całość projektu zostanie nieco zmieniona. Oczywiście całe tło historyczne pozostaje - oto link:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=13441

 

Chodzi oto, że ze sceny dynamiczną zamienię w statyczną - już po walce. Będzie to małe przekłamanie, ale pozwoli zatrzymać scenę w miejscu. Głównymi bohaterami pozostaną polski Hotchkiss H38 i sowiecki BT-7. Hotchkiss jest już niemal całkowicie gotowy(po raz kolejny zmieniłem jego wygląd - obicia, ślady po pociskach, więcej brudu), natomiast BT-7 czeka już "tylko" malowanie, brudzenie itp.

 

Ogólny plan będzie taki:

-uszkodzony BT-7 stoi w rowie z martwym czołgistą w wieży

-na drodze polski Hotchkiss z dowódcą siedzącym na tylnym włazie wieży, wpatrującym się w sztabówkę

-zastanawiam się jeszcze nad dwoma oficerami broni pancernej przy "Łaziku", gdyż oddział por. Jakubowicza takim dysponował, a owi oficerowie mogliby się przyglądać BT-7

 

Niedługo wrzucę jakieś zdjęcia powstającego BT-7 i zmodernizowanego(choć jeszcze nie do końca Hotchkissa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obiecane zdjęcia:

 

BT-7 (przy tym modelu można stracić baaaaardzo dużo cierpliwości i zapału):

 

8833817ebbac12d1.jpg

fe6e54db0bddcf15.jpg

268627b066452a49.jpg

 

Hotchkiss H38:

 

0365bc64c9e70a06.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment! Czy ja powiedziałem, że jest gotowy? Wyciąłem jedynie części z ramki i złożyłem dosłownie "na ślinę" żeby dopasować ułożenie. Pokazałem go jedynie poglądowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jest to figurka złożona w całość z dwóch figurek czołgistów siedzących na wieży. Czeka ją jeszcze obróbka i uzupełnienie paru miejsc - szczególnie przy ramionach. Swoją drogą, tak jak ta figurka w stanie surowym wyglądało 80 % części samego modelu. Spore przesunięcia formy to cecha charakterystyczna tego zestawu. Minusem jest też brak ładnych lamp - trzeba je zrobić we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach przerwy - kilka zdjęć z wolno postępujących prac nad BT-7, chociaż teraz jest już znacznie bliżej końca

Kamuflaż dwubarwny, poza tym pojazd nie będzie nosił żadnych oznaczeń, ponieważ podczas wojny polsko-sowieckiej '39 większość czołgów ich nie posiadała (z podobnych względów co w Wojsku Polskim).

 

1ad4c137faa6bc9e.jpg

6a905e9ea406e594.jpg

b414857c04065afd.jpg

92c57365b224ea80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda uszkadzać tego BT-7 - bo zdecydowanie jak do tej pory, wykonałeś ładniej jego niż to coś polskie widoczne na górze strony. Fajnie skleiłeś tego ruska i po nałożeniu farby nie ma żadnych defektów - nom przyglądnę się Twojej relacji, ale tylko pod kątem tego fajniusiego sowieckiego czołgu - jego malowanie już właściwie mnie skłania do zakupu tego modelu Zvezdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi go szkoda "psuć" Dlatego oprócz brudu i drobnych obić, zrezygnuję z np. dziur po trafieniach. Będzie po prostu stał nieco przechylony w rowie, z martwym czołgistą w wieży. I tyle

Sam zamysł powstał już wcześniej, ale przy okazji znalazłem to zdjęcie, które stało się dalszą inspiracją (mój BT-7 będzie jedynie stał w odwrotną stronę):

 

9bdeaac4c18447d9.jpg

 

A to polskie "coś", jest w rzeczywistości dużo lepsze, jedynie zdjęcie słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whiteeagle idziesz zgodnie z harmonogramem, Kuba ma rację że BT-7 prezentuje się cokolwiek dobrze. Ten dwubarwny kamuflaż to dla mnie całkowite zaskoczenie, nie wiedziałem, że Sowieci tak malowali swoje wozy we wrześniu. Czekam na dalsze efekty i tradycyjnie już trzymam kciuki.

