Skocz do zawartości

[Pacyfik] Corsair & Moto-Tug Tamiya 1/48 + podstawka :)


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj dzielni modelarze

Temat zakładam teraz, bo... chce ale na razie wątek spadnie, ponieważ nic więcej prędko nie zrobie.

Prooosto- robie to:

F4U1.jpg

 

Ustawie go na pokładzie który sam zrobie z balsy. Urok to ma taki:

canon007a.jpg

canon008a.jpg

 

Do zobaczenia za jakiś czas

 

P.S. Pierwsza diorama, prosta choć cięcie tej balsy będzie czasochłonne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim

 

Skoro poczeka to może doczeka sie na aero?

Aero już mam, doświadczenie się zdobędzie, jedyne co na co czeka to ukończenie 1 modelu.

 

 

Bo to piękne samoloty, bynajmniej według mnie... Smile

 

A wiecie, że kiedyś mi się nie podobał, a teraz mam już drugiego.

 

Możliwe, że czasem podłubie balsie, na ten podład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do koloru, zrobie wersje malowania tak jak na pudle. Tylko, że zakupiłem farbe Vallejo Air Intermediate blue, (9zł :/) i wydaje mi się ona złym kolorem dla tego modelu, pasuje bardziej do tych z trójbarwnym malowaniem. Więc w takim razie który z Vallejo Air (właśnie zależy mi na tym gotowcu do aero) byłby dobry?

 

P.S. Wg. ulotki Vallejo odpowiednikiem 350 revella, którą kiedyś malowałem Corsaira w 72, jest Dark Sea Blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry powinien być FS15042. W Pactrze jest to A120. Humbrol 181 jeśli wierzyć tej tabeli: http://www.ipmsstockholm.org/colorcharts/stuff_eng_colorcharts_fs.htm

Gdzie farbę będziesz kupował? Jak w Jadarze to pan z wąsami orientuje się i da Ci dobrą jak powiesz, że potrzebujesz na Corsaira 1D. Pan Daniel z Martoli też da dobrą (u niego kupowałem Pactry do swojego).

 

 

Edit:

I tak, Intermediate Blue to jest na boki w trójbarwnych Korsarzach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawą farbki zajme się w weekend

Przy samym modelu nic nie zrobiłem, za to podstawka:

Corsair2001.jpg

Corsair2005.jpg

Nie jest to jeszcze gotowe, trzeba pomalować balse na konkretny kolor (mam do drewna akurat takie tekowe, więc git), rzecz jasna wszystko przykleić oraz myślę o pomalowaniu samej ramki na czarno, co Wy na to?

 

Heh widać gdzie się kończyła jedna deseczka a gdzie zaczynała druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że kolor ciemnoszary. Drewniane były japońskie i chyba niektóre amerykańskie (te starsze chyba) a Corsair został wprowadzony dosyć późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdjęć pokładów, większość modeli:

1002deck.jpg

1262.jpg

fm204.jpg

A tu USS Franklin, z tego okrętu będzie pochodził mój Corsair

g224596.jpg

models_f6f_hellcat-1.jpg

1895247_550x550_mb_art_R0.jpg

I taka bardzo fajna scenka z jednego z muzeów.

pensacola_06.jpg

 

To jaki kolorek? Bym to "psiknął" może sprayem Tamiyi jak mam odpowiedni (szary).

 

Dodatkowo:

Co kilka desek widać takie metalowe "cosie" i co to jest, to nie wiem, ale może ktoś by wiedział jak by to można ŁATWO, A ŁADNIE wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na 100% blaszki do tego, tylko trzeba je jeszcze wyczaić... gdzieś na forum w tym dziale było juz to robione... ktoś chyba Wildcata tak robił, ale kto i gdzie to jest dokładnie to za Chiny nie pamiętam :s

to zdjęcie Franklina troszkę mi mąci... chyba jednak drewienko takie jak na drugiej fotce będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten Ocen Grey 5-0 robi White Ensign Models, ale ostatnio mają problemy z dostawami farb... Zamówiłem komplet na Revell'owskiego Fletchera i North Caroline z Trumpka i czekam na te farby już od paru miechów

 

Może zwyczajnie wziąc zwykły "Ocen grey" jaki chyba każdy producent farb ma w swojej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To próby pokaże. Najpierw, lakier tekowy (podobno):

Corsair2012.jpg

Widać, po prawej małe fragmenty niepolakierowanej powierzchni. Moi skromny zdaniem się nie nadaje. Jak widać na zdjęciu jedno jest jaśniejsze, a inne ciemniejsze i to nie przez nierówne pomalowanie, ale z natury każda deseczka miała inny odcień, więc na całości podstawki by to źle wyglądało. Na prawdę, gdyby nie te odcienie to by się spokojnie nadawało.

 

Natomiast Ocean Gray Tamiyi w sprayu wygląda tak:

Corsair2015.jpg

Corsair2016.jpg

Corsair2017.jpg

Niestety zdjęcia nie są ostre, coś mi się nie chciała ostrość na makro ustawić.

Ale widać chyba, że źle to nie wygląda. (To były tylko próbki nie użytych kawałków tej balsy.) Nie kryłem tego równo, tyle żeby coś z tego było widać. Jeszcze duży + dla tej szarej, teraz po dociśnięciu do siebie można odróżnić poszczególne deseczki -nie zlewają się ze sobą.

 

Są na 100% blaszki do tego, tylko trzeba je jeszcze wyczaić...

To chyba sobie daruje i zrobię same malowane drewienko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.