Skocz do zawartości

[Pacyfik]B-25 Mitchell Revell 1/72


HubertK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Przystępuję w końcu do projektu z Mitchellem od Revella, oczywiście w jedynej słusznej skali . Na razie nie mam dużego pola do manewru, gdyż jestem w trakcie zamawiania blaszek z Eduarda...

IN-BOX

Pomalowałem trochę wnętrze i skleiłem "sksydełka"

 

th_DSC09159.jpgth_DSC09161.jpgth_DSC09162.jpg

 

Będę się starał jak najczęściej do niego zaglądać. Priorytetem jak na razie jest Lancaster.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dzień dobry, cześć i czołem :P

 

Odpuściłem trochę Mitchella na rzecz Lanca, ale od czasu do czasu symbolicznie coś przy nim zrobiłem... Używając głównie BIG EDa

 

th_DSC09481.jpgth_DSC09482.jpgth_DSC09483.jpgth_DSC09484.jpg

th_DSC09485.jpgth_DSC09487.jpg

 

Ma ktoś jakiegoś walkarounda z którego widać co ma być w jakim kolorze? Chodzi mi o wszelkie radiostacje, przewody itp. to co jest obecnie to tylko moja fantazja modelarska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytajcie, a znajdziecie:

 

http://scalemodels.ru/modules/photo/viewcat.php?cid=153&orderby=date%20ASC&show=12&min=0 - obejrzyj sobie, masa zdjęć (co prawda zewnętrze części, ale dobre fotki są.

 

http://www.aircraftresourcecenter.com/ <- tu nie ma linku bezpośredniego, ale tak: wejdź na górnym pasku w "Walkaround", potem "Propeller walkarounds", znajdź B-25 i tam masz trzy części, z czego trzecia to fotki wnętrz Miłego oglądania

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Bry

 

Odkopałem trochę temat

th_DSC09948.jpgth_DSC09950.jpgth_DSC09951.jpgth_DSC09953.jpg

 

Postępy marne, ale obecnie na warsztacie mam 4 modele (Mitchell, Lanc, Hs 129 i Ju 290)

 

Postaram się wrzucić na dniach jedną galerie i coś nowego od Mitchella

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylko ja jeszcze coś w Pacyfiku grzebie?

 

Bo jak jest więcej takich opóźnionych jak ja to może warto by przedłużyć projekt?

 

Niestety ja rychło Mitchella nie skończę, bo maturalny okres w tym miesiącu jest i mam jeszcze mniej czasu na modelarstwo

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam po dłuższej przerwie,

 

W związku, że od kilku dni mam wakacje, mogę wrócić do modelarstwa. Postanowiłem w końcu dokończyć Mitchella.

DSC00146.jpg

DSC00149.jpg

DSC00148.jpg

DSC00136.jpg

Zdjęcia ujawniły kilka błędów, które właśnie są poprawiane

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hubercie

 

Nie wchodziłem wcześniej do tego wątku i widzę, że popełniłem duży błąd, bo bardzo zacna maszynka tu powstaje. Mam dwie uwagi:

 

1.Czeluści komory bombowej powinny być albo w kolorze Dark Green (jak kokpit) albo w naturalnej barwie metalu. W przypadku Twojej maszyny obstawiam raczej tę pierwszą opcję;

 

2. Przydałoby się nieco otarć farby w okolicy wieszaków na bomby i ogólnie we wnętrzu (np. sucy pędzel na krawędziach,oksyda na Browningach, otarcia na pedałach w kokpicie).

 

Gdybyś potrzebował dokumentacji, daj znać

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Co do komory to porównywałem kolory z walkarounda w Squadron Signal

Beztytuu.jpg

I wydaje mi się, że to jest ten sam kolor

 

Karabiny zostały przetarte metalizerem o nazwie "Hlavnovina" z agamy, niestety zdjęcia tego nie wydobyły , a otarć się trochę boje, bo często mnie ponosi przy takich bajerach i za bardzo przesadzam ale zobaczę co się da zrobić

 

Masz jakąś dokumentację wyglądu nosa wersji J? Chodzi mi o coś na podstawie czego da się odwzorować przedział ogniowy

B-25-8GunNose.jpg

DSC00159.jpg

DSC00158.jpg

Tymczasem kadłub jest sklejony, a ja udaję się do lokalnych hipermarketów w poszukiwaniu cjanoakrylu w żelu z Loclita

 

pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym Walkaroundzie jest Warbird, który kolorystycznie nieco odbiega od oryginału. Komory w późnych Mitchellach były albo ciemnozielone albo srebrne.

 

th_06954_P1010079_122_376lo.jpg

 

Naprawdę spróbuj podziałać przynajmniej z suchym pędzlem przy pomocy np. Humbrola lub Model Mastera, bo teraz wnętrze mimo eleganckiego wymalowania wygląda nieco plastikowo.Suchy pędzel i delikatny wash dodałyby mu więcej życia. Obić nie należy się bać tylko trenować, po troszeczku, a nawet jak nie wyjdzie idealnie to przecież zamykasz wnętrze i nie będzie go widać. Idealne miejsce do ćwiczeń.

 

Co do uzbrojenia pokładowego (szturmowego) J-ki też nie mam wielu zdjęć na komputerze, ale mam nadzieję, że to się przyda. Kolorowe zdjęcie również przedstawia Warbirda, ale (o dziwo) pomalowanego poprawnie. Przedział uzbrojenia pokładowego w nosie był zwykle malowany na Interior Green bądź Dark Green (rzadziej w tej wersji, częściej w H z czterema km lub we wczesnych B-25 B/C/D ze "szklarnią"). Klapki osłon przedziału malowane od wewnątrz na jedną z tych zieleni bądź pozostawiane w naturalnej barwie metalu (tak jak na czarno-białej fotce poniżej):

 

th_08465_north_american_b_25_j_mitchell_01_122_593lo.jpgth_08473_377218376_9118e92e33_122_11lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachud3 wielkie dzięki Na dniach spróbuję coś podziałać z tym

 

Dzisiaj trochę opisowa relacja, bo aparat coś mi odmawia posłuszeństwa, ale kadłub i skrzydła są wstępnie doprowadzone do ładu, muszę je psiknąć jakimś podkładem aby zobaczyć, czy coś wylezie. Obrobiłem też elementy silnika z Airesa, pociąłem jego obudowę, teraz się zastanawiam jak go sensownie wmontować

 

Aha i jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia:

klapki.jpg

Jak myślicie, warto się bawić w zastępowanie plastikowych na blaszane (home-made)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie na poziomie Lancastera. Jeśli tak będzie to już będzie fajnie, a jeśli będzie lepiej to będę bardzo szczęśliwym Mitchellomaniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.