Skocz do zawartości

[Pacyfik] TBF/TBM Avenger Italeri 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

Oto skromniutki efekt mojej dzisiejszej dłubaniny ( przepraszam za jakość zdjęć ale trochę mi się spieszyło ). Jutro rano wszystko trafi do kąpieli z płynem do naczyń, a potem już tylko surfacer, preshading i być może nawet uda mi si położyć kolor ( mam nadzieje że interior green będzie dobry, bo coś za bardzo nie chce mi się ufać instrukcyjnej kolorystyce ).

Sam model, ma być w zasadzie bez żadnej ingerencji w zawartość pudełkową, co najwyżej dorzucę od siebie jakieś kabelki i to będzie wszystko.

 

2d08bb6a13bb81eam.jpg1d863748d8da1b77m.jpg2faa6af52791d5bam.jpgdf1abfcf770e0d64m.jpg8adc84a21aeb8842m.jpg

ccf268eaee86556bm.jpgb1f8a62c85854a3dm.jpgf182d038a5e2701am.jpg8c6bcf4dbf713a51m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chyba będę musiał zmienić kolejność sklejania moich modeli z przechowalni

 

To samo u mnie, patrze na F4U-1D zamiast na Re.2000 lub UH-1

 

Kończym co mam i do projektu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które malowanko zrobisz? bo nie chcę się powtórzyć? Na 99% wystartuję z NZ

 

 

Chyba E16, chociaż strasznie mi się podoba Len Sharon ale to nie ten ocean .

A jak się uda i wyrobie się z czasem, a co ważniejsze dostane Big- a z Edka to może jeszcze i Dauntless się pojawi.

 

Coby nie było że nic nie robię, to dzisiaj poskładałem w całość jeszcze parę szczegółów wnętrza, potraktowałem je podobnie jak i stateczniki oraz skrzydła surfacerem. Jutro preshading i może uda mi się pomalować od wewnątrz i zamknąć kadłub.

A obejrzałem sobie pasy z kalki, normalnie nienormalna porażka, zastąpię je złomem z Miga-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posunęły się na przód, kokpit pomalowany ( na zdjęciach tego nie ma ale został już także poobijany, fotel pilota ma już pasy a całość pociągnięta sido właśnie się suszy). Jak tylko cud specyfik wyschnie zrobię wash- a i wrzucę następne fotki. Miłego oglądania, a w razie gdyby coś było nie tak jak powinno to proszę korektę bo potem już tego nie poprawię.

 

5158ef8297ad033fm.jpgec5ba18fe19ef306m.jpg2bbcdbbbc645e4c2m.jpgd287d6ca75a0a31am.jpg

 

5c7a6ad98bd1e04em.jpg333473c08f0f3f73m.jpgc317c9e2dc1b71d5m.jpg3c50a05eaab28bb2m.jpg

 

3c50a05eaab28bb2m.jpg581fa43c84c8b0d0m.jpg9d5bfc217ef74fe0m.jpgc3a85b221f5adeb0m.jpg

 

Jeszcze 2 zdjątka fotela pilotów, zdjęcia się świecą bo sido jeszcze nie wyschło a pozatym lampa od aparatu też poszła w ruch

 

fdc821a6c6b6872em.jpgbf73e0ed14552bb1m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej1

 

Model swietnie się zapowiada. Bardzo ciekawie wyszedł Ci efekt wytartej farby. Dobrze dobrałes kolor interior green. Szkoda tylko, że dziurki w pasach i klamry są zalane farbą...

 

Bedę tu zaglądał i kibicował. Nie myslałem, że Italeri robi takie fajne wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan prac na dzień dzisiejszy, spód kadłuba podobnie jak i skrzydła i stateczniki pryśnięte białym Model Masterem Aż jestem z siebie dumny że takie tempo mam

 

49b003e8efd235a5med.jpg

d5f3df14589c9809med.jpg

0c5381cbc295fcaemed.jpg

f96e1049ed498930med.jpg

232211057a57c222med.jpg

d2f71ecfe7eba909med.jpg

0e3c2dc517b70350med.jpg

9c64a43ee0a3b049med.jpg

 

