Teraz jest Śr wrz 26 2018, 16:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29 2009, 8:12 

Nic nie zdechło, po prostu zastój wynikający z przeróżnych powodów a i wieże mnie troche poddenerowwały, musiałem sprzątnąc stanowisko na pare dni i dać odpocząć wenie.
Ale ostatnio powróciła udało mi sie wykończyć i walnąć podkładzik.
Obrazek
Najbardziej w przeciągu tych dwóch tygodni rozchwiały mnie "kosze" zamontowane u nasady dział. Chwała Eduardowi że zaprojektowali dwa w nadmiarze bo tyle było mi potrzeba.
Ps. Niestety przerwy w postępach będą jeszcze większe w przeciągu tego miesiąca, nadchodzi nieubłaganie moment zmiany miejsca zamieszkania. :(

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29 2009, 18:49 

vought napisał(a):
Ale ostatnio powróciła udało mi sie wykończyć i walnąć podkładzik.
No i chyba wyszło ok, chyba, bo zdjęcia niewiele mówią, możesz wrzucić jakieś lepsze ? :roll:
vought napisał(a):
Najbardziej w przeciągu tych dwóch tygodni rozchwiały mnie "kosze" zamontowane u nasady dział.
powyginały się ?
vought napisał(a):
Niestety przerwy w postępach będą jeszcze większe w przeciągu tego miesiąca, nadchodzi nieubłaganie moment zmiany miejsca zamieszkania. :(
to może mi się uda zacząć i nieco Cię podgonić :D
...

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29 2009, 22:21 

Wallace napisał(a):
No i chyba wyszło ok, chyba, bo zdjęcia niewiele mówią, możesz wrzucić jakieś lepsze ? :roll:

A chciałoby się takie dokładne jak zwykle makro? ... na razie nie, bo wszelkie niedociągnięcia wyjdą na jaw ;)
A na poważnie, poco nam widzieć rzeczy na zdjęciach których sami nie dostrzeżemy gołym okiem? :D
Wallace napisał(a):
powyginały się ?

Rozleciały się, proces gięcia, klejenia, zestresowana ręka, przyznaje nie powinienem był zabierać się za to w stanie możliwości jakie miałem ale cóż. w pewnej chwili byłem zdesperowany, i wyszło na to że jeden kosz muszę dorobić cały - po za podłoga, i drugi wkleić nowe barierki. Z wisielczym zapałem zabrałem się za to, używając cieniutkich drucików (wyglądało kiepsko) aby w trakcie zaprzestać. Tydzień później jeszcze raz przeliczyłem ilość elementów i wyszło na to że nieudolnie dorabiany koszyk mogę usunąć bo był jeszcze jeden w nadmiarze.
Wallace napisał(a):
to może mi się uda zacząć i nieco Cię podgonić :D
...

Obawiam się że jak już zaczniesz swoje Musashi do dogonisz i przegonisz mnie w szybkim tempie. Tym bardziej że młodszy brat Yamy ma trochę mnie stanowisk p.lot. do zrobienia. Jest jednak dobry aspekt mojej nadchodzącej przeprowadzki: być może będę miał swoje stanowisko- warsztat z prawdziwego zdarzenia.
Pozdrowionka-
Konrad
PS. Absolutnie mi to nie przeszkadza, jak już wcześniej wspomniałem przyda się dusza brnąca w pracach budowy bliźniaczego okrętu tej samej marki a i tylko zapału dostane :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 30 2009, 18:08 

vought napisał(a):
A chciałoby się takie dokładne jak zwykle makro? ... na razie nie, bo wszelkie niedociągnięcia wyjdą na jaw ;)
A na poważnie, poco nam widzieć rzeczy na zdjęciach których sami nie dostrzeżemy gołym okiem? :D
hmm.. racja, czuły obiektyw o wiele więcej wychwyci. Niemniej jednak fajnie by było jakbyś wrzucił zbliżenia idział...
vought napisał(a):
Rozleciały się, proces gięcia, klejenia, zestresowana ręka, przyznaje nie powinienem był zabierać się za to w stanie możliwości jakie miałem ale cóż. w pewnej chwili byłem zdesperowany, i wyszło na to że jeden kosz muszę dorobić cały - po za podłoga, i drugi wkleić nowe barierki.
dzięki za ostrzeżenie. Jak tak przeglądam swoje blaszki to też z niepokojem zerkam na tę delikatną drobnicę :roll:
vought napisał(a):
Obawiam się że jak już zaczniesz swoje Musashi do dogonisz i przegonisz mnie w szybkim tempie. Tym bardziej że młodszy brat Yamy ma trochę mnie stanowisk p.lot. do zrobienia. Jest jednak dobry aspekt mojej nadchodzącej przeprowadzki: być może będę miał swoje stanowisko- warsztat z prawdziwego zdarzenia.
Oj z tym to może być różnie. Co prawda chemia już do mnie idzie i mam zamiar położyć stępkę w weekend, ale na pewno nie będę się nigdzie spieszyć. Tym bardziej, że w tygodniu często o wolną chwilę. A z kolei jak ma się siłę, to ... (sam wiesz :)). Trochę się martwię, że prace ustały, bo liczyłem że podpatrzę u Ciebie co-nieco...
vought napisał(a):
Absolutnie mi to nie przeszkadza, jak już wcześniej wspomniałem przyda się dusza brnąca w pracach budowy bliźniaczego okrętu tej samej marki a i tylko zapału dostane :)
nie nastawiaj się na szybki postęp, tylko raczej na sukcesywną i powolną dłubaninę. Weź pod uwagę, że to mój pierwszy bój z jednostką nawodną, z podkładem, z akrylami, z blaszkami...
...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 01 2009, 12:49 
Administrator

