Skocz do zawartości

Lekka drezyna pancerna torowo-terenowa TK 1:35


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

Clipboardfd.jpg

 

Model 10TP wreszcie uznałem za zakończony.

Zaczynam obecnie budowę drezyny z tankietką TKS.

Zakupiłem kiedyś model żywiczny tej drezyny firmy 5 STAR Models. Model wykonano na podstawie planów prototypu i nie wiele ma wspólnego z seryjną drezyną. W ramach budowy od podstaw drezyny postanowiłem jednocześnie doprowadzić do prawdziwego wyglądu drezynę żywiczną. Przyda się do kolejnej drezyny z tankietką TK-3.

 

W wersji żywicznej postęp prac destrukcyjnych wygląda następująco:

 

Clipboard01-26.jpg

 

- płyty boczne dźwigara zostały zmniejszone,

- rampa z poprzeczką której nie było poszły do śmietnika,

- płyty zjazdowe są dwa razy za małe,

- poprzeczka przednia jest do mocnej korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drezyna to oczy i uszy pociągu pancernego.

Tylko i wyłącznie rozpoznanie. Jeśli mogła ponadto zjechać z torów i rozpoznawać tereny przyległe do torów, posiadając radiostację, to było to chyba racjonalne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No właśnie jakiego modelu użyjesz na TK? Chyba nikt nie robi w miarę dokładnego modelu TK,a znając Ciebie to na kompromisy nie idziesz Najlepiej będzie chyba połączyć budę RPM-u z resztą Miraga, do tego może jeszcze koła z RPM-u, no i duża ilość scretcha, projekt bardzo ciekawy na pewno będę tu zaglądał, akurat czytam sobie "Pancerne boje września"

Szubańskiego więc jestem w temacie )

Trzymam kciuki i życzę powodzenia w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Warsztat już lekko pokrył się kurzem, więc w ten weekend postanowiłem go odświeżyć.

 

Zniechęciłem się lekko wykonaniem układu sprzęgu z amortyzatorem. Małe to i na dodatek skomplikowane. Pół dnia i udało się.

W najbliższym czasie nadgonię znacznie dźwigar i systematycznie powoli układ hamulcowy.

Na dzień dzisiejszy postęp oprac przy drezynie wygląda tak:

 

P1152048.jpg

P1152049.jpg

P1152051.jpg

 

Przy okazji uświadomiłem sobie, że chociaż jak się bardzo chce to materiały na temat tankietki TKS wyposażonej w radiostację można znaleźć, to jednak temat ten jest modelarsko i historycznie dziewiczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas zabrać się za tankietkę.

 

P1302085.jpg

P1302086.jpg

 

Planuję jak najmniej używać części metalowych z zestawu. Z błotnikami udało się (2 mm polistyren). Kombinuję teraz nad żaluzjami chłodnicy.

Uzupełniłem brakujące w modelu Mirage 2 linie podziału blach, osłony hamulców i brakujące śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.