Skocz do zawartości

[Pacyfik]Sherman M4A2 USMC - Dragon 1/35


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Oficjalnie dołączam do projektu "Pacyfik" zorganizowanego przez kolegę Ostacha

Jako, że nie czuję dobrze w temacie lotnictwa(Bf 109 leży rozgrzbany i poleży tak przez jakiś czas) postanowiłem wystartować z Shermanem.

Prace będą się posuwać wolno, bo mam parę innych priorytetów m.in. szkoła(testy się zbliżają, to trzeba się uczycć), wznowienie prac nad T-34/85(update nie długo) oraz kilka 1/72 (np. PzIII Revella i Pz IV Dragona).

Oto i on (mały in-box):

DSC00085.JPG

Wypraski - część ramek jest podwojona:

DSC00086.JPG

DSC00087.JPG

DSC00088.JPG

DSC00089.JPG

DSC00090.JPG

DSC00092.JPG

 

Kadłub:

DSC00097.JPG

 

Fototrawionki, elementy przeźroczyste, kalki:

DSC00093.JPG

DSC00094.JPG

 

Dragon dostarczył w tym modelu dwa typy gąsienic:

DSC00095.JPG

DSC00096.JPG

 

Oraz fotka rodzinna

DSC00098.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wątek w złym momencie, bo założyłem go na chwilę przed tym, zanim warsztaty konkursowe zostały przeniesione i w momencie przeniesiena mój wątek został przesunięty na drugą stronę...

Dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że niektórzy w dziale samolotowym robią postępy w budowie ich maszyn, żeby nie zostać w tyle(i nie szukać wątku po całym forum) także uczyniłem postępy. Udało mi się poskładać podwozie:

DSC00015.JPG

DSC00016.JPG

DSC00017.JPG

 

Co więcej, udało mi się tak zmontować wózki, że są ruchome:

DSC00018.JPG

DSC00019.JPG

 

Gąsienic na razie nie zakładam, bo zacząłem myśleć nad jakąś podstawką, żeby wykorzystać ruchome podwozie (ale to odległe plany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj zamiast update'ów kilka pytań

Pytanie pierwsze:

Jestem na etapie składania wieży. Dragon daje możliwość zrobienia dwóch typów włazów.

2009-04-14%2019%3B48%3B13.jpg

 

Jeżeli chcę zrobić pojazd z walk o wyspę Peleliu (wrzesień 1944), to który typ włazu powinienem zamontować?

 

I drugie pytanie. Który typ gąsienic T54 powinienem zastosować. Przeczytałeg gdzieś, że gąsienice T54E1 "Duckbill" były wprowadzane w Europie w grudniu 1944, jednak nie wiem jak to było na Pacyfiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś tam pogrzebałem ostatnio.

Mianowicie poskładałem wieżę i przykleiłem fototrawionki do modelu.

Postanowiłem także dopancerzyć Shermana w dodatkowe gąsienice. Narazie są tylko na wieży, ale prawdopodobnie dorzucę kilka ogniw na przedni pancerz i może na boczny.

 

DSC00008.JPG

DSC00010.JPG

 

Tak to narazie wygląda w całości:

DSC00011.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kilka uwag.

Mocowania osłon przeciw pyłowych. (te podłużne blaszki przyklejone po bokach kadłuba) są za wysoko.

Powinny być przyklejone niżej. Górna część blaszki powinna być przy dolnej krawędzi burty kadłuba.

 

Spróbuj skalpelem usunąć łączenie form wokół pistal portu na boku wieży. Bo bije po oczach.

 

Na końcach dodatkowych gąsienic które są przyklejone na wieży doklej krótkie pręciki, które będą imitować pręty na które były zakładane zęby łączące ogniwa.

 

Może ta stronka okaże się pomocna przy budowie Ronsonka

http://www.hardcorpsmodels.com/index.php?option=content&task=category&sectionid=3&id=68&Itemid=28

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bandażami kół po przyklejeniu wózków

 

Pzecierz shermany nie miały bandaży miały gołą stal jak się nie myle ??

 

 

Wszystkie Shermany miały koła z bandażami.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

Mocowania osłon przeciw pyłowych. (te podłużne blaszki przyklejone po bokach kadłuba) są za wysoko.

Powinny być przyklejone niżej. Górna część blaszki powinna być przy dolnej krawędzi burty kadłuba.

Postaram się to poprawić.

Spróbuj skalpelem usunąć łączenie form wokół pistal portu na boku wieży

Zrobi się.

A te gaski na wieży nie powinny byc w druga strone czyli tymi "zębami" na zewnątrz ??

Udało mi się znaleść 3 zdjęcia M4A2 z walko o wyspę Peleliu (są one także w linku podanym przez bigmodel'a) i gąsienice są przspawane zębami do środka.

Na końcach dodatkowych gąsienic które są przyklejone na wieży doklej krótkie pręciki, które będą imitować pręty na które były zakładane zęby łączące ogniwa.

Też myślałem nad tym, żeby dokleić takie pręciki, więc postaram się znaleść coś odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.