Skocz do zawartości

Tankietka TKS wz.25 "RPM" 1:35


Arek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Póki jeszcze trwa Wrzesien 39 to wystartuje z tankietą. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale nie łudze się że coś dobrego z tego powstanie.

 

Teraz fotki

P1050756.jpg

P1050755.jpg

P1050754.jpg

 

A tu już mały postęp prac

P1050762.jpg

P1050759.jpg

P1050757.jpg

 

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pudła czy walorka? Z pudła to Ci wyjdzie produkt tekaesopodobny, na whiteeagle.net.pl jest fajny poradnik co trzeba zmienic w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że będzie Ci lekko, ale jak już go zrobisz to na pewno będziesz miał satysfakcję.Przejrzyj wszystkie relacje kolegów, którzy go robili. Na pewno będą Ci pomocne.

Robiłem go z blachą Abera. Nie wyszedł idealnie, ale cieszę się, że go zrobiłem bo jest nasz. Niedługo dostanie 7TP do kompletu.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Model bedzie robiony prosto z pudła. Relacje podglądam cały czas. Najbardziej boje się gąsiennic i coś mi nie pasuje układ jezdny.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz sobie wieżę i sprawdź czy jej koniec nie nachodzi casem na tylną płytę z włazami...Gąsienice wbrew pozorom nie były najgorsze do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to totalnie skopany pod względem merytorycznym model, ale spasowanie nie jest najgorsze moim zdaniem. Jak włożysz w niego trochę serca i pomalujesz ładnie, to będzie się ładnie prezentował :] Polecam dorobienie nitów z boku, bo to element, który się bardzo w oczy rzuca i nawierć chociaż tłumik. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w budowie nad tym modelem. Masz niemały orzech do zgryzienia, aby model wyglądał przyzwoicie. Zawsze pomogę jeśli będzie taka potrzeba. Co do gąsek, nie będzie to takie trudne. Jak się zobaczymy wytłumaczę szczegółowiej jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto wczorajszy postęp prac

P1050766.jpg

P1050765.jpg

P1050764.jpg

P1050763.jpg

 

Dziś niestety nie robiłem nic , po całym dniu pracy na działce człowiek nie ma siły.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli idą do przodu.

zdjecia

P1050793.jpg

P1050792.jpg

P1050789.jpg

P1050786.jpg

P1050782.jpg

P1050780.jpg

P1050778.jpg

P1050777.jpg

P1050776.jpg

P1050773.jpg

 

Pomalowalem go troche w celu sprawdzenia koloru. Przez przypadek też ułamałem kawałek karabinu.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarekk ja nie robie tego na wzór oryginału. Po prostu chce go skleić. Kiedyś zrobie jak originał, ale jescze nie teraz.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno jak popełniłem błąd. Na przyszłość bede juz wiedział. I tak pewnie nie jest to pierwsza tankietka ktora skleje, przed ta kleiłem już 3. Na wieczór dam już gotową sklejoną

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wklejenie nieprawidłowej części (płyta przednia od modelu TKS z działkiem 20 mm) w modelu dla Ciebie to żaden problem, to co chcesz nam pokazać na forum i jakich uwag oczekujesz?

 

Rozumiem że źle wkleiłem przednią płytę i jest to problem, ale teraz ju tego nie zmienie. Ta wyszła źle i jestem tego świadom, najwyżej pojde i kupię następną, któraś w końcu wyjdzie dobrze. A uwag oczekuje szczerych. Nie na darmo zarejestrowałem sie na tym forum, aby oczekiwać samych pochwał. Chce sie uczyć od lepszych, jeżeli model zły to powinno być żle sklejone to, lub to i model jest beznadziejny.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarekk mnie nie jest łatwo zniechęcić. Przy drogich modelach już inaczej traktowałbym instrukcję. Nie jeden już mi mówił, aby zrobić originał trzeba mase przeróbek. A to że nie jest drogi model, bede cwiczyl co jakis czas na nich.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.