 

EDIT:

 

Dorobisz swojemu BT takie lampy nad działem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych pojazdach stosowano nawet kamuflaż trójbarwny (zielony podkład w czarne i piaskowe pasy w układzie pionowym), a zdażały się także pojazdy malowane w drobne brązowe cętki (np. czołgi T-37 i T-38). Ale generalnie zdecydowana większość sprzętu, malowana była jednolicie.

 

Lampy sobie odpuszczę, chodzi o ogólny układ ze zdjęcia Poza tym jeszcze jedno nie zostało powiedziane - czołg będzie w wersji "na kołach". Gąsienice złożone będą na błotnikach.

 

A to kilka zdjęć polskiego czegoś (w tylnym włazie, który będzie otwarty, będzie siedział polski czołgista):

 

4ece3ae77f37c309.jpg

9885596c7c6bec35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te dziurki rozsiane po wozie to mają być pozostałości po trafieniach tak ? Fajna ta renówka, też sobie kiedyś taką złożę.

 

PS Jak nie zrobisz lamp na tym BT to ... nie wiem co, ale na pewno będę disgjusted.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ślady po "świeżutkich" trafieniach. Hotchkissy miały cholernie gruby pancerz jak na tamte czasy, więc tak to mniej więcej wyglądało. Oczywiście podparte zdjęciami:

 

4a6721db8be57875.jpg

669c15a55196a0c1.jpg

 

Co do lamp, to nawet te "podstawowe" trzeba było zrobić niemal od podstaw Straciłem już tyle cierpliwości, że nie dam rady nic nowego dodać póki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ślady po "świeżutkich" trafieniach. Hotchkissy miały cholernie gruby pancerz jak na tamte czasy, więc tak to mniej więcej wyglądało. Oczywiście podparte zdjęciami:

 

4a6721db8be57875.jpg

 

Z czego oni odstali ? Panzer4 chyba może być dumny bo to kaliber po 88mm

Co do lamp, to nawet te "podstawowe" trzeba było zrobić niemal od podstaw Confused Straciłem już tyle cierpliwości, że nie dam rady nic nowego dodać póki co.

 

Nie bądź miękka fryta ! Przecież te lampy robią klimat, można je zrobić w 20 minut więc nie marudź. Jeśli ich nie zrobisz to cieńki bolek jesteś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. nie prowokuj nazywaniem mnie "Piciu" Po 2. jest to taka nie tłusta ''plastelina'' którą to sięprzyczepia plakaty na różne powierzchnie, cały świat to stosuje do malowania kamuflażu ale tu jeszcze chyba nie doszło ja polecam z mojej strony, można podpatrzeć w galeriach jak to się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cały świat to stosuje do malowania kamuflażu ale tu jeszcze chyba nie doszło

 

Nie prowokuj mnie próbują udowadniać, że mój kraj to jakiś zaścianek.

 

Pastę znam, nie wiedziałem tylko że ona takie nosi imię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, przyganiał kocioł garnkowi. Skoro uważasz, że Jarekk, Roobert, Gerd, Boozy, Slava czy Widd są z tyłu to nie wiem kto jest w awangardzie w takim razie. Zakładam że najlepsi germanosklejacze :P

Grunt że sprawa się wyjaśniła, jeśli zdążę to skoczę po pracy i kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że najlepsi germanosklejacze :P

A żebyś się nie zdziwił, "zniemczony" do szpiku kości Gościu, uraczył nas kiedyś najlepszym jak do tej pory 7TP ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwczynka to nie element czołgu ;) Ale tak na poważnei to muszę powiedzieć że jednak najlepsi modelarze robią maszyny III Rzeszy, wybik mody ? nie wiem, ja nie lubię ale tak już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.