Skocz do zawartości

[Pacyfik] TBF-1C Avenger USS Natoma Bay Italeri 1/48


Jarek C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Przyłączam się do projektu Pacyfik , to będzie już trzecia maszyna tego typu Wybrałem malowanie USS Natoma Bay .

Budowę rozpocząłem wczoraj a dziś kilka fotek , w modelu tym ciekawe jest to że skrzydła można skleić i pomalować całkiem osobno co postanowiłem uczynić by uprościć sobie pracę .

 

 

P5060110.jpg

 

P5060126.jpg

 

P5060137a.jpg

 

 

Wnętrze w kolorze Interior Green.

 

P5060158.jpg

 

P5060022.jpg

 

P5060017.jpg

Zmorą malowania białym są drobne pyłki które na białym bardzo widać , trzeba je potem delikatnie usuwać drobniutkim papierem ściernym.

 

P5060035.jpg

 

P5060080.jpg

Po pomalowaniu sidoluxem moża było już położyć kalki których za wiele na skrzydłach nie ma .

 

P5070011.jpg

 

P5070024.jpg

 

P5070010.jpg

 

P5070035.jpg

 

P5070046a.jpg

 

P5070058.jpg

 

Pozdrawiam Jarek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za miłe słowa

 

No no.. pozazdrościć.

 

 

Kalki pieknie siadły, używałeś czegoś do zmiękczenia, to kalki "pudełkowe"?

 

Tak to kalki z pudełka , są troszkę grube ale w normie , nie używałem płynu do zmiękczania , kalki naklejone są na błyszczący podkład a potem pryśnięte Model Master 1469 Sealer for Metalizer , specyfik ten jest co prawda lakierem błyszczącym do pokrywania metalizerów ale pryśnięty na świeżo nałożoną kalkomanię działa tak samo.

 

Chyba sobie kupie tego Avengera..... bardzo ładny model.

 

Zazdroszczę Ci tej białej :(

 

Biała farba to Vallejo model color ,malowana bez podkładu , potem pokryta sidoluxem , farby Vallejo rozcieńczam trochę nietypowym środkiem ...denaturatem, troszkę śmierdzi ale działa znakomicie .

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj patrząc na to co do tej pory Zrobiłeś szykuje się niezłe cacuszko

Kokpit wygląda super, czekam na zdjęcia gotowego wnętrza. Powodzenia w budowie

 

Dzięki , wnętrze to jakoś zawsze słabo mi wychodzi , Twój Avenger jest super , tylko nie zapomnij o płynnych przejściach barw .

 

Nio wszystko pięknie ładnie ale ten kolor na koppicie ciut za ciemny sie zdaje .

 

No zgadzam się ciut za ciemno to wyszło pewnie też przez błyszczący lakier , rozjaśniłem wnętrze suchym pędzlem i dodałem pasy na fotelu pilota, zdjęcia wkleję jutro .

 

A tymczasem pomalowałem górne powierzchnie skrzydeł i stateczników kolorem Vallejo FS 35042 .

 

 

P5080070.jpg

 

P5080120.jpg

 

 

P5080119.jpg

 

P5080129.jpg

 

P5080131.jpg

 

Oczywiście wszechobecne pyłki które trzeba mozolnie usuwać.

 

P5080138.jpg

 

Pomalowałem też cylindry silnika .

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecierałeś czym silnik, bo cylindry świetnie wyglądają Podobają mi się ciemniejsze zagłębienia i jaśniejsze części wypukłe ( żebra ).

 

 

Śilnik malowałem najpierw na czarno a potem leciutko przetarłem na sucho metalizerem .Czekam na następne fotki z Twojej produkcji .

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem trochę nad "brudzingiem" przy użyciu farby olejnej Van Gogh i benzyny ekstrakcyjnej , zastanawiam się tylko czy brudzić mocnniej czy raczej delikatnie ?

 

 

P51000823.jpg

 

 

P51000792.jpg

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest czarna farba??

 

Moim zdaniem jest nieźle ale ja lubie uwalone modele. Dodaj jeszcze kilka zacieków z różnych otworków i będzie gites.

 

Tak to czarna farba , ale dodam jeszcze trochę bardziej brązowych zacieków , tak jak mówisz z różnych otworków .

A tymczasem dodałem pasy pilota , pomalowałem tablice , pobrudziłem jeszcze trochę wnętrze i więcej już nic nie poprawiam tylko zamykam kadłub bo mam dość już wnętrza (za grube mam paluchy), wolę malowanie powierzchni zewnętrznych

 

P5110090a.jpg

 

 

P5120044.jpg

 

P5120035.jpg

 

P5120001.jpg

 

 

P5110088.jpg

 

 

P5120022.jpg

 

 

P5120047.jpg

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, wnętrzności pierwsza klasa. Mała podpowiedź, nie używaj carnego oleju do brudzenia, wyjdzie nienaturalnie, jakbyś sklejał kartonówkę jakąś. Lepiej zrób washa jakimś ciemnym brązem jak sienna palona albo umbra, będzie bardziej naturalnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no super to wyszło, jestem pod wrażeniem Twojej pracy

Szkoda że nie zacząłeś przede mną miałbym się na kim wzorować.

Taka mała podpowiedź: sprawdź czy prawy boczny panel nie będzie się gryzł z tablicą przyrządów, u mnie były z tym niewielkie kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy prawy boczny panel nie będzie się gryzł z tablicą przyrządów, u mnie były z tym niewielkie kłopoty.

 

No był z tym problemik , ale skróciłem troszkę panel i wlazło.

 

Jarek, wnętrzności pierwsza klasa. Mała podpowiedź, nie używaj carnego oleju do brudzenia, wyjdzie nienaturalnie, jakbyś sklejał kartonówkę jakąś. Lepiej zrób washa jakimś ciemnym brązem jak sienna palona albo umbra, będzie bardziej naturalnie wyglądać.

 

No dodam troszkę brązów , ale raczej ciemnych jasne kojarzą mi się z rdzą albo jeszcze z czymś gorszym , fuj.

 

Dziś pomalowałem trochę kadłub kolorkiem intermediate blue emalią olejną 1720 ModelMaster .

 

P5130007.jpg

 

P5130009.jpg

 

 

P5130010.jpg

 

 

P5130016.jpg

 

 

P5130021.jpg

 

 

P5130028.jpg

 

 

P5130029.jpg

 

P5130032.jpg

 

 

P5130033.jpg

 

 

P5130042.jpg

 

 

P5130061.jpg

 

 

P5130063.jpg

 

 

P5130065.jpg

 

 

P5130071a.jpg

 

 

P5130073.jpg

 

 

P5130077.jpg

 

 

P5130090.jpg

 

 

P5130086a.jpg

 

 

P5130108.jpg

 

 

P5130109.jpg

 

Trochę dużo tych zdjęć , mam nadzieję że Was nie zanudziłem

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.