Wallace napisał(a):
Weź pod uwagę, że to mój pierwszy bój z jednostką nawodną, z podkładem, z akrylami, z blaszkami...
Dasz radę. Ja swój chrzest bojowy przeszedłem (przechodzę) wraz z Mikasą i więc tobie również pójdzie :piwo:

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 01 2009, 20:10 

Marcin Rogoza napisał(a):
Wallace napisał(a):
Weź pod uwagę, że to mój pierwszy bój z jednostką nawodną, z podkładem, z akrylami, z blaszkami...
Dasz radę. Ja swój chrzest bojowy przeszedłem (przechodzę) wraz z Mikasą i więc tobie również pójdzie :piwo:

To tak jak mój w tym wypadku ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 02 2009, 22:30 

Marcin Rogoza napisał(a):
vought napisał(a):
To tak jak mój w tym wypadku ;)
się przekonamy niedługo, Panowie :cool:
...
Vought, rozumiem że powolutku mogę Cię gonić ? Pytam bo w weekend kładę stępkę :piwo:
...

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 03 2009, 8:19 

Wallace napisał(a):
Vought, rozumiem że powolutku mogę Cię gonić ? Pytam bo w weekend kładę stępkę :piwo:
...

Owszem! :mrgreen: Tym bardziej że także wybieram się na "Otwarte Powietrze" oraz wysokie maszty więc w ciągu tego weekendu sklejać będę symbolicznie. O np. :
Obrazek
Przedstawione elementy to zwoje olinowania. Takich sztuk 9 (jedna poza kadrem :) i będą jeszcze 4 innego typu. Zielone wałeczki to masa dwu-składnikowa z której ukulałem pręcik o przekroju około 1,5mm (nie mogłem znaleźć dobrego materiału o tej średnicy i jeszcze żeby dało sie go łatwo porozcinać) . Przed złożeniem do ramek na zwoje wejdzie żyłka wędkarska.

Tytuł:
PostNapisane: So lip 04 2009, 21:15 

vought napisał(a):
Owszem! :mrgreen: Tym bardziej że także wybieram się na "Otwarte Powietrze" oraz wysokie maszty więc w ciągu tego weekendu sklejać będę symbolicznie.
się ciesz, że mieszkasz tam gdzie grają :cool: i nie tracisz czasu na podróż :piwo: ja miałem dziś położyc stępkę, ale grillowałem cały dzień i coś mi ręce drżą, wiec się nawet nie zabieram. Mam nadzieję, że zacznę jutro :piwo:
...
vought napisał(a):
Przedstawione elementy to zwoje olinowania. Takich sztuk 9 (jedna poza kadrem :) i będą jeszcze 4 innego typu. Zielone wałeczki to masa dwu-składnikowa z której ukulałem pręcik o przekroju około 1,5mm (nie mogłem znaleźć dobrego materiału o tej średnicy i jeszcze żeby dało sie go łatwo porozcinać) . Przed złożeniem do ramek na zwoje wejdzie żyłka wędkarska.
no i bardzo fajnie Ci to wychodzi tym bardziej, że ewidentnie dorzucasz do modelu jako możesz :piwo: coś się mnie zdaje, że mój przy Twoim wyjdzie jak ubogi krewny :roll:
...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 08 2009, 13:48 

Niestety muszę zawiesić relację na jakiś (bliżej nie określony) czas.
Musicie trzymać kciuki za pomyślną przeprowadzkę (szczególnie za modele i nie ukończone komponenty Yamy). Docelowy czas to 2 tygodnie ale nie jest pewne w jakim czasie będę posiadał łącze internetowe by wrzucić nowe dokonania.
Dobrą wiadomością jest to że będę miał znacznie lepsze stanowisko pracy i znacznie krótszy czas dojazdu i powrotu z roboty co pozwoli mi wygospodarować około 1,5 godziny więcej dziennie na modelowanie.
Ponadto lokum jest lepiej oświetlone i zaopatrzyłem się także w mini statyw do aparatu więc jakość relacji także powinna się poprawić.
Nie ma tego złego jeśli wszystko dobrze sie powiedzie Yami powinien zostać ukończony do końca sierpnia a więc tak by zdążyć na projekt Benson-Gleaves
:-D
Pozdrawiam
Konrad

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 08 2009, 22:32 

spokojnej i udanej przeprowadzki, może Cię troszeczkę nadgonię... choć z drugiej strony do służby najpierw wprowadzono Yamato, potem bliźniaka :piwo:
...
ps - i pewnie tak się skończy, bo do końca sierpnia to ja raczej nie skończę (brak aż takiej ilości wolnego czasu, niestety) :roll:
...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

REGULAMIN FORUM