Niestety, ze względu na brak pozostałych dwóch kolorów, potrzebnych do wykonania malowania, jestem zmuszony wstrzymać prace do czasu ich zanabycia. Co mam nadzieję nastąpi już dnia jutrzejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach ta biała farba to akryl. Ja też miałem z nią problemy ( nie wiem czemu ale im jaśniejsza farba tym gorzej się nią maluje ). Starałem się malować dość gęstą mieszanką, przy minimalnym ciśnieniu i jak najmniejszym strumieniu farby ( tak żeby tworzyła się tylko leciutka mgiełka ). A mimo to i tak miałem mnóstwo zacieków i nierówności. Ale i na to jest rada, ponieważ kolejne warstwy farby kładą się na pierwszej już dużo lepiej. Chwyciłem papier 1500 w dłoń i przeszlifowałem wszystkie zacieki i nierówności. Dopiero na tak przygotowany "podkład" kładłem kolejne warstwy, podobnie jak poprzednio minimalne ciśnienie, najmniejszy strumień farby, z tą tylko różnicą że tym razem mieszanka była nieco rzadsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest właśnie pytanie, jak to w końcu miało iść ? Otóż w różnych opracowaniach spotkałem się z różnymi interpretacjami koloru wnętrza. Jedni tak jak ty Tomaszu piszą o 2 kolorach a inni o jednym. Po obejrzeniu wielu zdjęć, plansz barwnych i publikacji stwierdzam z całą stanowczością iż zielono mi

A nawet gdybym się mylił to wychodzę z założenia że modelarstwo ma mnie cieszyć a nie frustrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na jakiekolwiek zmiany nawet gdybym chciał już za późno. Pytanie pozostaje tylko jedno: czy aby na pewno tamta relacja jest poprawna?

Ale cieszmy się życiem i nie zaprzątajmy sobie głowy takimi "pierdołami".

Jeśli kiedyś będziemy wykonywać ten model ponownie to każdy z Nas będzie o tym chyba pamiętał i nie popełni tego "błędu" drugi raz.

A na razie śmigam z czworonogiem na spacer, bo od tej chemii zaczynam już omamów wzrokowych dostawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cieszmy się życiem i nie zaprzątajmy sobie głowy takimi "pierdołami".
:piwo:

 

 

Starałem się malować dość gęstą mieszanką, przy minimalnym ciśnieniu i jak najmniejszym strumieniu farby ( tak żeby tworzyła się tylko leciutka mgiełka ). A mimo to i tak miałem mnóstwo zacieków i nierówności. Ale i na to jest rada, ponieważ kolejne warstwy farby kładą się na pierwszej już dużo lepiej. Chwyciłem papier 1500 w dłoń i przeszlifowałem wszystkie zacieki i nierówności. Dopiero na tak przygotowany "podkład" kładłem kolejne warstwy, podobnie jak poprzednio minimalne ciśnienie, najmniejszy strumień farby, z tą tylko różnicą że tym razem mieszanka była nieco rzadsza.
Dziękuję, postoję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się malować dość gęstą mieszanką, przy minimalnym ciśnieniu i jak najmniejszym strumieniu farby ( tak żeby tworzyła się tylko leciutka mgiełka ). A mimo to i tak miałem mnóstwo zacieków i nierówności. Ale i na to jest rada, ponieważ kolejne warstwy farby kładą się na pierwszej już dużo lepiej. Chwyciłem papier 1500 w dłoń i przeszlifowałem wszystkie zacieki i nierówności. Dopiero na tak przygotowany "podkład" kładłem kolejne warstwy, podobnie jak poprzednio minimalne ciśnienie, najmniejszy strumień farby, z tą tylko różnicą że tym razem mieszanka była nieco rzadsza.
Dziękuję, postoję

 

Wiem, zabawy z tym co niemiara, ale cóż począć. Następnym razem wezmę wałek, trochę olejnej i pociągnę jak leci

Ale, Ostach pomysłodawco projektu, ja cały czas czekam kiedy wejdę w warsztat i zobaczę tam Twoją relację z budowy, zatytułowaną Pacyfik. A powiek szczerze że po tym viewtopic.php?t=13542 spodziewam się czegoś na równie wysokim poziomie ( robi maszyna wrażenie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś wtrącić co do malowania białą,

ja np za nic nie moge położyć ładnie białego akrylu.. robią sie zacieki.. wogóle robi się wielkie fuj.. tyczy się to i pactry i modelmastera.

Spód swojego hellcata malowałem insignia white emalią, i byłem dość miło zaskoczony, do rozcieńczania używam oryginalnego rozcieńczalnika do aero z MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie ci idzie będziesz robił wychylone klapy ?

Co do białego ja maluje Mumbrollem matowym trochę śmierdzi

ale kryje super jak dla mnie . Czekam na dalszy postęp prac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.