Skocz do zawartości

[Pacyfik] F6 f3 Hellcat ,Italeri 1:72


galo82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam będzie to pierwsza relacja na forum, model jak w tytule.

Sklejalność, w sumie co nieco widać na zdjęciach, szpachli troszkę pójdzie.

Zdjęcia z każdą nastepną aktualizacją będe starał sie dać lepsze.

Wszystko złożone na sucho bez grama kleju, widzę teraz że nad jednym pierścieniem silnika trzeba będzie jeszcze nożykiem popracować.

Na części elementów położony surfacer, jak narazie jestem zadowolony świetnie się kładzie ( pierwszy raz używam.. )

Podstawowe kolory bedą położone z palety Gunze, a biały na spód będzie

Insignia White (emalia)

Gunze to chyba będą te kolory 366 i 365 ? Razem z surfecerem zakupiłem dwa zestawy kolorów i one pochodzą z jednego z nich

 

365 - Gloss seablue fs15042

366 - Intermediate Blue fs35164

 

th_Czesci1.jpg th_Czesci2.jpg th_Czesci3.jpg

 

Nie bądzcie agresywni to 9 mój model, a pierwsza relacja

Jak mógłbym poprawić jakość zdjęć ? Niestety mogę narazie używać

tylko swojego k800...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :

 

kokpit2.jpg

kokpit1.jpg

 

Ten biały dziwny paproch na tablicy już poprawiony, jak widać na zdjęciach nie używałem żadnych elementów do waloryzacjii.

Wszystko w standardzie.

Taka mała uwaga dla budujących ten model, aby poprawnie wkleić kokpit w kadłub, najprawdopodobniej trzeba zeszlifować kawałek plastiku ,który jest odpowiedzialny za ustalenie pozycji tegoż kokpitu.

Od siebie planuje dodać przewody hamulcowe przy podwoziu oraz karabiny zastąpić igłami lekarskimi

 

Do corsira 1:72 tamiyi planuje dokupic blaszke Eduard i w związku z tym mam dwa pytania,

Czy jest sens ? detale kabiny są bardzo ładne jak na 1:72..

Czy nie będzie to za trudne jak na pierwszy raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejnej odsłonie:

 

Kadłub poskładany do kupy, lufy wymienione na podobnej grubości igły.

Sam kadłub pomalowany surfacerem. Przykleiłem osłone kabiny, niestety nie pasowała zbyt dobrze. Wymaga poprawy łączenia, narazie tylko troszeczkę poszpachlowana schnie

 

sam3.jpg

sam2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja

 

Spód malowany emalią model mastera, góra oba kolory Gunze celulozowe. Pierwszy raz używałem tych farbek i muszę potwierdzić o nich opinie są świetne, bardzo dobrze kryją. Samo malowanie wymaga kilku poprawek. Na zdjęciu dojrzałem również że owiewka nie przylega do kadłuba.. spróbuje to jeszcze poprawić

 

DSC000352.jpg

DSC00034.jpg

 

Wnęki podwozia to chyba ten sam kolor powinien być co wnętrza kokpitu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kalkomanie położone na model za pomocą sola microscale.

Zabezpieczone bezbarwnym akrylem model master.

 

model1.jpg

model2.jpg

 

Zamierzam teraz delikatnie użyć washa, a potem troszkę dodatkowo pobrudzić i poobijać. Na spód użyje czarnego washa, a na góre jakiś odcień siwego.. Jak myślicie mogło by być ? W sumie to pierwszy raz.. jakby nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wychodzi, wygląda na to, że ukończysz jako pierwszy

 

W sumie to pierwszy raz..

Pierwszy raz??? Rozumiem, że pierwszy warsztat na forum, a nie model wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze wyciąć dziury tam gdzie są wyrzutniki łusek - na fotce je wyraźnie widać jako otwory - na modelu jest tylko obrys...

 

Bardzo ładnie to wygląda Tego washa spróbuj na złomie albo na kawałku skrzydła i pokaż. W razie czego to można się go pozbyć (jasnego z ciemnej powierzchni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wash.jpg

 

Tak to mniej wiecej wygląda a co do dziur na łuski.. to trochę sie boje teraz.. że też przegapiłem to wcześniej :/

 

żeby nie nabijać postów wyedytowałem

 

tak wygląda teraz mój kotek

 

samolot.jpg

 

Do końca zostało niewiele, większość detali które zostały do końca ,ma położonego surfacera.

Czy ktoś by mi mógł powiedzieć jakie kolory mają światła na skrzydłach i grzbiecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.