Skocz do zawartości

Figurki z okresu 20lecia międzywojennego września 39


Scibor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum a trafiłem tu szukając w google modeli z wojny obronnej 1939 - masa fajnych modeli:) bardzo podobają mi się te od podstaw. A teraz trochę moich ulepków :

Na początek może nie 39 a raczej lata 20 - załoga FT17 skala 1:35

Figurki są nieskończone - jeszcze trochę pracy.

pilots_35_48_01.jpg

Tutaj fotka tego co robię do pancerki z 39 + generał Sosabowski

Figurki też nie skończone.

pilots_35_48_02.jpg

Na koniec coś co jest dla mnie nowym doświadczeniem 1:48 piloci.

Szykuję się do zrobienia mojego limitowanego Karasia 1:48 z blaszkami i załogą z żywicy.

Po dakładnych oględzinach załogi postanowiłem sam potestować jak wychodzi rzeźbienie w 1:48.

Mam zamiar zrobić własną załogę do wnętrza Karasia a narazie 3 pilotów - 2 z okresu 20 lecia a jeden z bitwy o Anglię. Nieskończone

pilots_35_48_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powtórzyć za kolegami - świetna sprawa

Mógłbyś tylko robić mniej "staro" wyglądające twarze

Bo to jest właśnie największy minus firm produkujących zestawy polskich żołnierzy II RP. Celuje w tym zwłaszcza M Model, którego figurki wyglądają jakby w Wojsku Polskim służyli wyłącznie zniszczeni życiem brzydale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w detalach bardzo fajne wyroby ale też odnoszę wrażenie, że miejscami jest coś nie tak w proporcjach, może wynika to po części z tego, że figurki nie są jeszcze skończone, bynajmniej sam bym nie potrafił tak wyrzeźbić

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Gen. Sosnkowskiego chyba już poznałem na forum Figurki

Bardzo podobają mi się Twoje prace, szczególnie, że temat raczej po macoszemu traktowany zarówno przez polskie jak i zagraniczne firmy.

Będziesz robił odlewy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie , materiał to greenstuff, co do podpowiedzi dla potencjalnych rzeźbiarzy to mam kilka poradników na mojej stronie:

http://www.sciborminiatures.com/en_,sculpting.php

Figurki jak skończę to odleję - przed końcem roku odpalę na stronie sekcję historyczną. Co do twarzy to nie są one stare , może Sosabowski trochę jest na tym materiale powstaje za dużo blików przy fotografowaniu - jak dam fotki odlewów to ocenicie

Co do proporcji to może wina fotki nieco z góry bo głowy wydają się większe niż na żywo. Następne fotki zrobię na wprost. Wzorowałem się na Alpinie więc powinno być gitara. Napewno zrobię jeszcze kilku pancerniaków i piechotę z 39. I poszukam dystrybutora w kraju

tutaj powiększenie twarzy generała Sosabowskie - przed poprawkami kasku i z koszmarnym paskiem pod brodą Starałem się o w miarę dakładny portret jak na 5mm twarz

gen_sosabowski.jpg

Dla miłośników polskich tematów jeszcze jedna fotka z 54mm - Olszynka Grochowska - nie mogę jej skończyć od ponad roku

Olszynka01.jpg

obraz oczywiście Kossaka

Olszynka06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stosuję narzędzia dentystyczne oraz zwykłą igłę. Zagniecenia to kwestia praktyki, Na początek dobrze mieć fotografię by podpatrywać jak materiał się zagina, z czasem to już bardziej intuicyjne.

Figurki zacznę sprzedawać pewnie w grudniu - chce by było profesjonalnie. Odlew, potem bardzo dobre malowanie do fotek i opakowania. Cena będzie umiarkowana - obiecuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Gen. Sosnkowskiego chyba już poznałem na forum

Sosabowskiego chyba, Sosnkowski to zupełnie inna postać.

Fakt,moja pomyłka Ostatnio o Sosnkowskim trochę u Daviesa czytałem, pomiętoliło mie się we łbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja korzystając z okazji zasugeruję, że zupełnie brakuje obsług polskich dział. Mam na myśli artylerzystów do modelu Schneidera wz. 1897 RPM-u i Boforsa z Mirage Hobby. To byłoby coś! A widząc łatwość z jaką przychodzi Ci tworzenie nowych "wzorów" figurek, to... taka mała sugestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.